Redoutistele fidele Laredoute.fr (134)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Citat:
citat din mesajul lui elamuntean

buna ziua, raportez , primit colet de la Quelle. Am comandat o pereche de ghete, una de cizmulite si o bluza fleece roz toate pentru fiica-mea. Multumita pe jumatate bluzita nu a venit, cica va fi livrata ulterior ceea ce ma face sa ma intreb daca o sa platesc iar taxa de livrare, o sa-i mareasca pretul cu 50%, voi vedea. Cizmulitele sunt Ok piele pe exterior, blanita inauntru si sunt flexibile, am dat pe ele 49,9 ron, iar ghetutele au costat 39,9ron au talpa mai groasa. As pune link-uri dar nu mai sunt pe site.


Nu o sa platesti din nou taxa de livrare. Am comandat si eu in trecut de la ei si intotdeauna mi-au sosit comenzile in mai multe colete, dar am platit o singura taxa de livrare.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui alinam

vrei sa spui colet LR

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)



LR nu livreaza ulterior si nici nu are preturi in lei...deci banuiesc ca e vb chiar de Quelle.


Ba eu am primit si de la LR comanda in 2 transe.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui alinam

vrei sa spui colet LR

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)



LR nu livreaza ulterior si nici nu are preturi in lei...deci banuiesc ca e vb chiar de Quelle.


Ba eu am primit si de la LR comanda in 2 transe.


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel


Bluze?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunajr

Cris, nu se pune problema de a ramane sau nu fidel LR.fr, pentru ca nu-mi imaginez ca vreuna dintre noi vrea sa renunte..Ideea e, daca nu ai citit in capitolele anterioare, ca s-au gasit niste "domni de bine" care sa ne strice jucaria, si nu o sa mai putem comanda...

daca tu ai o alternativa sa comanzi intr-o tara in care LR o sa mai livreze, si apoi sa-ti trimita colertul in Ro, asta e altceva.


Daaaa, vroiam sa zic ca o sa comand pe adresa cuiva din Fr .... dar o sa dureze pana mi le aduce.

Pe celelalte site-uri pe care le-ati mai postat n-am gasit hainute de copii asa de dragute cum sunt pe LR.fr... iar eu preponderent asta comand Imi vine sa ma iau dupa sfaturile unei colege de serviciu, si sa ma duc de 2 ori pe an, primavara si toamna, la Milano, sa imi fac cumparaturile
Cica fata asta isi cumpara si cafea Lavazza de acolo, ca e 2.5 eur pachetul !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

intre sedinte nu observai preturile in lei

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Fetele din Bucuresti am un pont... fabrica de haine cu produse pentru export...au si magazin cu desfacere(banuiesc ca refuzate la export)...anul trecut aveau maieuri pentru Stefanel cu 30ron ...in mag.la Stefanel erau 120ron ...azi am trecut din greseala pe acolo si mi-am luat o rochie-tunica(din lanica) cu 40ron si o pereche de blugi tot cu 40 ron(de pe blugi era eticheta taiata..sa nu vedem cine i-a refuzat) ...revin cu poze mai tarziu ...acum ma preseaza piticu'

Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missdeutza spune:

Buna fetelor!Poate nici nu ma mai cunoasteti, nu am mai scris nimic pe forum de ceva timp deoarece nu am avut noutati,nu am mai facut nici o comanda din vara. Imi pare rau de LR, ar fi pacat....dar pana atunci am un cod primit pe mail (la mine nu merge) 19003
Jeu gratuit sans obligation d'achats organisés par La Redoute du 07/10/2008 au 13/10/2008 inclus. Voir le règlement complet sur le site du jeu : www.laredoutelejeu.com/loteriemaison

**Offre valable du 07/10/08 au 13/10/08 sur une sélection d'articles de la collection Automne-Hiver 2008-2009 sur laredoute.fr. Non cumulable avec une autre offre. Réduction maximale accordée sur un ou plusieurs coloris ou modèles de l'article. La Redoute prend en charge exceptionnellement les frais de traitement et d'envoi de votre colis dès 60€ d’achats facturés pour toute commande passée sur laredoute.fr. Cette exonération de la livraison ne s'applique pas aux commandes comportant un article encombrant articles signalés par une camionnette de couleur), aux articles Repetto, Converse, prix rouges et metrage. Offre valable du 07/10/2008 au 13/10/2008 uniquement sur laredoute.fr, non cumulable avec une autre offre. Non valable sur les aubaines.fr.
Spor la cumparaturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Missdeutza, loteria LR se organizeaza anual, insa doar pentru cetatenii francezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy

Fetele din Bucuresti am un pont... fabrica de haine cu produse pentru export...au si magazin cu desfacere(banuiesc ca refuzate la export)...anul trecut aveau maieuri pentru Stefanel cu 30ron ...in mag.la Stefanel erau 120ron ...azi am trecut din greseala pe acolo si mi-am luat o rochie-tunica(din lanica) cu 40ron si o pereche de blugi tot cu 40 ron(de pe blugi era eticheta taiata..sa nu vedem cine i-a refuzat) ...revin cu poze mai tarziu ...acum ma preseaza piticu'

Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)


Unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anana17 spune:

Citat:
citat din mesajul lui missdeutza

Buna fetelor!Poate nici nu ma mai cunoasteti, nu am mai scris nimic pe forum de ceva timp deoarece nu am avut noutati,nu am mai facut nici o comanda din vara. Imi pare rau de LR, ar fi pacat....dar pana atunci am un cod primit pe mail (la mine nu merge) 19003

Nici mie nu-mi merge codul... dar ma intrebam in legatura cu ceea ce postase mama_lui_alex parca, i s-a raspuns ca nu livreaza in Romania??? A inceput deja directionarea catre LR.ro?


Ana T., mama de Irina
http://b3.lilypie.com/jowHp1.png

Mergi la inceput