Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Lui Darius ii plac asa de mult jucariile si ma incanta acest lucru pentru ca pe fii-mea nu o incantau jucarelele.

I-am luat vacuta cum are Simonix...si se joaca asa frumos cu ea...e asa fericit si rade.
Si i-am mai luat si o omida care se pune la carucior in fata lui si il pun ii ridic spatarul la carucior ..el sta in fundulet si se joaca cu ea.
Omida asta e tare !Canta si melodii clasice...si melodii de gradinita...si cantcele despre numere si culori.

Ce mult as vrea si eu sa plec la plimbare cu Darius , in carucior -asa cum o faceam anul trecut cu Cassie.
Dar nu ma corelez la program...adica ei au program diferit si incerc si eu cat pot sa ma impart la amandoi dar mi-e si mie greu si asta ma face sa ma simt vinovata.

Azi m-am trezit special pentru el de la 8 ,chiar daca ma culcasem pe la 5 dimineata.
Si ne-am jucat..am cantat...am stat in curte...cu vacuta..cu omida...l-am pupat..l-am alintat , dar nu am reusit sa plec la plimbare caci Cassie dormea .

Probabil cand va creste si el un pic mai maricel ...cine stie..oricum eu nu ies singura cu ei 2..mai ales acuma ca nu prea ma simt bine.
Mie- frica sa nu mi se faca rau ceva si ce ma fac eu cu amandoi?!

Dupa ce am venit acasa dupa cezariana la Darius ...am tras de mine zilnic chiar daca ma durea operatia si am iesit la plimbare toti 4 ( eu ,sotul , Darius si Casandra)...voiam asa sa fim uniti...ma simteam vinovata daca ma axam numai pe bebe sau numai pe Cassie.

Chestia asta ma roade...ca nu pot sa ii impac pe amandoi suta la suta...si mereu ba unul ,ba altul trebuie sa fie un picut neglijat ...
Of..ce greu e..mai ales ca ma simt vinovata

De ex, in noaptea asta stau cu fii-mea..maine o sa fiu zombi si nu o sa am prea multa energie ca sa ma joc cu Darius de dimineata cand se scoala el pe la 7-8 .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daria_Ioana spune:

Cleo , Socrate ...Multumesc de parola de cont comun.

Socrate eu am ascultat melodia pe youtube...o sa iti dau linkul si o sa incerc eu sa o fac download de pe net (daca o gasesc pe Dc+),dar maine ..poimanine ca acu sunt cam terminata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

nu am somn.

pt dimineatsa?

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Cleo 'neata si tie si merci de cafea!! Mai ce cafele bune faci matale..



Cami - mami de de mai: Sofia Alexandra - 2006 si Sabina Adriana - 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

hihi, cam asha e!
acu 3 ani, vin nenii de la RDS sa imi puna net & co.
Si incepe ala mai tanar sa se dea rotund in fatsa mea: m-a vazut blonda, o zis ca ma da gata:
- "domnisoara, sa va instalez legatura la RDS.".
Eu: "daca va pricepeti..."
el: "bineinteles! Ce windows aveti?"
eu: "fedora"
el: "a???"
io: linux!
el: "a???. Daca aveati windows xp instalam repede. Click dreapta pe iconitsa My network...." si incepe sa imi recite pe de rost ce a cetit de pe hartiutsa in lift sau acasa pe buda..
io: "de aia v-am intrebat daca va pricepeti..."

Asha ca sa nu te mai iei de it-isti!! sunt mai autisti, asha .
Nu ai remarcat la mine?



super, Cleo esti o haioasa!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Neatza, fetele frumoasele!!!!
Eu ma apuc de fecut bagajul, plecam la mama, yupiiiiiiii!!!!!

Va pup si va pupicizez pe toate, imi iau si laptopul cu mine, ca sa fiu si cu voi in aceasta mini vacanta.

Pupici multi.

Daria_Ioana, in fiecare zi ma gandesc la tine sa stii si sper cat de curand sa ti se mai relaxeze si tie programul, imi e greu si sa imi imaginez oare cum faci fatza. Pupici, sa citesti cartea, poate te ajuta!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Neata Cleo,Camita, Ylari!
Hai ca te astept aici la mine Ylari poate ne vedem! Multumesc mult pentru pontul cu NUTRINATAL, imi mai spusese cineva de el si uitasem cum se numeste.
Deocamdata nu stiu dc e de la Galafor, dar am laptic...
Mai feti, nu stiu cum reusesti tu sa faci curat in casa aia...eu numai daca e deja curat imi vine sa fac..n-as baga mana in camara soacra-tii!

Missam vazut pozele din parc. Mmmm ce aer proaspat si racoros!!

Leeloo esti o scumpa, succes si tie la pregatiri!
M-am epilat si eu aseara, iar acum ma duc la pedichiura, maine la coafor! Din pacate trebuie sa fac si curat in toata casa...

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

maaaaamaaaaaa, ce vreme de 2 lei (vechi) e afara!!!! ploua! asa, o ploaie de toamna si tati e la munca. iar eu am pus muzica gogoasei, s-o pacalesc, poate adoarme, ca eu n-am chef de nimic. ma usuca vremea asta... in loc sa iesim afara, stam ca legumele in casa
maitreyi, frumoase pozele de la mare. si wrapul e interesant, mi-am dorit si eu. dar pana la urma am luat un marsupiu, la urgenta, ca ne trebuia neaparat unul repede. oricum, la cat e de mare fie-mea si la durerile mele de spate, nu vad cum m-as fi descurcat cu el
cleo, "calculatoristii" sunt o specie aparte ... am vrut sa dau un exemplu, dar mai bine ma abtin...
ylari, vacanta placuta la mama ta

ma duc sa-mi fac un ceai...

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria

http://b1.lilypie.com/9161p3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

fetelor acum am reusit sa intru putin. printre picaturi asa ca am de spalat de-ale noastre si de-ale fetii o gramada. sunt deja la masina cu nr. 2 am vazut aseara dvd-urile de la botez. super!
ylari vad ca inca te mai supara socrella. eu o duc bine acum k asa o iubesc pe mufita si au lasat garda jos detot. acum am probleme cu ai mei. m-am certat inainte de botez rau de tot cu ei si asa m-am suparat ca drept consecinta mi s-a imputinat laptele. la stangul nu mai am deloc. nu credeam ca tocmai ai mei vor fi cei care imi vor face atat rau. dar asta e viata. mai am vreo sansa sa-l recuperez? beau ceaiuri pt stimularea lactatiei in prostie, lapte, iaurturi..etc si degeaba. azi de-abia daca a tras 2 guri de la dreptul. apoi, in gol. si ma batea cu pumnii ca nu iesea nimic imi vine sa plang de necaz.
aseara a, visat foarte urat. ma urmarea cineva si am pus fata intr-un lighean cu apa si am strans-o de gat. si plangeam si se uita cu ochii mari la mine si nu zicea nimic si o strangeam de gat ca avea ceva in ea, nu mai stiu ce. si stiam ca trebuie s-o omor sa iasa acel ceva, apoi s-o invii. aiurea. cred ca de la faptul ca a, fost foarte stresata in ultima vreme. of
uite, acu pun poze de la botez printre picaturi si mai intru sa mai povestim

Pozici Mufitza

Mami de Mufitza Ariana Elena



Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

La multi ani la toti Alexandru si Alexandra, si la puiul meu Radu Alexandru!


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla
www.dropshots.com/gabitzam3" target="_blank">Poze noi cu maimutzica mea, Andrei-Stefan (25.05.05) si puiul mic Raducu(06.06.2008)

Mergi la inceput