Redoutistele fidele Laredoute.fr (134)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui 2008ELLA

DRAGUTELOR MAI CAUTA CINE SITE-URI DE PE AFARA CU LIVRARE IN ROMANIA?


Da' de ce intrebi?!

Vrei sa ne ajuti cu informatii sau doar vrei sa le iei de-a gata cautate de altii?

Mi se pare culmea tupeului...DRAGUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Sa vedeti ce mi s-a intamplat. Ma citez mai jos cu inceputul povestii, ca sa nu ma repet...

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Mai fetelor, m-a sunat tanti care imi face curat sa imi spuna ca a venit postarita cu un aviz (re-aviz) de la posta si i-a zis ca e un colet din strainatate, ca nu m-am dus sa il ridic si maine or sa il trimita inapoi... V-am auzit vorbim mai demult ca scrisorile voluminoase sunt tinute vreo 15 zile iar coletele ar trebui sa le tina vreo 30 zile.... Stie cineva pe unde gasesc eu scris asta (pe site-ul postei romane m-am uitat, dar n-am gasit, le-am plasat o intrebare) sa ma duc la posta sa le fac un pic de valuri ca imi intorc iar coletele dupa cateva zile. Am pierdut o comanda deja pt ca am fost plecata 10 zile in concediu si am ratat-o (s-au grabit sa o returneze). Acum chestia e ca n-am nicio comanda de venit asa repede (am o singura comanda in 3 octombrie, presupun ca nu e aia) dar poate e catalogul...



Ajung acasa, era un aviz pe care era scris cu rosu sa ma prezint urgent la posta ca altfel or sa imi trimita inapoi coletul extern pe care l-am primit.
La sfatul fetelor, ma uit pe spatele avizului si vad ca scrie ca tin coletele 10 zile si zic ok, nu mai fac scandal ca nu imi tin coletul 30 zile...
Merg la ghiseu aia se uita putin siderata la aviz, ca nu mai vazuse atata text scris si cu rosu pe un aviz. In schimb nu gasea numarul trimiterii. Intr-un final il gaseste si cauta in hartiile ei. Alta supriza de proportii. Doamna, coletul dumneavoastra este din 13 AUGUST! pai aveti de plata o gramada pt magazinaj!

Tre sa revin la o poveste mai veche pe care am postat-o dar nu cred ca o mai tine cineva minte. Am facut o comanda in perioada de mari reduceri si mari intarzieri. Pe 18 august am plecat in concediu si am revenit pe 29. Am gasit un aviz din 18 august (scria re-avizat pe el). M-am dus cu el la posta pe 1 sept iar cucoana de la posta zice: aaaa, pai asta a fost trimis inapoi deja! Zic ok, nu e mare paguba ca oricum erau haine pt vacanta din care tocmai ma intorsesem. Le-am scris celor de la LR si le-am zis ca mi l-au trimis cu intarziere si nu mai era la posta si ca vreau un bon d'achat nu cec. Mi-au raspuns sa astept ca dureaza mai mult. Cand a explodat bomba cu LR.ro le-am scris iar si le-am zis ca eu ma cam grabesc cu bon d'achatu' ala ca vreau sa apuc sa comand de la LR.fr! Mi-a raspuns Christine ca ok, imi trimite si prin posta si pe mail codul. Mi-a trimis codul si am facut o noua comanda!

Acum supriza mare, coletul a stat in tot acest timp la noi la posta. I-am zis cucoanei de la ghiseu ca nici nu ma gandesc sa platesc magazinaj, pt ca eu am venit cu avizul si mi-au zis ca l-au trimis inapoi si ca eu stiu ca se tine 10 zile. Mi-a zis ca pentru coletele externe magazinaju e de 30 zile! Zic: pai io habar n-am avut si oricum alt aviz n-am mai primit. Adica am mai primit, dar pt alt colet pe care l-am si ridicat!

In consecinta n-am mai platit niciun magazinaj, dar io ce fac acum, ca le-am dat teapa redoutilor involuntar?? ca ei mi-au trimis bon d'achatu' si am primit pana la urma si coletul!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel



Ar fi trebuit sa nu ridici coletul! Il returnau la LR si gata. Ei te despagubisera deja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Citat:
citat din mesajul lui april16

Link-uri cu ce am mai gasit pe site din comanda 25.09, primita azi:

www.laredoute.fr/vente-gilet-femme.aspx?productid=324052748&documentid=207608&single=false&categoryid=49492884" target="_blank">Gilet corai - dragut, culoare faina

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">


ce masura l-ai luat? ca io am luat 34-36 pana acum dar asta as vrea sa vina mai lejer, ca e casual.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

ba io sunt de parere ca Tusferi a procedat corect daca luam in considerare faptul ca LR de cate ori s-a aflat in situatia de ajuta pe cineva de aici, n-a facut-o, vezi colet Osaka.






Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor, va rog ajutati-ma!
Incerc sa dau o comanda si, pt prima data, imi apare la card doar optiunea American Expres. Pana acum nici nu bagam in seama linia aia, dar acum pe ultima casuta nu-mi mai cere codul cu 3 cifre de pe spatele cardului si codul de 4 cifre de pe fatza cardului. SI nu ma lasa sa dau comanda Ce sa fac?

Edit: Gataaaa, m-am mai logat o data si a mers



Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Miki April sar'naaa! Dar... asta inseamna ca 6 bucati = 3 bucati luate cate 2?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria (3.01.2008), Botezul minunii Thea Maria

Atat sunt de mare

Am reusit sa ma intorc pe burtica - filmulete
Prima vacanta a Theei, Am 6 luni, Lacu Rosu si nu numai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Laura, delogheaza-te si logheaza-te din nou dupa vreo 2-3 minute.
Stiti cumva vreun cod de reducere care sa mearga pe PRIX MINI, ca am rascolit si achetergagnant si celelalte.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Citat:
citat din mesajul lui claujro

Citat:
citat din mesajul lui 2008ELLA

DRAGUTELOR MAI CAUTA CINE SITE-URI DE PE AFARA CU LIVRARE IN ROMANIA?


Da' de ce intrebi?!

Vrei sa ne ajuti cu informatii sau doar vrei sa le iei de-a gata cautate de altii?

Mi se pare culmea tupeului...DRAGUTA!


sa le cupleze cu lr.ro...

Mai serveste cineva la ora asta..?!?!

'Mneaaataaa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

neata,

io nu beau cafea, asa ca ma grabesc spre birou.

spor la comenzi!




Mergi la inceput