Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

din ciclul diversificarea incepe cu mar cu biscuite , asistenta dr alexei, ne punea la 6 luni sa-i dam suc de kiwi:))) bine ca noi avem si o dr la buc pt sfaturile mari, la dr de fam din pitesti mergem doar pt vaccinuri.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Babytza, bitza, steluta,kid, muh, anis.pe toate, ...multumesc mult pentru raspunsuri...asa ziceam si eu de la 6 luni se incepe...dar cum e posibil pana si doctora sa-i spuna la 4 luni sa-i dea ou si carnita??
offf.doctorii astia..cum naiba sa mai ai incredere in ei

37 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

ce de mamici

Ratonelu,Denisa,Iris, Sabinelu, Tzitziri felicitari! sa va traiasca copilasii, sa fie sanatosi iar voi sa va refaceti rapid si sa va bucurati de ei in fiecare clipa!

Felicic m-ai lasat fara cuvinte...de la tine chiar nu ma asteptam sa aud asa vesti sper sa fie totul bine si ca esti tot 2 in 1 si in momentele astea
mary la tine, ce mai faci?
300 agitatie mare cu noua casa, dar satisfactia o sa fie pe masura sunt sigura!
musette ce grasunache ai tu acolo cum te simti?

34+ Piccola e Fragile Ariana Stefania

bebe si pe tati lu' bebe


bebelina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

tzitziri felicitari!!! Sa va traiasca Davidutul si sa va aduca numai bucurii.

37 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:

Hello, mamici, burtici (pe cale de disparitie ) si pitici/e

Tzitziri felicitari pt bb-lin sa fie sanatos si papacios si mami sa aiba laptic si rabdare multa (asa mi se ureaza si mie de altii )

Laureta sar`mana pt filmulete, tare bune, s-a cam speriat si soatza cand a vazut-o pe tanti doctor cum il manevra pe bb, se vede ca are experienta sau ca nu e al ei (cum bine zicea cineva )

Khristin bafta la doctor si ai de grija ai promis ca cel putin o saptamana mai rezisti pe baricade

Felicic cum mai esti? Tot ca samponu` (2 in 1) sau s-a hotarat Vladut sa-si incerce sansele in materie de drept civil (asta apropos de faza cu dezmostenirea )

Irina cum mai e bb-lina ta, acum am citit faza cu otita (Doamne apara si pazeste ca pe unii doctori iti vine sa-i omori). Sa dea DD sa fie totul bine si sa se faca bine nasturica.

Eu raportez inca o noapte nedormita si am bagat somn abia dimineata pe la 5 pana pe la 10, de papat am papat ceva lejer da` parca m-a mai lasat un pic greata (sper sa nu ma ia din nou) si ce sa mai zic aspteptam momentul.......
Va pup si aveti grija de voi

38+ Vladut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Am pus la semnatura si povestea noastra!


Kid si eu abia astept sa ies cu piticul afara dar cand vad ce vreme este.....scuze ca nu ti-am raspuns ieri,am vazut tarziu tel si apoi am uitat sa te mai sun....cred ca neuronu' gravid inca persista!


Mami de alexia


Angelina eu ma simt din ce in ce mai bine,greul a trecut,in spital m-am mobilizat sa pot merge la micut dar oricum a fost ingrozitor pt ca era o inspectie si nu dadeau voie la nimeni sa intre la mine,nici macar sotul sau mama si mi-a fost tare greu, de asta cand am auzit ca pot pleca sambata am zburat efectiv pe usa spitaluluidar acum sunt bine,nu mai am dureri deloc.

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Baby boy, hai sa-ti dau si eu my two cents vis-a-vis de diversificare . Din ce stiu eu, doctorii din RO recomanda diversificarea de la 4 luni pe cand cei din occident o incurajeaza incepand cu 6 luni. Eu atunci am inceput cu fiimea, si ceai nu a baut absolut deloc, doar apa. Dar pana atunci baby steps...


Irina, ai mare grija cu otita micutei...cand o alaptezi, musai sa o ridici un pic, sa nu o tii la orizontala

Ankussa, incerc sa ma tin de promisiune

Cristina

le bébé 37w +

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

tzitzi, felicitari, sa-ti traiasca Davidutu si sa fie sanatos, iar tie iti doresc refacere rapida si sa vina laptic mult la mami pentru bebe.

gargaritza, si eu fata, ce sa fac, ma pregatesc....un pic de agitatie cu nunta de sambata, azi au venit si parintii mei, maine avem program de baby expo, apoi de cautat incaltamninte pentru nunta, apoi coafor pentru tuns, manichiura, pedichiura....si ce-o mai interveni. asa ca de maine nu prea cred ca o sa mai am timp sa intru pe forum.

mamidestefan, daca maine este ziua cea mare iti doresc de azi nastere usoara si un bebe sanatos.

eu ma retrag acum , va doresc o seara minunata si peste cateva zile cand o sa intru pe forum sper sa gasesc numai vesti bune si multi bobocei sanatosi.

pupici tuturor.

maryb 33+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

poze cu mami si bebe

_


AMR 7 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Musette , acum ma bag la citit. Faina povestea, sa creasca mare si voinic Luca cel frumos.

Ankussa sper sa te simti mai bine

Felicic ce mai faci?

Gargaritza bblina ta cum mai este?

pe tati... a zis ca mergem azi sa luam patut dar nici pana la ora asta nu a venit

36+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 29 zile incepand de azi 10.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele care veniti la baby expo de maine?

*** AniS ** 35+ ***



Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***
IUBIRILE MELE

"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput