Mamici norocoase de sept-oct 2008 (152)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

FELICITARI NOILOR MAMICI SI MULTA SANATATE BEBELUSILOR!!!! UN PUPIC SPECIAL PT TIZUL NOSTRU DAVIDUCUL DE TZITZIRI!!!!

eu sunt cam varza de asta intru rar,nu-mi gasesc locul nicicum ma dor oasele, dorm groaznic, cateva ore pe noapte si cu multe pauze, arsuri tot mai am si daca mananc mai mult un pic(asta fara sa ma satur) imi simt imediat stomacul in gat...cred ca bebe s-a facut mai marisor si cum e si cu caputul in sus...nu mai am loc si de papa

laureta m-am uitat si eu pe filmuletele alea...sunt super super faine, eplica mura'in gura(fix asa cum imi trebe mie)

ma duc sa mai citesc cate ceva din urma poate mai bag si eu la cap ca vad ca intra mamicile cu "greutate"si ne dau sfaturi





35+ DAVID-MIHAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

FELICITARI TZITZIRI PT DAVIDUTZ!!!!

Sa va traiasca, sa fie sanatos si fericit si sa va aduca numai bucurii.

miruna,anca, babytza, angelynna sper ca n-am uitat pe nimeni si daca am uitat totusi scuze si

musette, tare dragalas si grasunel Luca al tau , sa va traiasca.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

multumesc tuturor pentru urari. Noi asteptam sa sune doamna doctor sa mai facem inca o injectie. Si in rest sunt in continuare disperata. Saracuta e atat de apatica... azi nu am papat decat de 2 ori cate 30 ml de formula, de supt e greu ca e infundata si o dor urechiusele.
Iar eu sunt o mamica nebuna care isi tine toata ziua puiu in brate sa vada tot timpul ce face. Cand ma duc la baie o pun la tati in brate si dupa o iau inapoi. Azi noapte am stat pana la 2:30 dupa care nu am mai putut si l-am pus pe tati de paza. Pitica s-a trezit pe la 6 si ceva, a papat un pic si dupa cred ca am mai dormit vre-o ora cu ea pe piept si in rest... tot picaturi, injectie, dragalit si bineinteles tinut pitica in brate.

Ma bate gandul sa ma duc totusi cu ea la spital, maine mergem la ORL-ist sa vedem ce zice. Desi mi-e frica sa mergem la spital, cine stie cu ce mai venim de acolo... si e asa de micaaa...

Azi ne-am luptat cu "batista bebelusului" si am scos un mucisor, dar mai avem de luptat ca nu am rezolvat decat o nara. Dar mi se pare cea mai buna metoda ca sa scoti mucisorii. Greu a fost pana ne-am prins cum functioneaza.

Ma bate un gand sa imi iau pompita si sa stochez lapticul, cine stie cand o sa am nevoie, acuma piti nu mai papa deloc de la mami, a papat azi de dimineata si atat.

Lapticul pe care il mulgi cum se da la pitic? se incalzeste?

fericita de - Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Kid am vazut pozele cu pitica ta,ce freza mortala are!e tare scumpa!!!!!!!!!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Citat:
citat din mesajul lui _irina_
Ma bate un gand sa imi iau pompita si sa stochez lapticul, cine stie cand o sa am nevoie, acuma piti nu mai papa deloc de la mami, a papat azi de dimineata si atat.

Lapticul pe care il mulgi cum se da la pitic? se incalzeste?


Imi pare tare rau Irina pentru micuta. Cred ca ar fi o idee tare buna sa iti stochezi laptele matern si cand isi mai revine sa ii dai sa pape. Eu ma mulgeam cu pompa dupa care il puneam in niste borcanase de la Avent. Se gasesc in seturi de cate 20. Eu si acum le folosesc sa pun mancarea fetei la congelator. Din cate imi amintesc laptele matern se poate pastra 2-3 zile in frigider la o temperatura scazuta, iar in congelator pana la 6 luni. Cred totusi ca 6 luni e cam mult, dar asa pentru cateva saptamani este foarte practic. Eu puneam borcanelul intr-un ibric cu apa pe aragaz si asa il decongelam. Am si eu piticii mei cu incalzitul laptelui la microunde.

Sanatate multa fetitei.

Legat de frica de spital si de boli luate astfel, daca iti poti permite financiar, exista sectia de pediatrie la spitalul Medlife. Eu am fost cu Andrada pentru 2 zile internata acolo si am fost foarte multumita.



Steluta (38w+) cu si cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monica multumesc mult!Ma bucur mult ca esti alaturi de noi!!!!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Fetelor bb meu are pozitia orizontala adica transversala ,si a zis dr ca daca nu se intoarce imi face cezariana.
Spuneti-mi va rog la voi bb la cate sapt s-a intors si daca credeti ca al meu este in procesul de intoarcete de are pozitia asta?
Am mai intrebat si ieri dar nu mi-a raspuns nimeni asa ca insist.


33+Sergiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Taticu acum la aparat
Multumim din suftet tuturor pentru gandurile si vorbele de bine.
Tzitziri e bine, obosita si cam greu cu ridicatul din pat. La Davidutz sper sa ajunga maine de dimineata (in functie de puteri) ca acum f greu si cu drumul la baie.
Ca si un mic rezumat la cum s-a intamplat minunea.
La 2 noaptea i s-a rupt apa, nu de tot, ci doar putin .
Ajuns la spital repejor si dr a zis ca naste natural desi bebe e cu fundul in jos. Totul a decurs f bine si exact cum a prezis dr.
A fost cam multa lume in jurul lui Tzitziri (dr + rezidenti) pentru ca rar se vede nastere naturala cu fundul la inaintare si cu epidurala.
Cat de curand revenim cu poze


37+
bebe David

Lucrusoare bebe David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Lucutta depinde, e posibil sa se intoarca cranian dar la fel de mult e posibil sa nu. Intorsul cred ca tine si de cat este bb de mare, cat LA este...



36+ mai mult ca sigur Crina Alexandra

Bebe

Eco

www.onetruemedia.com/otm_site/auth_preview?work_id=7088649" target="_blank">Tati, mami&bebelina

A mai ramas 29 zile incepand de azi 10.09.2008....productie de morcovi en-gros [:P]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Citat:
citat din mesajul lui tzitziri

Taticu acum la aparat
Multumim din suftet tuturor pentru gandurile si vorbele de bine.
Tzitziri e bine, obosita si cam greu cu ridicatul din pat. La Davidutz sper sa ajunga maine de dimineata (in functie de puteri) ca acum f greu si cu drumul la baie.
Ca si un mic rezumat la cum s-a intamplat minunea.
La 2 noaptea i s-a rupt apa, nu de tot, ci doar putin .
Ajuns la spital repejor si dr a zis ca naste natural desi bebe e cu fundul in jos. Totul a decurs f bine si exact cum a prezis dr.
A fost cam multa lume in jurul lui Tzitziri (dr + rezidenti) pentru ca rar se vede nastere naturala cu fundul la inaintare si cu epidurala.
Cat de curand revenim cu poze


37+
bebe David

Lucrusoare bebe David


Felicitari mamicuta curajoasa !!!!!! Inca o data sa va traiasca piciul

Valentina 37 + David

Asa creste gandacelul nostru

poze

Mergi la inceput