Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (196)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

carpatina mi-ai pus un nod in gat si mie.si ptr andrei se apropie prima zi de cresa.insa eu cred ca micuta ioana se va obisnui,multi copii reactioneaza asa iar apoi chiar le place.pana atuncidulceata necajita si ptr mamifii tare,stiu ca doare,dar lucrurile se vor aranja.te rog nu te supara ptr ca ,desi nu am mai vorbit,mi-am permis sa scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:



EBONNE de mami Danielle

ANDREI de mami Papanash

DAVID ANDREI de mami25_7



Sa cresteti mari, frumosi, isteti!!!!!!!!!!!!!!!

Mamicilor sa va traiasca si sa va bucurati de ei.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Fetelor scriu rapid, am ramas singura cu mica terorista si a apucat-o desenatul. Deseneaza ea si ma pune si pe mine sa-i desenez si daca nu execut rapid urla. E o mare razgaiata, trebuie sa faca doar ce vrea ea altfel iese cu mare scandal.
Ieri am fost la doctor cu pitica pentru vaccin si am preferat sa-l mai amanam cu o saptamana pentru ca inca e mucioasa si nu am vrut sa risc. Apoi am fost si am tuns-o, pun poze mai tarziu dupa ce intind rufele. E tare haioasa pentru noi e o mare schimbare. Azi s-a tezit si un pic mai devreme decat de obicei si e tare plangacioasa.
A inceput sa mearga si ea singurica in picioare, dar cu mare teama si doar daca eu si tati o chemam intre noi. Asa ii place, altfel vine si ne ia de mana si ne plimba pe unde are ea chef.
Ma bucur ca s-a facut frumos afara si putem iesi la plimbare, acum are o noua preocupare, tricicleta, asa ca sta cumintica in ea si ne plimbam, pana se plictiseste si de ea.

Carpatina .

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

LA MULTI ANI fericiti
Ebonee, printesa batausa de mami danielle02
David Andrei, papanas visator de mami mami25_7
Andrei de mami Carmenita
Andrei, Ghighi cel meserias de mami papanash

Sa va fie vietile pline de zambete si voiosie!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

multumesc din tot sufletul !
Ghighi s-a nascut la 11.05, medicul ,desi stabilisem cezariana cu mult inaine n-a vrut sa taie decat dupa ce incepe travaliu, asa ca am prins ceva din chinurile facerii
n-am scris povestea nasterii ( pe vremea aia nu va cunosteam si nu stiam de forum), dar stiu tot-tot, n-am uitat nimic.
am treaba organizatorica multa,asteptam musafirii dupa pranz, va pupa o mama emotionata si fericita !!!


.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am iesit din spital pe data de 6 octombrie
acum fug la umflat baloane !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi
filme Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:


LA MULTI ANI Ebonee, Andrei, David si Andrei!

Papanash, petrecere frumoasa.

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

distractie placuta mami papanash.este un moment unic pentru tine.
greyeras si andrei s-a trezit bazaicios acum doarme.sper sa se trezeasca bine dispus,azi am treaba si il las cu ai mei si si asa le freaca ficatii cum vrea el,da prost dispus.........nici nu vreau sa ma gandesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Carpatina, pupici, sa treaca mamico nodul din gat si starea emotionala si trandafirashul sa se acomodeze repede .

mami de www.onetruemedia.com/shared?p=4f08eb051f8799a2dda132&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andreea(30.09.2007) si www.onetruemedia.com/shared?p=4f518706fd1f0403459951&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Andrei(12.10.1998)
poze
intalnire DC Iasi

6 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Sabina japoneza, un de la mine!
Eu am ajuns la concluzia ca starea mea de nervi vine din neputinta de a mai face fata la toate. De fapt ma enervez ca nu mai am timpul si energia sa le fac pe toate, raman multe lucruri nefacute si cand se aduna prea multe pe lista, rabufnesc, ma enervez ca nu mai pot sa fac totul. Asa ca iau o scurta pauza, cat sa devin...nesimtitoare, ca sa nu zic mai urat. Si imi dau seama ca lucrurile alea ramase nefacute poate nu sunt atat de importante. Important acum e Tudor si, daca imi mai ramane ceva timp si energie, hubby-ul si eu, noi astia ultimii pe pozitii de egalitate. Si ii mai pun si lui in carca acum mai multe chestii si...asta e.
Dar la mine frustrarea venita din neputinta de a mai face totul 'la fel' (ca inainte de venirea lui Tudor) mai e completata si de un soi de depresie cauzata de vremea asta finlandeza nenorocita. De vreo saptamana nu am mai vazut soarele, cerul e de fapt un nor continuu, care parca acopera tot pamantul. Si imi doresc macar 2 minute de soare pe zi...

Carpatina, am un si pentru tine. Inceputurile sunt dificile, dar trec ele si ramane doar ce e frumos. Acum Tudor rade cand intram in gradinita dimineata. Doar el stie de ce, dar mie imi place sa cred ca rade de placere, anticipand distractia din ziua respectiva. A ajuns sa-i placa acolo, sunt convinsa ca la fel va fi si cu Ioana. Daca te face sa te simti mai bine, il pun pe Tudor sa-i scrie o scrisoare Ioanei, sa impartaseasca din experientele proprii, numa' da-mi de stire!

In alta ordine de idei, de vreo 2 zile fiu-miu e in greva foamei. Nu mai mananca mai nimic, dar baga lapte la biberon la greu. La inceput mi-au spus de la gradinita ca nu manca, doar cateva lingurite. Acasa insa manca binisor, dar la un moment dat cerea el lingurita, desi nu stia sa o duca la gura. Le-am banuit pe educatoare ca incearca sa-l lase sa se autoalimenteze, ca le e mai usor´. Nu m-a deranjat foarte tare, dar trebuiau sa-mi spuna. De vreo 2 zile am avut probleme si acasa. Nu prea mai mananca. S-ar putea sa fie caninii sau maselele, nu stiu inca.
Azi am fost si la medic, la controlul obligatoriu de 1 an. S-a uitat doar la petele de pe piele, mi-a zis ca sunt numite "pete de cacao cu lapte". Nu trebuie sa facem nimic pt. ele. Daca se inmultesc si devin mai multe de 5, abia atunci ne putem gandi la un plan de actiune. Pana atunci, totul e ok, posibil si ca ele sa treaca de la sine in viitor. Dar eu o sa le verific si cand merg in tara data viitoare, cel mai probabil la anul, nu ma las asa usor (de fapt nu am mare incredere in medicii de aici).
Vaccinul l-am amanat pt. martea viitoare, avem sambata petrecere si nu vreau sa fie febril sau cu alte probleme, ca asistenta mi-a indicat drept posibile reactii si dureri de burta, apetit scazut (deja e), greata...Si am lasat pe atunci si masuratorile.

Mai merg sa si muncesc putin pe ziua de azi...


Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput