Pepenasi de iulie-august 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

legat de caderea parului

sa fie clar: primavara si toamna parul cade mai mult din cauza schimabarilor climaterice,ce cade mai mult de 100fire/zi se numeshte a avea probleme cu caderea parului!!!deci dc va cad mai mult de 100fire cumparatzi tratamente din saloane:neaparat sampon+tratament nu separate si amandoua de la aceeashi firma...de aceea se face si sampon si tratament sa se completeze una pe alta...atentie tratamentul trebuie sa fie pt scalp nu pt par...dc mai avezti intrebari va raspund cu placere



Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la mamici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

xeno CUM ADICA NU AI CASTIGAT NIMIC in viata ta???
Faptul ca esti fericita, esti cu omul pe care il iubesti, ai o minune e fetita, faci ce-ti place etc etc etc. Cred ca mai gasesti 1.000 de motive pentru care esti O CASTIGATOARE.
Poate vrei sa spui de fapt k nu ai castigat nimic PE DEGEABA ... asha cum iti cad din cer 10 milioane de euro la loto ... doar de la noroc.
Si daca nu iei concursul asta ... hm, imi pun capul.

Mai vad ca tu chiar stii carte pe ce tzine de par. Toata admiratia k eu nu am vazut pana acu persoane din coafor care chiar sa stie sa te sfatuiasca calumea ... M-a mirat tb asta le vremea ei dar dupa aia m-am obisnuit ...

Pai si recomanda-ne si tu o marca ...
Desi eu cred ca orice tratament din asta pt EFECTE nu ajuta prea tare. Eu cred ca tb intervenit la cauza: aka proasta hidratare, devitaminizare etc etc.

De ex io am obs ca am pielea deshidratata si po' sa dau cu 1000 de creme ca vad imbunatatiri numai imediat dupa ce am dat. Daca mai trece 1 zi ... iar crocodil. Asa ca am tras concluzia ca tre sa beau apa si nu sa ma dau cu creme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rontzy spune:

Anaxena,merci de info......ete...de maine ma apuc sa numar cate fire imi cad...

Rontzy,mamica lui David-Andrei25.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

nu dau nume de produse pt ca eu lucrez in salon cu o singura marca si s-ar numi "reclama",dar produsele de salon sunt profesionale si sunt cu muuult mai bune decat cele din farmacii

eu vb din experientza si din produse testate pe moi,caci eu vreau sa am pleata lunga si ma tratez cu d'astea de stimulare a scalpului,drept pt care mie nu-mi cad nici alea 100/zi si am un par des de ma injura angajatele mele...pt cele care vretzi par sanatos:nu-l lasatzi sa se usuce in prosop sau sa dormitzi cu el ud...luatzi o perie plata si pieptanandu-l uscati-l cu feonul,asta dupa ce l-atzi uscat un pic cu feonul,un par ud este de 8x mai fragil decat unul uscat,concluzie nu pieptantzi parul ud leoarca si uscati-l cu feonul si peria ,iar la salon sa ceretzi mereu sa va coafeze cu peria nu cu placa,e muuult mai sanatos
cele care folosesc placa:niciodata nu folositi placa fara sa fi dat cu un produs pe par special pt indreptat!!!imaginati-va ca v-atzi pune fierul pe piele,chiar dc firul de par este constituit din celule moarte cam asta suporta si el;sa va indreptatzi o sg data dupa spalare,nu a2a zi mai dam un pic cu placa ca sa se mai indrepte vreo floaca...asha macar o sa avetzi un fir mai sanatos
pt blonde:niciodata dupa decolorat sa nu punetzi vopsea,folositzi nuantzator care este miere pt par si in general brunetele sa se vopseasca numai cu nuantzator 2/0 ceretzi sau negru albastrui 2/8 si specificatzi nuantzator,intra si mai putzin cantitativ=mai putzin bani si nu ataca firul de par




Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=mirese%20cu%20stil%20si%20farmec&page=1" target="_blank">votati-ma la mamici pe DC-anax1&anax2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

am pus pozici noi intre o tarta si o pizza

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

www.onetruemedia.com/shared?p=508af3efc5477841c88707&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">THE WEDDING DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Anaxena super sfaturile despre par.
Flo ce mare s-a facut David.Ce se iubesc cei 2 fratiori.
Maitreyi superbe pozele.
Va pup!

Tecky - mamica fericita de ANA-RALUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Ca tot se vorbi pe aici de somn, am gasit un articol interesant. L-am tradus pentru noi.

Cum sa pui un bebe sa doarma...

1. Hraneste-l bine in timpul zilei - Incearca sa dai aproape toata cantitatea de lapte necesara unui bebe in timpul zilei, ca sa nu se trezeasca noaptea si sa ii fie foame.

2. Incearca sa il culci la aceeasi ora - Facand acest lucru in fiecare zi, bebelusul tau va invata ca ora "x" e ora de somn si-si va regla ceasul intern dupa acea ora. Este foarte important sa introduci o rutina devreme in viata bebelusului tau, una care indroduce somnul la o ora rezonabila a serii- in acest fel tu iti vei recapata serile si ii vei trasmite mesajul ca seara si noptile sunt pentru dormit.

3. Rutina in timpul zilei - In primul an de viata, ceasul intern al bebelusului se "maturizeaza". Deci daca urmezi un program regulat de hrana si somn, il vei ajuta sa-si regleze ceasul intern pentru viitor.

4. Somn in timpul zilei - Un program de somn regulat este de asemenea foarte important pentru un bebelus si nu inseamna ca daca va dormi in timpul zilei nu va dormi noaptea. Va dormi mai bine noaptea pentru ca nu este super obosit. Bebelusii de 3-6 luni au nevoie de cel putin doua partide de somn in timpul zilei care sa dureze de la o ora si pana la 3 ore.

5. Invata-l sa adoarma fara ajutorul tau - Ca sa-l ajuti sa invete sa adoarma singur, pune-l in patutul lui cand este somnoros dar este inca treaz. Fa asta cu 15 min inainte de ora de somn sa se joace singurel pana adoarme.

6. Indrodu un obiect de comfort - acest obiect il va face sa se simta in siguranta cand nu esti in jur. Poate fi o jucarie pufoasa (ai grija sa fie o jucarie recomandata un bebelus mic) sau o paturica de bebe.

7. Incearca sa il tii calm noaptea - Daca bebelusul se trezeste noaptea, mangaie-l pe cap dar incearca pe cat posibil sa nu-l ridici din patut. Nu ii vorbi mai mult decat "shhh". Nu il schimba decat daca e neaparata nevoie (kk). Nu vrei sa-i creezi obiceiul de a se trezi noaptea.

8. Key words pentru rutina de somn - spunand "shh" sau "noapte buna" bebelusului tau, ii trasmiti ca e ora de somn. Bebelusul va invata din consistenta si repetitie.

Somnul: ce trebuie sa stii.

Fiecare bebelus are nevoie de un numar diferit de ore ca sa se odihneasca, dar in jurul varstei de 6 luni, un bebelus ar trebui sa doarma 10-11 ore noaptea si 2-4 ore in timpul zilei.

Este vital sa introduci rutina de somn. Acelasi lucru in fiecare seara, de ex. baie, urmata de hrana, o poveste...etc. Bebelusul va invata asa ca urmeaza ora de somn.

Considera instalarea de perdele de culoare inchisa in camera unde doarme bebelusul ca sa nu fie deranjat de lumina de pe strada, trezit prea devreme de lumina diminetii sau afectat de lumina in timpul somnului.

Tip: Nu incerca sa mentii casa linistita in timp ce doarme bebelusul, el/ea se va simti in siguranta auzind sunete familiare.

Madalina, mami de Sonia si bebe Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Gata si ziua de azi. Am cumparat bautura si am dus-o la sala, am luat flori pt lumanare si maine o impodobesc. Acu sunt cu vopseaua pe par, pe ultima suta de metri m-am indurat sa-mi iau si io o vopsea de par ca suntem cam in gaura financiara da maine sa vezi ce avere facem noi la botez
Camy io te bat pe tine daca iti mai faci atatea probleme. Ti-am zis ca te astept cu mare drag DACA te simti in stare. Normal ca te gandesti numai la Dariusica asa ca e de inteles. Sa ajungeti cu bine la Arges
Bai sa nu-mi ziceti mie de raci ca 30% din cei pe care ii cunosc is din astia de dau cu cracii inapoi. Nu prea am vrut io sa iasa si Filip rac dar asa a fost sa fie si-l iubesc de numa. Io am mai zis odata parerea mea despre raci (ma refer la astia de-i cunosc io) da n-o mai repet ca mi-a zis una pe forum ca-s cu capu, desi io glumeam cu Anaxena si cu aspirantele.
Gata fug sa ma spal, nu cred ca mai apuc sa intru, sa-mi tineti pumnii maine sa iasa bine.

bujo mami de Filip
album de nunta
puiu Filip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bufi spune:

narcisa s. de unde ai luat biberon Closer to Nature? este de la tommee tippee?cat costa?

am comandat in germania un bibe + doza de lapte praf si intamplator am vazut in poza ca este de la tomme tippee...abia astept sa-l primesc

bufi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa.s spune:

Bufi, din Ro de pe un site.Este de la aceeasi firma.I-am luat si suzete dar nu pare prea incantata.Biberonul imi place cum arata...Ma uit imediat si iti spun ce site...vreo 18 ron parca am platit.

Ankule, de la ce varsta a incetat Eliza sa linga cuburile??Adica de cand a inceput sa fie interesata sa se joace cu cuburile?

Tot ce veti cere cu credinta, prin rugaciune, veti primi - Matei 21:22


Narcisa si Vil parinti fericiti de Anais

Caruciorul rosu

Mergi la inceput