Pepenasi de iulie-august 2008 (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Didi sa urmaresti hemangiomul ca si Maria are unu si pe la 4 luni a inceput sa ii supureze si a trebuit sa intervenim.Poti sa te uiti in pozele noastre sa vezi daca e la fel ca al Mariei,pe burtica il are

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii

www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria

www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Bine v-am gasit la scutecele !
Sa dea Dumnezeu sa avem aici 4 ani plini de sanatate si impliniri!

Didi, ce ma bucur ce e bine Aidutza si ca te-ai mai linistit! Poze de la botez unde vedem si noi? Ca io le-am pus la semnatura pe ale noastre, dar la tine nu le vad.

Marina, la Medicover parca era Doctorita Jianu, laudata de multa lume.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica, botez si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Mai fetelor, tare frumos a mai fost la mare, trecand peste aglomeratie si zapaceala, mi-a prins bine weekendul asta, m-am mai relaxat si eu putin, m-am si bronzat putin (de fapt mai mult m-am inrosit), m-am balacit, ca tare dor imi era...De acum astept urmatoarea iesire, care s-ar putea sa fie peste vreo 2 saptamani, la munte... Ah, am uitat sa va spun ca am vazut o multime de copii, care in carucioare, care pe jos, si mai mici, si mai maricei, niciodata nu i-am observat ca nu ma interesau, dar acum eram numai cu ochii dupa ei, si ziceam, uite, la vara asa o sa fim si noi cu Ioana la plaja!!!

Anna de Ioana Maria
printesa noastra poze cu ariciul
povestea nasterii www.totsites.com/tot/ioana-maria" target="_blank">pagina mea web
www.onetruemedia.com/shared?p=676cf86b3431cbc69b663e&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">could this be love

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Pentru mine este un fel de "scutece reload" si sper sa fie la fel de minunat ca la prima incercare Acu doua saptamani m-am apucat si am recitit juma de capitole de acu 2-3 ani, in special de la inceputurile scutecelor cu Stefan....si m-au napadit emotiile!

Bine v-am gasit! Le doresc din tot sufletul tuturor pepenasilor numai sanatate, zambete si sa le treaca colicii celor care inca ii chinuie!!!

Sibylle azi de dimineatza am prins curaj si am intepat bulina de smantana de pe sfarcul meu!! Si daca tot nu ma durut am luat siringa si am asezat-o pe bulina si am tras de 2-3 ori pana a iesit smantana! Dupa ce l-am pus pe Matei la san sa golit de tot dopul insa tare ma tem ca acolo se va face mereu.

Ca tot vorbiti de botez, ma bag si eu in vorba azi am fost de am cautat hainita pentru botez insa nu am gasit nimic care sa imi placa, plus de asta sunt tare scumpe pentru calitatea care o au...mai caut.
Noi am vrut sa-l botezam pe Matei ieri ca era si Sf.Alexandru si cum el este si Alexandru era frumos asa, insa preotul nostru a fost plecat in concediu si abia azi a ajuns la biserica. Probabil il vom boteza sambata, inca nu stiu pentru ca am ales nasi ortodocsi iar pentru ca il botezam catolic ne mai trebuie un nas catolic, nu ne-am asteptat la asta si acum trebuie sa mai cautam un nas care sa fie din religia noastra....inca nu stim pe cine si cum
Pentru noi botezul va ramane ceva intim, exact ca si la Stefan, doar noi si nasii, nu vom face nici o masa, nicaieri, la biserica poate sa vina ori cine doreste dar cam atat, fara daruri si fara alceva.

Matei de ceva vreme se trezeste doar o data pe noapte la ora 3 si apoi mai papa pe la 7. E bine nu am ce sa ma plang!Sa-i tina DD naravu! insa sanii mei explodeaza! Si papa numai de la un san, adica cand prinde sanul pe la 3 dimineatza nu-l lasa din gura pana nu-l goleste, asa la foc automat, cam maxim 5-6 minute dupa care cade pe o parte si adoarme si gata...pot sa-l arunc in sus ca nu se mai trezeste nici sa regurgiteze...nimic! Si dimineatza pe la 6 jumate se trezeste si il apuca gazele ca doar pe unde sa iasa? Si se agita cam o juma de ceas pana trage cateva parturi foarte afectat si chinuit si apoi papa din nou de data asta mai molcom si mai a lene si adoarme la loc pana la 9-10. Timp in care se presupune ca mami are vreme de DC

Ana - mami de Stefan (19 august 2004) si Matei (14 iulie 2008)
expozitia de lucrari
castelul de zapada

construim

"gradina de flori" - noi constructii
Alexandru Matei - poze - primele zile din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Anca, stiu, si noua ne-a spus sa avemgrija sa nu se loveasca acolo, si sa fim atenti daca supureaza. Oricum, ne-am linistit ca nu e mai grav; la cati copilasi cu probleme sunt, asta e apa de ploaie si sper din tot sufletul sa nu avem probleme mai serioase.

Capri, la noi a fost mai dezorganizat cu pozele, nu a fost nimeni anume insarcinat cu asta, asa ca strangem si noi pozele de la participanti. Deocamdata le avem doar pe cele facute cu aparatul nostru si sunt cam haotice, asa . Pusesem sambata seara la pepenasi o singura poza, cea de pe coperta albumului, dar o sa mai pun.

Didi de Aida Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flo1980 spune:

Sa ne fie de bine!

Sa avem parte numai de bucurii si vesti bune, sa fim unite ca la odisee!


Ana_a, chestia e ca eu nu m-am muls cu pompa ci cu mana, nu stiu cat lapte a gasit el....Noaptea se strange mai mult avand in vedere ca nu mai suge intre 22 si 6 dimineata.

Nu's ce vroiam sa va mai spun.....ca am uitat si voua vi se intampla nu?



Flory de George Alexandru 23.02.2006 si David Gabriel 27.06.2008

pozele mele


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

salut fetiliiiiiii!!

Am ajuns la scutecele
si suntem mandre de ele!
Puii nostri sa traiasca
viata sa ne veseleasca!



voiam doar sa va salut..
ma duc sa gatesc ceva azi...si sa calc...si sa scot puiu la plimbare....


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

ANDREI TUDOR- minunea noastra -The Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Didi cum sa fii panicoasa draga?? Pai nu e normal sa te ingrijorezi pentru fiecare semn pana cand afli ca nu e ceva grav? Deci bine ca e bine!!

Diana mama ce balamuc ... tu ... 2 copii mici ... taxiul si usa inchisa. Bine ca povestesti cu umor!!

AnnaBaby te invidiez in continuare. Si noi plecam sambata 1 saptamana la Poiana Brasov (sper sa nu ma stie tat hotelu' de colici) si apoi un we la 2 mai .. undeva la 15 sept cred. Dar ... CU BEBE. Asta ma face fericita, ca as fi crapat 1 sapt fara el. Dar nici nu as refuza cred 2 zile pe plaja ... doar eu si huzbandul ... (hm, imaginea asta e dintr-o alta viata ).



http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clabur spune:

Bine v-am regasit!

Dupa cum va spuneam, tot ce traim nu este decat o etapa. A trecut o etapa minunata: sarcina si nasterea. Acum urmeaza una cel putin la fel de frumoasa.

Ma gandeam ca Ania a fost un bebelus minunat si cuminte foc si imi era teama ca voi experimenta opusul cu Ilinca dar nu este asa. Ilinca este la randul ei minunata si cuminte. Va spun sincer (desi mi-e jena de mamicile "greu incercate") ca dupa o luna nu am nici macar o noapte nedormita. Sper ca bebelina mea sa o tina tot asa. Ii dau in continuare de trei ori pe zi Gripe Water chiar daca se strange sau nu. In general cam la aceleasi ore. La fel si baia, o facem aproximativ la aceeasi ora. Nu sunt genul care sa traiesc dupa ceas as putea spune ca sunt chiar dezordonata, dar in privinta Ilincai incerc sa-i fac un program.

Capri nu reusesc sa vad pozele de la botez. Dau pe link-ul pus de tine dar tot nu reusesc. Promit sa perseverez.

Diana ai fost tare cu vizita la medic.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

eu vreau la odiseee!!!

azi ,1 sept, e ziua in care Maria a ras cu sunet..un mini-hohot!!!m-am emotzionat toata...doar am trecut la scutece!

offf,mie de odisee o sa-mi fie tare dor...sarcina a fost foarte speciala pt mine si de aceea ma gandesc serios la bb2





Ana-Maria de Maria 19.06.2008
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/anaxena/video/x5bzzp_maria_lifestyle" target="_blank">filmuletze bebe 20s+33s new de new!!
Maria,povestea nashterii

Mergi la inceput