Dulceturi si papanasi de sept - oct 2007 (196)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

Buna dimineata,sunt foarte racita ,asa ca stau de parte de voi sa nu va dau si voua vreo doi microbi,ma simt de parca m-a calcat tranvaiul
Papanash imi pare rau dar nu am avut puterea sa scriu nici doua vorbe ,versuri in nici un caz ,sper ca ai terminat tot ce aveai de facut ,ai ramas datoare cu un raspuns lui Mad,asa ca asteptam sa ne spui cand este ziua ta ??,hai nu ne lasa asa in suspans ,trebuie sa stim din timp sa putem trimite o sacosa ,o urare ,deci...?
Acum sa spun LA MULTI ANI!! sarbatoritilor de azi :
EBONEE de DANIELLE
GHIGHI de PAPANASH
DAVID ANDREIde mami25_7
ANDREI de CARMENITA
Mamici sa va traiasca si sa va bucure comorile voastre !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI ANI EBONEE, ANDREI, DAVID ANDREI SI ANDREI!!!!!

Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

buna dimineata si de la noi.andrei s-a trezit cu fundu-n sus si la propriu si la figurat,ma asteapta o zi greaaaaaaaaa.
pentru inceput la multi ani sarbatoritilor zilei:dulcica ebonee de mami danielle 02,david andrei de mami 25_7,andrei de mami carmenita si nu in ultimul rand andrei de mami papanash.sa fiti sanatosi,norocosi sa aveti parte numai de bucurii si impliniri.
gabriela 77 te inteleg perfect si sotul meu a fost plecat o perioada de timp in portugalia prin natura serviciului si stiu ce inseamna.insa acum o ai pe dulcetica sara,cea mai minunata companie.iata ca am reusit sa scriu cteva randuri in jumatate de ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Urari "intarziate"... dar din suflet

La multi ani Flavia Maria de mami pitic-03!

La multi ani Luca de mami Katrin!

La multi ani Miruna Andreeade mami Danuta36 !

La multi ani Ioana de mami anomar12 !

La multi ani Lisa Maria de mami adimercedes !

La multi ani Alexandra de mami daniela76 !

Sa aveti parte de tot ce-i bun si frumos!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mesaj pentru Lisa de la Ioana:

Draga mea prietena... Sa stii ca nu te-am uitat.. si m-am gandit ieri cu drag la tine... pregatisem si un cantecel, insa.. l-am uitat.. ca dis de dimineata mami si tati m-au dus intr-un loc cu copii... si m-au lasat acolooooo
Nu-ti zic acum cat de rau a fost ca sa nu-ti stric bucuria... cand imi amintesc cantecelul o sa ti-l cant... Pana atunci.. "la multi ani!".. si-ti trimit in dar frunze proaspete de la noi din gradina!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani Ebonee de mami danielle02!

La multi ani David Andrei de mami mami25_7 !

La multi ani Andrei de mami Carmenita !

La multi ani Andrei de mami papanash !

Sa va fie viata un cantec de dragoste!



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanasho, sa-ti traiasca mandrul pui.. sa va aduca numai bucurie si sa aiba mult noroc!

Vad ca nu vrei sa zici cand e ziua ta.. (ca sa nu dai de baut???), dar imi amintesc ca ai venit cu Ghighi acasa chiar "cu ocazia implinirii majoratului".. asa ca, pun io' prima sacosa la usa ta si-ti zic: "La multi ani draga mea! Sa-ti fie toate asa cum ti le doresti!"


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamuller spune:

am aparut si noi dupa o lungaaaaaaa absenta nemotivata . am tot fost cu voi, dar din umbra.
vrem sa uram , la multi multi ani fericiti, sanatosi si impliniti tuturor posesorilor de 1 anishor! si un gand special din umbra turnului Eiffel pt Andrei de Papanash!!!



Alina si Sara (03.10.2007)

http://www.flickr.com/photos/25327738@N05/
http://www.picturetrail.com/alinamuller

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

La multi ani!sarbatoritilor de azi

EBONEE de DANIELLE
ANDREI zis GHIGHI de PAPANASH

DAVID ANDREIde mami25_7
ANDREI de CARMENITA

Sa cresteti mari, sanatosi si norocosi, sa aveti parte de tot ce este frumos si bun in viata.

Felicitari mamicilor, sa va aduca comorile voastre numai bucurii.

Un buchet de de la Cristi pentru printesa Ebonee

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

inca un mesaj si ma duc la ale mele.. care sunt multe ca deh, am lipsit 2 zile de la serviciu...

Ieri, prima zi a Ioanei la cresa... am lasat-o acolo la 8:45... am auzit-o de afara plangand asa ca nu am mai fost in stare de nimic...
A plans pana a vomitat.. apoi au mers in camera de activitati unde copiii pictau.. ea n-a vrut sa atinga vopselele.. s-a limitat la a-i privi pe copii... apoi a adormit acolo, pe canapea.
Cand s-a trezit era 11:30, urma masa.. insa educatoarea a zis ca ea crede ca e destul pentru prima zi.. asa ca m-am dus si am luat-o

S-a uitat la mine mirata.. avea genele umede.. desi mi-au zis ca n-a plans dupa ce s-a sculat.... Eu am fost neom toata ziua, abia acasa a inceput sa zambeasca si sa chiuie.. si mi-a mai venit si mie inima la loc..

Azi noapte n-am dormit mai deloc... pana la ora pranzului (cand se termina programul Ioanei la cresa) sunt consemnata sa stau cu nodul in gat!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput