Redoutistele fidele Laredoute.fr (134)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunajr

http://www.viatalaserviciu.ro/view_video.php?viewkey=1acb79ccf0fd62cd58f8
eu ma ras cu lacrimi

Mama de Anca-Simona



e tare ...


Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2008ELLA spune:

DRAGUTELOR MAI CAUTA CINE SITE-URI DE PE AFARA CU LIVRARE IN ROMANIA?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Am ridicat ieri comanda din 22.09

am avut:
www.laredoute.fr/vente-chaussons-d-interieur-enfant.aspx?productid=324103500&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=2" target="_blank">chaussons -sunt frumosi,dar cum conving copilu' sa stea in ei???...ii aluneca intr-o parte si ii ies din picioare...mai rau il incurca ...am incercat si pe piciorul gol si cu dres,dar degeaba ...nu-i plac copilului si gata
www.laredoute.fr/vente-parka-la-redoute-creation.aspx?productid=324124962&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1" target="_blank">parka - acum am luat pe marron glace
www.laredoute.fr/vente-pull-aux-rayures-multicolores.aspx?productid=324103758&documentid=346108&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1" target="_blank">pull - arata f. bine
www.laredoute.fr/vente-pull-enfant-garcon-prix-mini.aspx?productid=324130555&documentid=207608&categoryid=0&single=&hasnext=0&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=1" target="_blank">pull enfant arata destul de bine ptr. banii astia ...am luat pe marine si beige
www.laredoute.fr/vente-2-leggings-enfant-prix-mini.aspx?productid=324130933&documentid=207608&categoryid=0&single=&hasnext=1&hasprev=1&direct=false&pagesize=16&prodcolor=3" target="_blank">leggings sunt subtiri si sunt scurti ... vin un pic peste genunchi ...o sa-i poarte la vara

cadou am avut ptr. copii ...sac Sonic

acum stau de 2 zile cu cosul plin ochi...ba sterg una ba bag alta...dar tot nu ma indur sa lansez comanda...parca vad ca ma trezesc in ultima clipa ca sa blocat jucaria




Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Citat:
citat din mesajul lui kokiy


acum stau de 2 zile cu cosul plin ochi...ba sterg una ba bag alta...dar tot nu ma indur sa lansez comanda...parca vad ca ma trezesc in ultima clipa ca sa blocat jucaria




Iulia mami de Claudia (12dec.2001) si Razvan (8 iunie 2007)


Nu cobi maaaaaaaaai!

Eu tot sper sa dea drumu astia la jucarie cat mai tarziu. Ce-30 noiembrie nu inseamna tot noiembrie? eeeeeeeeee!

nu de alta da luna asta am atins plafonul maxim la cumparaturi online

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Sa vedeti ce mi s-a intamplat. Ma citez mai jos cu inceputul povestii, ca sa nu ma repet...

Citat:
citat din mesajul lui tusferi

Mai fetelor, m-a sunat tanti care imi face curat sa imi spuna ca a venit postarita cu un aviz (re-aviz) de la posta si i-a zis ca e un colet din strainatate, ca nu m-am dus sa il ridic si maine or sa il trimita inapoi... V-am auzit vorbim mai demult ca scrisorile voluminoase sunt tinute vreo 15 zile iar coletele ar trebui sa le tina vreo 30 zile.... Stie cineva pe unde gasesc eu scris asta (pe site-ul postei romane m-am uitat, dar n-am gasit, le-am plasat o intrebare) sa ma duc la posta sa le fac un pic de valuri ca imi intorc iar coletele dupa cateva zile. Am pierdut o comanda deja pt ca am fost plecata 10 zile in concediu si am ratat-o (s-au grabit sa o returneze). Acum chestia e ca n-am nicio comanda de venit asa repede (am o singura comanda in 3 octombrie, presupun ca nu e aia) dar poate e catalogul...



Ajung acasa, era un aviz pe care era scris cu rosu sa ma prezint urgent la posta ca altfel or sa imi trimita inapoi coletul extern pe care l-am primit.
La sfatul fetelor, ma uit pe spatele avizului si vad ca scrie ca tin coletele 10 zile si zic ok, nu mai fac scandal ca nu imi tin coletul 30 zile...
Merg la ghiseu aia se uita putin siderata la aviz, ca nu mai vazuse atata text scris si cu rosu pe un aviz. In schimb nu gasea numarul trimiterii. Intr-un final il gaseste si cauta in hartiile ei. Alta supriza de proportii. Doamna, coletul dumneavoastra este din 13 AUGUST! pai aveti de plata o gramada pt magazinaj!

Tre sa revin la o poveste mai veche pe care am postat-o dar nu cred ca o mai tine cineva minte. Am facut o comanda in perioada de mari reduceri si mari intarzieri. Pe 18 august am plecat in concediu si am revenit pe 29. Am gasit un aviz din 18 august (scria re-avizat pe el). M-am dus cu el la posta pe 1 sept iar cucoana de la posta zice: aaaa, pai asta a fost trimis inapoi deja! Zic ok, nu e mare paguba ca oricum erau haine pt vacanta din care tocmai ma intorsesem. Le-am scris celor de la LR si le-am zis ca mi l-au trimis cu intarziere si nu mai era la posta si ca vreau un bon d'achat nu cec. Mi-au raspuns sa astept ca dureaza mai mult. Cand a explodat bomba cu LR.ro le-am scris iar si le-am zis ca eu ma cam grabesc cu bon d'achatu' ala ca vreau sa apuc sa comand de la LR.fr! Mi-a raspuns Christine ca ok, imi trimite si prin posta si pe mail codul. Mi-a trimis codul si am facut o noua comanda!

Acum supriza mare, coletul a stat in tot acest timp la noi la posta. I-am zis cucoanei de la ghiseu ca nici nu ma gandesc sa platesc magazinaj, pt ca eu am venit cu avizul si mi-au zis ca l-au trimis inapoi si ca eu stiu ca se tine 10 zile. Mi-a zis ca pentru coletele externe magazinaju e de 30 zile! Zic: pai io habar n-am avut si oricum alt aviz n-am mai primit. Adica am mai primit, dar pt alt colet pe care l-am si ridicat!

In consecinta n-am mai platit niciun magazinaj, dar io ce fac acum, ca le-am dat teapa redoutilor involuntar?? ca ei mi-au trimis bon d'achatu' si am primit pana la urma si coletul!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Link-uri cu ce am mai gasit pe site din comanda 25.09, primita azi:

www.laredoute.fr/vente-gilet-femme.aspx?productid=324052748&documentid=207608&single=false&categoryid=49492884" target="_blank">Gilet corai - dragut, culoare faina

www.laredoute.fr/vente-pull-cache-cœur-femme.aspx?productid=324131102&documentid=207608&single=false&categoryid=49492884" target="_blank">Cache-coeur turcoaz il mai aveam si pe corai, sunt extrem de incantata de el

www.laredoute.fr/vente-gilet-manches-courtes-femme.aspx?productid=324131026&documentid=207608&single=false&categoryid=49492884" target="_blank">Gilet kaki, cu maneci scurte - modelul mi se pare tare reusit, material OK

www.laredoute.fr/vente-gilet-zippe.aspx?productid=324104554&documentid=346108&single=false&categoryid=23110571" target="_blank">alt gilet, pe maro asta l-am luat 38/40 ca doar masura asta era, cam largutz dar merge de vreme mai rea

www.laredoute.fr/vente-lot-de-2-tee-shirts-femme-2-en1-manches-longues.aspx?productid=324113635&documentid=321408&single=false&categoryid=23110696" target="_blank">set de doua bluzite corai si alb, cea alba cam subtire, cea colorata are materialul mai plin

Am mai avut balerinii crosetati, care imi vin bine (am luat un nr mai mare si va multumesc mult de sfat ) Singurul lor inconvenient e ca avand bareta aia elasteca lipai in ei de parca am papuci in picioare si niste sandale pe care le-am mai laudat mai devreme, dar la care n-am link.

Cam astea ar fi, mai sunt cateva tricouri la care nu mai gasesc link de asemenea


Acuma ...astept 5/10, sunt curioasa ce am mai comandat si atunci, deja nu imi mai aduc aminte, iar in suivi nu se mai vad pozele.

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui dianarus78


iar am ajuns la spital cu piciul, a facut enteroviroza, varsa de azi-dimineata intruna. sper sa se opreasca inainte de deshidratare si sa nu ajungem iar la perfuzii. asa ca iau pauza cateva zile. sa fiti cuminti si sa vina coletele intregi




Marc 2- si Ianis 4

Pozele
noastre
/ www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc


sanatate multa doresc puiului tau.
Nu am avut timp sa cetesc mai pe larg ce ati scris, asa numai pe sarite. Vad ca tot apar domni si domnite cu cataloage LR. sper sa nu intalnesc vreunul . Ma intorc la citit. Va doresc o seara placuta.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

tusferi ia coletul, fa scandal si nu plati niciun magazinaj. cat despre bon d'achat chiar daca l-ai folosit sau nu, las-o balta, mai mare daraua ca ocaua, nu are rost sa te complici, ca din discutiile cu ei m-am lamurit ca angajatii LR nu pricep prea multe. Decat sa intri intr-o lunga conversatie din care ei sa-ti dea numai raspunsuri tampite, ma bine stai cuminte, nu e vina ta, ci IAR a Postei romane. Crede-ma, eu asa as face, mai ales dupa ce m-au plimbat cu vorba ptr comanda de pe 12 iulie, ptr care nici acum nu mi-au inapoiat banii. Da-i incolo de neseriosi!

Diana sanatate puiului, of, tare nasol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinabojuc spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirunajr

http://www.viatalaserviciu.ro/view_video.php?viewkey=1acb79ccf0fd62cd58f8
eu ma ras cu lacrimi

Mama de Anca-Simona

ce tare faza. de acu inainte cand o sa vad muncitori stand la povesti nu o sa ma pot abtine sa nu rad.

www.flickr.com/photos/22219026@N04/" target="_blank">POZE

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dierna3 spune:

Alte coduri:

Genti Oxbow:

13471 noir et bordeaux
67970 kaki et rose

- 25 % sur article 1 catalogue S comme sport
- 20 % sur tous les articles catalogue S comme sport avec mot de passe BONUS
- 25 % sur tous les articles textile femme, lingerie, beauté, enf, homme et linge de maison sauf pages vertes et rouges et prix minis

http://picasaweb.google.com/dierna33/REDOUTE#5255211740755649250


68705 - Sac de dormit Snoopy

http://picasaweb.google.com/dierna33/REDOUTE#5255211738292250754

Mergi la inceput