Redoutistele fidele Laredoute.fr (134)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


iar am ajuns la spital cu piciul, a facut enteroviroza, varsa de azi-dimineata intruna. sper sa se opreasca inainte de deshidratare si sa nu ajungem iar la perfuzii. asa ca iau pauza cateva zile. sa fiti cuminti si sa vina coletele intregi




Marc 2- si Ianis 4


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Mai fetelor, m-a sunat tanti care imi face curat sa imi spuna ca a venit postarita cu un aviz (re-aviz) de la posta si i-a zis ca e un colet din strainatate, ca nu m-am dus sa il ridic si maine or sa il trimita inapoi... V-am auzit vorbim mai demult ca scrisorile voluminoase sunt tinute vreo 15 zile iar coletele ar trebui sa le tina vreo 30 zile.... Stie cineva pe unde gasesc eu scris asta (pe site-ul postei romane m-am uitat, dar n-am gasit, le-am plasat o intrebare) sa ma duc la posta sa le fac un pic de valuri ca imi intorc iar coletele dupa cateva zile. Am pierdut o comanda deja pt ca am fost plecata 10 zile in concediu si am ratat-o (s-au grabit sa o returneze). Acum chestia e ca n-am nicio comanda de venit asa repede (am o singura comanda in 3 octombrie, presupun ca nu e aia) dar poate e catalogul...

Cristina, inca nu s-au rezolvat problemele cu jobul, din pacate. Doar ca m-am mai obisnuit eu cu gandul. Imi pare tare rau de manutza fetitei tale! Sudare usoara si grabinica!


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:


Salut toate redoutistele

Cer ajutorul vostru pentru prima mea comanda facuta acum 2 zile, adica validata, cu nr. de card ,cod postal etc..

Nelamurirea mea : dupa validare , la pasul 4 nu am gasit nicio caseta cu finish/ok, sau ceva de genul asta - nici mesaj de eroare ,card nevalid etc ..:) pur si simplu am iesit din pagina cu X.

Am asteptat cuminte mail-ul de confirmare , insa nici ala nu a venit!!
Ma uit in suivi si nu apare nicio comanda in curs..

Oare unde gresesc ? rog luminati un pui de redoutista !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Viairo spune:

tusferi scrisorile voluminoase sunt tinute la posta timp de 10 zile.

edit: parca am vazut informatia si pe situl postei romane, dar acum n-am gasit. oricum, pe toate siturile care expediaza prin posta romana gasesti "Posta Romana pastreaza coletele circa 10 zile (calendaristice) de la primirea lor; in cazul in care nu sunt ridicate de client in acest interval, coletele sunt returnate catre expeditor."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Alina71, daca-ti inregistrau comanda, dupa validare, urmatorul pas, iti aparea un mesaj de genul (nu retin exact, dar incerc sa-mi amintesc): comanda dvs. a fost inregistrata

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki68

Alina71, daca-ti inregistrau comanda, dupa validare, urmatorul pas, iti aparea un mesaj de genul (nu retin exact, dar incerc sa-mi amintesc): comanda dvs. a fost inregistrata

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei




Da, Cristina asa ceva asteptam si eu :sa-mi apara o alta pag sau mesaj precum este ok. Voi incerca cu un alt card ,sper sa mearga .

Multumesc pt rarpuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Gata, am receptionat coletul pt comanda din 25 septembrie.

Revin cu link-uri mai incolo, observ ca deja unele nu mai sunt.

Piesa de rezistenta a coletului sunt niste sandale "compensate" cum zic astia- cu talpa ortopedica si baretute de piele maro si violet, cu sistem de prindere in jurul gleznei, pe care am dat vreo 12 euro. Supriza maxima a fost cand am constatat ca sunt made in RO. Sunt excelente, imi pare rau ca n-am link.

A, si cadou am avut geanta aia fourre, adica din panza nu din blana. Spre marea mea surpriza ca am avut impresia ca am pus codul de cadou cu setul de masa, dar a fost doar o impresie , ca am verificat si in suivi si vad ca intr-adevar am pus codul cu sac-ul. Mai OK decat alti saci redoutisti, si oricum nu pute ca alte cadouri

Detaliez mai incolo cand probez si analizez in detaliu "marfa"

Aprilwww.flickr.com/photos/mikipreda/page2" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki68 spune:

Informatia asta cu cate zile se pastreaza o trimitere o gasesti pe verso-ul avizului.

cristina d.
www.flickr.com/photos/9558016@N05/?saved=1" target="_blank">Motaneii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Viairo, Miki, merci. O sa ma uit cand ajung acasa, sa vad ce scrie pe(r)verso la aviz sa nu fac scandal degeaba


"Intreaga problema cu lumea aceasta este ca prostii si fanaticii sunt mereu siguri pe ei, iar oamenii intelepti au intotdeauna indoieli" Bertrand Russel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunajr spune:

http://www.viatalaserviciu.ro/view_video.php?viewkey=1acb79ccf0fd62cd58f8
eu ma ras cu lacrimi

Mergi la inceput