DR TUTUNARU (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Helloo..
raport din partea noastra - f scurt.
Sunt f. ok. Asta mica e f dulce, f lipicioasa si ar sta evident legata de mine non-stop. Nichita e gelos, dar si-a asumat rolul de bigbrother - o pupa pe gura, pe maini, rade la ea,ea e "papusa" lui.
Sunt obosita si am momente in care imi vine sa imi agresez sotul de nervi . Imi trece repede, asa e cu hormonii astia, isi fac de cap.
Pe 2 nov avem botez, multumesc fetelor care mi-au facut recomandari de local, am vizitat doar 2 din ele, unul in Tei si celalat in Militari, amandoua absolut ok, cel din Tei era luat asa ca am ramas cu cel din Militari.
Pupam , felicitari bebelusilor si mamicilor care de abia au nascut.
Sarcina usoara, alexa!

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"
Nic cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

sal,
Madlen, felicitari, sa-ti traiasca copilasul! N-am retinut, fetita sau baiat?
Azi am fost si noi la control, totul este in regula, si copilul, colul, placenta...bebe are acum 1750 gr. este cu capul in jos.
Am fost si cu aia mica (si cu mama mea), cat am asteptat eu, ea s-a jucat prin curte, pe urma cand s-a mai eliberat a stat si in sala de asteptare, a "citit" un ziar....
Pe urma am bagat-o in cabinet, sa o vada si dl dr... s-a bucurat cnd a vazut-o, a exclamat "ce bine seamana cu mine la par!" (ea nu are prea mult par, asa a fost de cnd s-a nascut) I-a dat sa se joace cu un clopotel pe care il avea pe masa, s-a uitat pe monitor la sora-sa , a vorbit tot timpul, ce mai turuie ea (si) pe limba ei, tot zicea "mama mama", a remarcat si dl dr ce vorbereata e... am facut si o poza la final, atunci s-a cam suparat ca am luat-o de la joaca... A fost frumos, era si dl dr mai destins...



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Magg, ma bucur ca sunteti bine cu totii
Ceva poze mai ai, sa va vedem?



Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Buna dimi

Am un pic de timp liberrr...

Madlen - felicitari pt bebe!!!te asteptam cu vesti si detalii!
Maghyc - ce bine ca ne incurajezi pe noi cele cu inca un bebe acasa...asteptam poze!!!ma bucur ca sunteti bine!!
Monica - felictari pt rezuultatele bune la vizita...bine ca era destins Tutu...ca are si momente cand e mai ...nu stiu cum sa zic - apatic si irascibil...
Malinas- ma bucur pt masuratorile ok,Doamne ajuta!!!

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 27+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Buna fetelor!
In primul rand vreau sa-i adresez lui Madlen felicitari pentru minunea pe care a adus-o pe lume!
Monicabo si Malinas, felicitari pentru vestile bune de la eco!

Despre mine....am fost si noi ieri la eco, bebe are 3050kg, placenta si col ok, cu o singura mentiune...bebe avea 182 batai pe minut. E prima data cand are asa multe batai pe minut. Dr T a zis sa nu ma ingrijorez, ca pana la 180 e ok si probabil a fost ceva de moment, pt ca a verificat IR-uri, etc., dar eu tot sunt putin ingrijorata.
Rog fetele care s-au mai confruntat ca acest fapt sa-mi spuna si mie cum au evoluat lucrurile.
Va multumesc f mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaf spune:

salutare!!!!!!!MALINAS, te bat, eu sunt vai de steaua mea si tu ma complimentezi,tu esti beton si mult mai tanara, eu am 32 ani si am luat kg la greu, tu parca nici nu avei burtica, cred ca ai luat in greutate exact cat trebuie, nu ca mine care am mancat non stop. Dr.Tutu m-a programat ptr miercuri, fac cezariana, atunci trec de 38 sapt si 3 zile, am avut contractii repetate si trebuie sa stau mai mult la pat ...pana miercuri mi se pare o vesnicie!!!!VA PUP!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Diana -tinem pumnii sa fie ok operatia, sa va recuperati repede amandoi si sa venit cu detalii si povesti!!!

Bebe -nu stiu ce sa iti zic despre bataile astea...dar daca Tutu a zis ca-i ok,inseamna ca stie el mai bine

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006) si 27+ Theodora
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Alexutza, merci frumos
Bebe, cu bataile inimii, daca T. a zis ca e ok, inseamna ca stie el... Eu nu stiu ce sa zic...decat ca-ti doresc sa fie totul bine, si asa o sa fie! In ce saptamana esti, cand ar trebui sa nasti?
Diana, nastere usoara!
Malinas, bravo pt rezultate. Cred ca esti in aceeasi saptamana cu mine, nu? eu sunt 31+, fac 32... bebe avea 1750 gr, colul la fel, lung, de 4.8 cm..dec fara probleme. Tu cand ai fost la control, eu am ajuns pe la 5 jumate, cand si aveam programarea dar am intrat pe l 7 si ceva, mai erau ceva burtici, dar nu stiu daca erai si tu..
Si mai erau cateva fete la monitorizari.

Pupici


Monica cu Andreea Ioana - 11 iulie 2007 www.andreeaioana.ro" target="_blank"> Poze
Povestea sarcinii si a nasterii


si 31+ Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

neatza

alexa - iti doresc ca in primavara sa tzi in bratze un bb perfect. ai reushit sa iti faci programare la eco?

noi am fost la eco dar nu am aflat daca o sa avem o fata sau un baiat, daaar am aflat ca suntem "beton" si sunt tare fericita. trebuie sa iau de azi omega 3. ma ajutati si pe mine? e am in casa omega 3 simplu, nishte capsule cu ulei, ideea e ca pe cutie scrie ca trebuie luate 3 pastile pe zi, iar tutu a zis sa iau o pastila de omega 3 simplu. exista mai multe tipuri, paote unele mai concentrate?


13+
http://community.webshots.com/album/565528924vcaGAV?vhost=community


este Bio marin plus, asta recomanda Tutu

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

http://picasaweb.google.com/mariusadrianalex/6LuniAlessiaALESSIA 6LUNI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

magghyc, iti doresc multa putere, energie si sanatate ca sa te poti impartii intre cei doi copii. Ma bucur ca zici ca pana acum este bine si este normal sa fii obosita si, uneori, cu nervii intinsi la maxim.

bebe, ce mare e bebe al tau. Tu cate saptamani ai?

monicabo, eu am fost devreme la dr. T, am intrat undeva in jur de 13.30-14. EU am aproximativ o saptamana mai mult decat ai tu. Adica azi intru in saptamana 33.

Diana, iti tin pumni pt miercuri, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine pt tine si pt bebe. Cat despe varsa mea...multumesc de complinet, dar nu sunt de loc "mult mai tanara", deoarece am 34 de ani.

Va pup si sa aveti o duminica senina si frumoasa

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

32 s + poate Vlad (dar mai negociem)

Mergi la inceput