Redoutistele fidele Laredoute.fr (134)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

neata

merci de cafea, chiar aveam nevoie.

o zi bune tuturor.

Raluca cu www.totsites.com/tot/adinaungureanu" target="_blank">Adina Andreea (12 nov 2006)

Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Citat:
citat din mesajul lui ella_74

ba io sunt de parere ca Tusferi a procedat corect daca luam in considerare faptul ca LR de cate ori s-a aflat in situatia de ajuta pe cineva de aici, n-a facut-o, vezi colet Osaka.



Ella, mamica de David (24.04.2007)
BOB




Neata!

Am avut si eu remuscari ca l-am luat, dar am stat si m-am gandit mai apoi... La urma urmei este o comanda pe care am facut-o acum 3 luni si ceva, deci pe la inceputul verii, cu haine pentru vara! Asa ceva nu e normal si are si LR-ul partea lui de vina! Chiar citeam de curand ca UE-ul vrea sa dea o lege ca pentru cumparaturile facute online daca livrarea intarzie mai mult de 30 zile sa se faca despagubirea in max 7 zile tocmai pt ca nu este normal ce se intampla in momentul asta! La ei pe site scrie ca livrarea este in 8-18 zile iar mie coletul mi-a sosit la posta dupa mai mult de o luna iar despagubirea am primit-o dupa 3 luni, timp in care eu nu mi-am vazut nici marfa platita nici banii! O parte din vina o are si Posta Romana. Coletele ne-ridicate se tin 30 zile si nu aproape 2 luni asa cum mi l-au tinut ei. Sa se rafuiasca intre ei, ca e vina lor. Eu cu ce am gresit? ca l-am ridicat? Pai eu poate fac multe comenzi pe internet si putea fi alt colet pe care il asteptam. Tipa de la Posta mi-a zis doar ca e un colet vechi, nu mi-a zis ca e de la LR. Era intr-un sac de rafie al postei romane. Pana la urma eu sunt bataia lor de joc si ar fi trebuit sa fac scandal si la posta si la LR. N-o sa saraceasca LR-ul pentru 50 euro. Sa-mi scrie sa isi recupereze banii si o sa le raspund si eu care este punctul meu de vedere, ca sunt indreptatita sa primesc daune ca mi-au trimis coletul cu asa mare intarziere fara sa ma avertizeze ca au probleme cu livrarile si ca pot verifica si data la care am ridicat coletul ca este ulterioara datei la care am cerut despagubirile si ca greseala asta trebuie sa si-o asume ei si Posta Romana!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Am avut si eu remuscari ca l-am luat, dar am stat si m-am gandit mai apoi...



BA DELOC!
Desi mie nu mi-au facut niciodata vreo "balareala"..va "lecturez" de tare mult..si am constatat in repetate randuri ca nu sunt ei chiar cei mai buni si fara pata...so...

Edit - e bine ca ti-a mers codul de bon d'achat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:


cut&paste din meilul primit raspuns de la lablancheporte.fr

"Stephanie Votre_Conseillere <stephanie@lablancheporte.fr>
Bonjour,
Je ne peux répondre favorablement à votre demande.
Nous ne livrons pas le Roumanie.
Je vous remercie de votre confiance, à très bientôt.
Cordialement,
Catherine"

Scurt si la obiect..


XXXXXXXXXXXXXXXX

Hai sa va clatiti ochii pe niste linge de maison superbe..

http://www.linge-de-maison.net/index.php?cPath=30

iar Parure de lit 3 pieces - chiar au preturi supeeer!!

PS - nu va faceti iluzii ca am reusi sa comandam din/in Ro..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ChrisDun spune:

Salve!

Vroiam sa fac o "dezambiguizare" (vorba celor de la wikipedia )
fourrure = blana de animal
fourre-tout sau fourretout = mie imi suna a "scotocit", "a scotoci", "scotoceala", etc... o sa intreb un prieten... din Franta)

Am intrat azi-dimineata pe Vente Privee Levi's si n-am mai gasit neam de blugi... probabil deja s-au dat ...

Claujro, te rog spune-mi si mie cu ce cod ti-ai redus balerinii cu pisica si catel ? ... ca nu prea imi vine sa dau 120 de euri pe ei...

I-am luat fiica-mii www.laredoute.fr/Search/SearchResults.aspx?SearchType=HeaderSearch&Keyword=ballerines%20a%20l heure%20anglaise" target="_blank">balerinii A l'Heure Anglaise, sunt draguti, din piele, frumos lucrati, insa nu sunt la fel de draguti, finuti si sidefati precum balerinii Primigi pe care i-am luat anul trecut din Bucuresti, la suprapret.

Fetelor, despre ce magazin din Amzei povesteati ca aduce haine pentru copii de firma, gen H&M, etc ? Eu stiu unul pe langa magazinul acela cu adidasi & stuff de pe coltul Str. Eliade (parca), dar mi se pare ca are preturi foarte mari ...

In ce priveste scotocitul dupa site-uri asemanatoare LR, eu o sa raman fidela LR.FR. O sa fie mai greu cu ajunsul tzoalelor comandate la destinatarul final, care o sa dureze 1-2 luni, dar nu-i bai...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elamuntean spune:

buna ziua, raportez , primit colet de la Quelle. Am comandat o pereche de ghete, una de cizmulite si o bluza fleece roz toate pentru fiica-mea. Multumita pe jumatate bluzita nu a venit, cica va fi livrata ulterior ceea ce ma face sa ma intreb daca o sa platesc iar taxa de livrare, o sa-i mareasca pretul cu 50%, voi vedea. Cizmulitele sunt Ok piele pe exterior, blanita inauntru si sunt flexibile, am dat pe ele 49,9 ron, iar ghetutele au costat 39,9ron au talpa mai groasa. As pune link-uri dar nu mai sunt pe site.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elamuntean spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

vrei sa spui colet LR

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinam

vrei sa spui colet LR

Alina, mama de Vlad (25.09.2005)



LR nu livreaza ulterior si nici nu are preturi in lei...deci banuiesc ca e vb chiar de Quelle.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

Cris, nu se pune problema de a ramane sau nu fidel LR.fr, pentru ca nu-mi imaginez ca vreuna dintre noi vrea sa renunte..Ideea e, daca nu ai citit in capitolele anterioare, ca s-au gasit niste "domni de bine" care sa ne strice jucaria, si nu o sa mai putem comanda...

daca tu ai o alternativa sa comanzi intr-o tara in care LR o sa mai livreze, si apoi sa-ti trimita colertul in Ro, asta e altceva.

Acum intelegi de ce se cauta alte site-uri, doar ca alternativa, nu pentru ca renuntam noi la LR.fr.

Clau, pentru postarea referitoare la cautat de site-uri

Mergi la inceput