referitor pantofi!!!!!!!!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Pai asta ma irita si pe mine-verisoara mea si-a schimbat talpa la niste cizme(aveau toc de 6cm si talpa groasa,le-a facut cu toc de 3cm si talpa subtire)la un cizmar de pe strada unde locuieste.Si sunt foarte comode,zice ea.Eu caut la centre asa-zise de lux(tot aceleasi materiale ca cizmarul din colt de strada au din cate am vazut)si mi se spune ca nu se poate.Nu mai exista acea cizmarie,altfel rezolvam acolo(la verisoara).Stie cineva unde as putea incerca in Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tlory spune:

Nu ma pricep sa pun poze, eu mai mult va citesc si din cand in cand va mai cer sfatul. Sunt foarte eleganti, toc inalt de 8 cm, sunt din piele ca de crocodil si au culoarea grena, rosiatic, cu mai multe tente. De aceea vreau neaparat sa/i port. Cred ca o sa risc sa ma duc la un cizmar de cartier, poate reusesc, daca merge va anunt unde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

Este un atelier bun pe str. Foisorului, (langa intersectia Calea Vitan- Bd. Octavian Goga). Stiu ca fac tot felul de reparatii, inclusiv modificari incaltaminte/genti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Multumesc Oana,notat:-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IonescuOana spune:

cu placeresper sa reusesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Si eu eram curioasa cum arata pantofii de merita o sa iti bati atat capul cu ei! Eu nu modific niciodata nimic, daca nu imi gasesc masura nu cumpar. Oricum eu nu cred ca vei reusi ceva cu ei. Daca au fost croiti rau din fabrica crezi ca ti-i poate repara un cizmar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teo1970 spune:

cunosc o doamna care are o fabricuta de pantofi si genti pe comanda / serie mica (de fapt, o casa de moda ); a lucrat si pt magazine, dar acum are clienti doar persoane fizice; in principiu, face orice fel de model de poseta/geanta/incaltaminte de dama, cu conditia sa aiba calapodul potrivit pt model (in cazul incaltarilor)

eu nu sunt clienta ei, am ajuns pe-acolo cu alta treaba (i-a largit sotului niste ciocate pe care nu le putea incalta), dar cred ca s-ar pricepe sa te sfatuiasca macar daca poti sa faci ceva cu pantofii tai sau nu ; parerea mea e ca, daca tii la ei, sa apelezi la un profesionist, care sa-ti faca ceva de calitate si durabil, nu la un meserias obisnuit

daca vrei date de contact - da-mi PM

succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Teo,eu asta si vreau,un profesionist,ca "meseriasii"la care am fost spun ca nu se poate.Imi trimiti un numar contact/adresa/mail(ce ai)ale doamnei respective?Am pm activat.
Multumesc:-)

Mergi la inceput