Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piggy spune:

ralu_t multumesc osa o sun maine ca acum cred ca e cam tarzior


http://tt.lilypie.com/dLTwp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

helllooooo,va mai amintiti de noi?nu am mai intrat de o caruta de vreme,nu am mai citit din lipsa de timp....am avut duminica botezul domnishoricicii,si inca nu mi-am revenit .Incerc sa mai reuperez cate ceva cu cititul si revin cu povesti despre noi si pozici.
In mare am vazut ca sunt probleme cu lapticul la unele mamicute....eu iau non stop galactogi si beau 1,5 l minim de ceai de fenicul,chimen,anason si marar si e ok deocamdata,nu i-am dat nici apa sau ceai niciodata si nani tot asa facem 12-13 ore pe noapte fara treziri de papa,ceea ce inseamna ca e suficient lapticul.Mamicutelor care aveti pb cu lapticul,incercati Galactogilul si ceaiurile daca vreti sa scapati de formula,daca nu,asta e ,sunt milioane de bebei crescuti mari si tari fara tzitzi.
Pupici si revin dupa ce culc teroristii.


tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008
poze shoricica
http://img139.imageshack.us/img139/2729/hpim0730ff1.jpg
http://img371.imageshack.us/img371/6482/hpim0750ed9.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

alysh am depus dosarul in august ca am primit tarziu actele de la servici, si e 2 ori le-am primit gresit...sediul era la tg mures. deci, cam prin august, inceputul lunii. unde anume pe net te uiti? da si la mine adresa

fetelor ce inseamna sa pui fructele la abur? cum se face? e mai sanatos sa-i dau piureutul de fructe asa sau crude??

ok vad ca e pustiu. ma bag la somn...iar am pacatuit cu un kinder bueno,un pahar de pepsi si un castron de budinca creme ole de capsuni la naiba mai platesc aerobicul ala???

noapte buna

Pozici Mufitza

Mufitza in parc


Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

alex sara sunt si tot atatea mamici care beau galactogil si ceai de fenicul fara succes. nu exista reguli
daca va mirati de ce-s asa de activa, e seara de fotbal a sotului.
eu si greierasul cel burtos dansam si cantam pe joe dassin. si-i place de nu mai poate, e tot numai un zambet in curand ne pregatim de baitza si o las si eu mai moale cu forumul. poate bag si eu un film ceva, si ma spal pe cap



RALU- de minune albastra Tudor 15.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Simonix, asa e..cind ai si 2 nu stii cum sa vii mai repede ca sa ai timp pentru amindoi. Si chiar ma gindeam la faptul ca poate pt voi cele din Be, olanda etc e mai dificila perioada asta ca nu-s asa multe mamici in parc (NU?) La noi socializezi fara oprire toata ziua, deci cit e vreme buna....nu simt nevoia de sv, mai greu e cind vin ploile si frigul ca stai mai mult in casa si atunci clar mai intervine si plictiseala...
Ralu_t, sa stii ca si al meu a avut intentia la David de a-mi desfunda canalele(bine eu citeva zile aproape nu am avut lapte deloc la David)...Dar i-am spus ca degeaba ca oricum bblusii au alta suctiune, el nu ar putea sa desfunde canalele cum desfunda un bb..asa ca
Vianne, sa va fie cu folos plimbarea la manastire..E aceeasi unde ati mai incercat sa mergeti voi acum vreo luna??A luat bine in greutate Stefana, succes si la diversificare...Cind citesc cite diversificari exista pe lumea asta...ma uimesc..La david(editez: la Matei...of, cind am sa-i spun si lui pe nume si nu David?) de ex am observat ca nu-i place amestecatura de fructe date prin blender, prefera marul pe razatoare si simplu, dara alte combinatii...deci nu prea-i bag altceva ca nu maninca...In schimb la supita e primul, rade 200-220 imediat..Ma intreb dc i-as mai da ar mai minca>???Ah, si apoi goleste si sinii . Ambii.PEste o sapt cind face 6 luni bagam si noi brinzica si carnita...
Andreea, ma bucur ca-i mai bine Ericutz
Gabitzule, Inais, Lorich, pai unde-s pozele de azi??
DanaH, sa stii ca nici Dl David nu prea vrea sa pape ciorbitza singurel,a sa ca barbate-miu ii da el in fiecare seara...SI vorba aia ca si el merge de la 1,6 ani in crese/gradi,a r tb sa manince singur...Acolo,stiu ca papa singur, dar uite ca acasa face mofturi...Si durerea mea e ca nu maninca rosii, castraveti,a rdei gras, ceapa, usturoi,,pere, piersici, si nici carnita (decit obligat de tat-su)

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Simona, www.dropshots.com/gabitzam4#date/2008-10-14" target="_blank">aici.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Ooo, bravo, asa te stiam eu Gabitzule, bravo!!! Frumoase sunteti toatele, mi-ati facut pofta sa va vad liveIar bblusii sunt superbi!

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, scrisesem un mesaj dar l-am pierdut...
Mi-au placut pozele fetelor, Gabitza, Lorich, Inais. Niste frumosi de copii si de mamici.

Stefany nu am reusit sa vad filmuletul

Alina_Anto de unde ati luat tot Seinfeldul. IL vrem si noi dar nu am gasit de descarcat tot pe ODC si nici in original nu a gasit Bogdan sa cumpere...

Gabitzule, mercic, m-am inscirs pe babycenter.

Alysh cat priveste intorsul la serviciu, pai eu inca vreau sa stau cu Mirci, nici nu-mi pun problema inca!

In alta ordine de idei, m-am ofticat tare cu legea cu 85 %. Eu as propune o mica revolta, daca nu suntem incluse si noi in aceeasi oala cu mamicile care vor lua 85%. Nu zic sa ne dea retroactiv, dar de cand se aplica legea sa ni se aplice si noua.
As propune un mic protest si sa gasim o mamica avocat care sa ne reprezinte...ceva da genul.
Care zicea de concediu de paternitate??? Eu ma gandeam la alta magarie: sa vii 3 zile la serviciu si sa te intorci in CIC. Asta o poti face oricand, la orice ora pana face bb 2 ani. Atunci ar trebui sa se aplice legea in vigoare la momentul ala, nu?? Ce ziceti ce-mi coace mintea???
PAi e nedrept si urasc nedreptatea, mai ales cand e vorba de mine!
FUg la culcare, va pup

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Iar sunt singura mamica care bantuie pe aici la ora asta, si ma mai mir de ce sunt oboist si nu am lapte. Oricum sunt fericita , am luat galactogil de aseara cate 2 linguri de 3 ori pe zi, plus cate o bere fara alcool pe zi si azi s-a cunoscut. Bebe a mancat la fiecare masa din ambii sani si s-a si saturat fara sa mai fie nevoie de completare. Bineinteles ca a bagat si 200 ml de supa cu piure de legume si un mar ras.
Noi avem o problema cu niste bubite mici aparute pe fata in jurul guritei. Doctora ne-a zis sa stergem gurita cu glicerina cu nixtatin, iar pe fata sa ii dau cu nidoflor. A mai folosit cineva nidoflorul ?

Am vazut poze din parcul Herastrau: Gabita, Lorich, Inais. Ce copiluti minunati, va invidiez pentru intalneala.

Haideti mai fetelor sa o punem si noi de o intrevedere ca tot e frumos afara. Eu nu am vazut-o live decat pe Laura, dar mi-ar place sa mai cunosc dintre voi.

Am vazut montajul lui Patrik, mi-au dat lacrimile, cat a crescut el ca un Fat Frumos, intr-o zi cat altii in zece.

Aseara m-am uitat la toate pozele noi si sunt niste bebei minunati cu totii.


Poze
Evolutie David
Bebe David Adrian 16.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefany_p spune:

tui tehnica asta...nu era mai bine cu porumbelu???
acu merge?
http://www.onetruemedia.com/otm_site/share_skin?work_id=7506354&type=embed

Mergi la inceput