Mamici si burtici de Baia Mare (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
cu toate ca nu am scris demult, incerc sa citesc ce scrieti,dar asta seara povestea arianei m-a atins.Ariana iti doresc ca Dumnezeu sa te ajute sa treci peste aceste momente si sa iti dea puterea de a accepta ce nu poti schimba.
va pup pe toate si va doresc tot bine din lume

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

In primul rand multumesc pt. urarile de ziua mea.

Adriana, felicitari pt. bebita Estera, sa creasca mare si frumoasa. E nascuta in aceeasi zi si luna cu mama mea.

Anca81, mie nu prea mi s-a intamplat sa-mi planga Patti pe strada, dar cand se intampla eu o iau in brate, o giugiulesc putin, chiar o duc asa o bucata din drum apoi o pun inapoi si gata, i-a trecut. Si ii dau biberonul .

Melly, scriai despre Amelia ca are 8 kg, la nici 4 luni, .......nu-i cam mult ? Bebelusii de la odiseea mea au 8 kg la 7-8 luni. Nu te supara c-am intrebat, dar mi se pare cam ....greuta. Dar frumusica.

poze - NEW

MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Si cu intarziere, dar sper sa ma iertati LA MULTI ANI pt. DARIUSICA, cu ocazia implinirii frumoasei varste de 1 an.

Flavia, vroiam sa te intreb, ce program ai folosit ca sa obtii acele colaje minunate ?

poze - NEW

MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

irlandeza LA MULTI ANI!
cu intarziere insa

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Ariana, citesc si plang , si ma gandesc cat de mult te doare , si te intrebi de ce tu, unde ai gresit, a cui a fost vina, cum ar fi fost...........intrebari firesti, pe care mi le-am pus si eu , in 2 randuri, chiar daca sarcinile nu au fost avansate. E greu sa-ti revi, poate nu o s-o faci niciodata in totalitate, dar cu trecerea timpului durerea se v-a atenua. Dumnezeu e mare, desi cateodata credem ca ne-a uitat, dar El ne iubeste .
Eu iti doresc multa putere si pace sufleteasca, iar iubirea celor din jur te v-a ajuta f. mult.

poze - NEW

MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Olim, multumesc frumos chiar admiram pozele cu Alex, ce baiat mare s-a facut si-i un dragut, un adevarat barbatel.
Ce mai faceti voi ? Nu v-am mai "vazut" de mult.

poze - NEW

MARINELA


Poze de tot felul
P a t t y - la 8 luni

PATRICIA ALEXIA Atata sunt de mare !!!03.IAN.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ti-am scris aseara un mesaj dar s-a oprit calculatorul
noi suntem bine, azi avem 10 luni, 6 dinti, unul pe punctul sa iasa, suntem mari si cuminti, umbla daca il tin numai de o manuta, se tine de tot in casa si umbla, e o dulceata, urca scarile la casa in patru labe si vorbeste toata ziua si canta
chiar ma uitam intr-o zi la pozele cu patty si ma gandeam ce ingrijorate eram ca nu ramanem insarcinate, si uite ce copii mari si frumosi avem
va pup pe toate si va doresc sa aveti o saptamana excelenta si o zi de luni scurta.
cum a fost la sarbatoarea castanelor

Mami si www.flickr.com/photos/olimpiabota/" target="_blank">Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Irlandeza (cu scuzele de rigoare pentru intarziere )

Dariusica mic si scump sa cresti mare, sanatos si sa le aduci parintilor tai numai bucurii.

AdrianaSM, felicitari mamico!

Melly ce grasunica e Amelia!!!

Radcamern, sa va traiasca micul dansator

Ariana, am citit tragedia voastra, mi-a fost greu sa-mi stapanesc lacrimile, e atat de multa durere in cuvintele tale. Imi pare rau si regret nespus pierderea suferita. Fii tare si mergi mai departe, ai o fetita minunata care are nevoie de toata dragostea ta.

Noi suntem bine, Carla s-a mai calmat cu colicii, se trezeste doar o singura data pe noapte, papa bine. Mai plange si vrea in brate, deh, e alintata dar ma bucur mult ca e sanatoasa. Eu din pacate am o infectie urinara nenorocita primita din spitalul din Cluj unde am nascut, am facut atunci tratament dar se pare ca n-a trecut iar acum l-am reluat. Sper sa treaca de data asta.

Mamica fericita de Carla Alexandra
Povestea puiului meu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melly23 spune:

neata!!

si sa raspund cuiva de grasa mea de fiica!!!da ...intradevar e mai plinuta decat trebuia adica in jur de 7 kg dar dr. noastra a zis ca e ok si sa nu ne facem probleme ca isi vor reveni ei cand vor incepe cu mersul si cu mancatul solidelor!!iar in loc de GRASA dr. a zis ca e doar bine dezvoltata si aici depinde si cat e de inalta!!!ea are in jur de 68 de cm...eu ma bucur ca e sanatoasa...cu partea de bine dezvoltat rezolvam...da mai incolo...vream sa te intreb si eu de urechiusele lui paty ca si amelia le are mai asa in exterior...nu ai facut nik???

saptamana trecuta i-am piscat si pielita ce tine limbutza!!!era prea prinsa in fata si nu putea sa scoata limbutza afara!!!acu suntem bine si ne laudam cu limba pe afara!!!

olim scumpo sa-ti traiasca puiutul care e atat de activ si creste frumos!!!pupici de la noi...

ariana multumim de complimentul legat de nume!!!e copt de mintea mea de cand eram in clasa a 9 a!!!pe mine ma cheama MELINDA si am gandit asa AmeliA !!!A venind de la prima dragoste a mea ADI!!!asa ca cu toate ca am schimbat dragostea numele nu l-am schimbat caci mi-a placut!!!iar acu a ramas AmeliA , A venind de la prima litera din alfabet!!!

am figit ca ma striga printesa!!!

Noi si fluturica Amelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

olim pentru cele 10 lunisare

Irlandeza programul pentru colaje se downlodeaza de aici si trebuie instalat si activat cu cheia de activare pentru ca sa se poata salva pozele (sa nu fie demo)



Mami de Stefania 11.05.2008
Poze

Mergi la inceput