Mamici norocoase de sept -oct 2008 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Ramo feliciari!Sa va traiasca printesa!!!!!


Eva
exact asa simt si eu,desi vroiam fetita acu as vrea 2 baieti dar inca nu mi-am dat acordul,mai vedemoricum un an sigur nu ma mai gandesc la conceput!


Feli pai eu as vrea sa merg peste 2 saptamani dar nu-ti pot spune cu exactitate ziua,vorbim atunci mai aproape daca nu nasti pana atunci.


Kid azi pot veni in arc,voi fii pe post de cangur,sper sa-i placa lui fi-miu sa stea acolo,la ce ora te-ar aranja iesirea?

Ah legat de ce a povestit Kid ca a patit cu Maria,asa am patit si eu alataieri cu Luca,zici ca trasase pe nas asa facea si m-am luminat de la ce....poate o sa vi se para prostie dar eu una sunt convinsa ca de la asta a facut asa...de la bonnisan.....am stat si analizat exact tot ce i-am dat si ce am mancat eu care oricum era la fel ca in alte zile si va zic sigur ca de la ala e...cum nu i-am mai dat cum mi-am recuperat copilul linistit care il aveam.....brrr bine ca a trecut.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Anca eu stiu ca pe burta poti culca copilul dar numai daca il supraveghezi permanent,se poate sufoca.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Neata fetelor.

Felicitari 300 pentru bebe mic. Sa fiti amandoi sanatosi si sa va bucurati unii de altii!

Gargaritza si Maryb ma bucur tare ptr streptococ si secretie ca e totul ok.
Maryb te astept cu vesti de la eco si de la dr sa vedem cum ati hotarat sa nasteti!
Totodata va felicit ca dormiti , da io aici simpatizez cu Felicic, ziua nu dorm deloc iar noaptea ma trezesc de 4-5 ori !!! Zici ca-s o baba anchilozata. Noaptea ma dor toate oasele si abia ma intorc de pe o parte pe alta... nush cum mai rezist 12 zile ca asta mica nu da nici un semn ca ar vrea afara... scorpioanca veritabila de altfel!


37+ cu mult dorita Sorina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Felicitari Ramo !!!! Sa iti traiasca puiul !!!!! Sa fie sanatos si papacios !!!!!
Buna dimineata burtici si mamici

Kid cred ca s-au vorbit astia mici....Si David a facut la fel noapte asta....Manca si apoi incepea agitatia...Nu a mai facut niciodata asa.... A adormit foarte greu. Si la masa de dimineata la fel. Am stat 2 ore cu el. Tragea de tzitzi ca disperatu si icnea si se zbatea....uoffff... A fost cumva luna plina ???

Mie mi-au facut asistentele la spital vata cu pansament. Cel putin la inceput. Si apoi le-am facut eu singura. Nu trebuie neaparat sa le aveti la voi gata facute...



Printesa mea iubita Valentina

Cea mai fericita de bebe David Gabriel

poze

poze David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Cuscraaaaaaaaaaaaaaaa, esti betoooooooooooooooon!Mooooooooooaaaaaaaaaaama, tu esti sigura ca ai nascut? Carla zici ca e sora-ta! Mai ales ca iti seamana rau!
Tu si Joy sunteti manechinele Odiseei!
Parerea mea, Anca, nu o mai culca pe burta, o obisnuiesti prost si se va intoarce si cand e singura mai incolo!

Piersicutza, sper sa fiu mama buna! Cand zambeste fi-miu spre mine e cel mai bun feed back!!!

Felicitari Ramo! Bine ai venit Anda!!!

In alta ordine de idei, azi l-am cantarit pe fi-miu, 4400GR, adica intr-o luna si doua zile a luat 950GR! FFFF TARE!!! Pt el ma bucur ca se ingrasa cu lapticul meu! Problema e ca eu mai am de dat jos 10kg! si nu pot tine regim ca alaptez exclusiv, am lapte mult si ar fi pacat! Asa ca bag nasul pe forum la fetele care tin cura lui Montignac! E vorba de dieta disociata, nu? Adica mananc dupa pofta inimii dar nu combin? Kid, ma bag in club! Un pont, ceva?! Saptamna cealalta fac 6 saptamani de la nastere, deci....abdomene si bicicleta, ca nu se pooooate!

Mai vreau sa va zic ceva! Aseara am recitit capitolele in care plangeam datorita rez proaste la TT si vreau sa va multumesc tuturor! Uitasem ce aproape mi-ati fost absolut toate, niste dulci, si va puuuuuuuuuuup mult! Multumesc ca existati!
Eram intoarsa rau aseara, am aflat ca a murit fulger asa prietenul unei colege, m-a socat faza asta, ce scurta e viata asta, de fapt! hai ca nu are rost sa va intristez!

Ieri am primit de la sora mea din US hainute super si o jucarica smechera! A fost zi de rasfat pt fi-miu!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)


SUNT CEL MAI FRUMOS DIN UNIVERSUL ACESTA
Povestea nasterii mele, Luca Noah

varsta Luca




“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Eva, multumesc. Pai ma munceste la greu fiica-mea, doar e o leoaica in toata regula. Eu n-am tinut nici un regim, dar Monti e chiar OK si da rezultate bune. Tu arati foarte bine acum, cele 10 kg sunt distribuite uniform si nu se vad, important e ca tu sa te simti bine in pielea ta. Se vor topi ele cu timpul. Imi pare rau pentru prietenul tau

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Anca vazut poze cu voi doua nici nu zici ca ai nascut iar Carla are niste falcute

Laura sa stii ca nu mai am rabdare, sanatate multa tatalui tau

Tampoanele cu vata le am facute deja, ma gandesc ca imi va fi mai usor la spital...in alta ordine de idei nu l-am avertizat pe tati dar o voi face...cine stie ce am sa-i spun atunci



40+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

Mai e putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Angelynna, multumesc. Tampoanele de vata invelite in tifon le-am avut pregatite dinainte (eram tot in spital, n-aveam ce face oricum ) si bine am facut, la terapie intensiva n-am avut cum.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

neata gagics

Andy
, multa sanatae tatalui tau.

Ramo FELICITARI si bebe sanatos!

Anca, si tu si Carla sunteti minunate. Vorba Evei parca sunteti surori.

Eva, cred ca al tau cantar indica eronat. Nu vad 10 kg in plus.....As vrea si eu sa arat asa ca tine dupa o luna de la nastere.

Nerantula, am votat frumoasa (beton) miresica.

Noi tot 2 in 1 si abia astept sa ajung dupa amiaza la Dr.

Eu, iepurica 37+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Neatza si de la mine, din an in pashte!

Felicitati Anis, Ramo!! Sa va traiasca bebeii, sa fie sanatosi si norocosi, ca frumosi sigur sunt. Va asteptam inapoi, la povesti, cat mai curand!
Noi suntem bine, crestem binisor, ieri am facut 6 saptamani si 3,66 kg . Deja o simt in brate dum devine tot mai grea, au inceput sa ne vina hainutele, chiar un body cu crac ne-a ramas micut
Vorbeati de frichinit... si a mea face uneori asa la san... se inroseste toata, se screme, lasa sanul din gura si incepe sa urle ca arsa... am facut incercarea si se pare ca la noi este... lenea! Cand nu mai curge garla din sanul respectiv, ne punem pe plans. Lapte sigur mai e, dar nu mai e chiar debitul de inceput si nu o potolesc decat schimband sanul.
Vazut si eu cateva poze de bebei pe noul cont, parol ca toti sunt niste frumosi, parca s-au vorbit sa faca concurs!
babytza, mi-a placut poza cu David asezat pe pernuta Chicco, avem si noi unele in pozitia aia si cum greutatea a fost apropiata, mi-a cazut cu tronc !
vecinico, sa stii ca primul lucru dimineatza verific telefonul cu emotie, sa vad daca anunti evenimentul... cred ca asa emotii n-am avut la nasterea mea
ilia, ai ceva sanse sa nasti in fata blocului asteptand sotul timp de 3 ore, ca la al treilea am auzit ca se cam precipita lucrurile... sper sa nu fie cazul totusi, desi ar fi o poveste de spus inca multe generatii de acu inainte
alinuta, mamica experimentata, cum rezolvi tu cu toate, tzac-pac... cand te citesc lucrurile par destul de simple... inclusiv cu scroafa... pardon, soacra... tre sa vin si io la un training la tine, ca io p'a mea nu ma pricep sa o pun la respect prea bine.
musetta, cred ca o sa iti placa la nebunie cu Luca in marsupiu, io p-a mea numai in wrap as purta-o, dar deh... o mai vrea si ta'su
Anca pe tine si gogoasa ta frumusica foc.
Andy, mai povesteste cum e cu 2 copii, poate noi astea la primul ne incumetam si la al doilea . Multa sanatate tatalui tau cat mai curand si tie putere sa nu cazi in butoiul ala.
tzitzi, cand ziceai ca ramai singura? ca io am pierdut notiunea timpului...
Monica, vazut si eu poze cu Andrei... sunt fara cuvinte. O imbratisare calda pentru tine si sper reusesti sa-ti pastrezi mereu, indiferent de ce-ti aduce viata, mintea si sufletul pe care le-am cunoscut aici pe forum (o mica particica). Eu iti tin pumnii sa iasa cat mai repede 2 liniute! Si exploateaza injineru' fara rusine!
Burticoase care mai sunteti... eu va tin pumnii si va zic asa: incercati sa traiti fiecare moment, inclusiv alea mai putin placute, ca atunci cand vine bebe totul se schimba atat de rapid incat nici nu apucati sa va dezmeticiti prea bine, mie mi s-a parut tranzitia foarte brusca de la "cu burta" spre "fara burta". Nu neplacuta, dar ciudata... nu ma mai trezeam noaptea sa merg la shushu, gleznele mi s-au desumflat instant si altele asemenea...

Gata, ca m-am intins cat o zi de post!
P.S. Am reusit sa pun si eu niste poze mai noi, facute zilele astea, cu caprita mea pe noul cont de bobocei.
Pup fetele!

_
Our future determines our past

bobocica Maia

Mergi la inceput