Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (17)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Neatza....fara spor si chef de viata...
afara si poate si de asta m=am trezit cu in sus . De fapt impropriu zis ca m-am trezit ca nu prea am dormit .
Tot am zis ca poate e o faza dar acum nu mai pot ... ma simt rablagita rau de tot...fara sunt un zombi.
Nu stiu cum sa mai fac sa o aduc pe calea cea buna pe Andra. Inainte de spital avea max 2 treziri pe noapte, una la 2 si apoi la 5. In spital dormea de rupea pamantul, de la 10 pana dimineata la 6 cand ii administrau tratamentul. De cand suntem acasa s-a dus tot programul . Doarme tare aiurea si ziua mai deloc. Doar cand o scot afara doarme de rupe.
Aseara pe la 7 a inceput sa boceasca , sa se frece la oki si sa caste. Nu prea vroiam sa o las sa doarma dar ce puteam sa fac...? S-a culcat si a dormit pana pe la 9 juma. I-am facut baie, i-am dat pastila de dinainte de masa si apoi dupa jumate de ora urma masa... care masa dupa 2 guri s-a transformat in urlete. N-a mai vrut chip sa manance si asa ca i-am dat pastila de dupa masa .Ma asteptam sa manance macar un pic tinand cond ca ultima masa o avusese la ora 5. Apoi a adormit.
Pe la 12 fara ceva a inceput show-ul. S-a trezit prima oara. A papat cateva min si a cazut lemn. Apoi la 2, apoi la 5, apoi la 7 cand a luat-o sotul in pat cu noi . Ultima masa asta-noapte a fost la 5 si ma asteptam sa ii fie foame ...dar de unde? iar pastila de dinainte de masa si apoi cea de dupa masa a fost chiar pastila .
Mi se invart oki in cap de oboseala , mai e si vremea asta de kko, sotul e la munca si eu n-am chef de nimiccccc . Cica mai trebuia sa rezolv una alta azi, am si nunta diseara .
Nu stiu cum sa mai procedez cu ea. Eu care speram sa renunte la o masa de noapte acum vad ca adauga . N-ar fi o problema daca as putea dormi ziua , dar nu pot neam ... si simt ca mi se scurge viata din mine cu cele 3-4 ore dormite pe bucati. Tare ii mai invidiez pe cei care cum pun capul pe perna adorm imediat. Eu daca m-am trezit, ma foiesc, ma sucesc si nu reusesc sa adorm la loc usor.
N-am chef de nunta , vreau sa

Gata, mi-am zis of-ul , ma duc sa o admir pe m-andra cum doarme ...ca un ingerash acum, si cum cearcanele mele devin ca
Mai citesc si sper sa revin....

Adriana mami de Andra noastra!


Poze Andra (20.05.08)
http://b1.lilypie.com/aprFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

maitreyi - bine ati revenit! Ma bucur ca ati avut parte de o vacanta placuta. Ce bine suna - o piscina, un pic de soare ... mmm mai ales azi cu asa vreme . Ce frumos a ocupat baby un intreg sezlong
cleo - f tareeee faza, uite asa ma mai binedispun si eu
Daria - habar n-am cum rezisti tu! Fara somn si cu 2 copii care au nevoie de atentie
YLARI - spor la facut bagaje! asa mai scapi de imaginea socrelei, vb Feliciei, mare cocina acolo in camara ei
Miss - bafta cu apartamentul! Decat asa stres pe cap mai bine scapi si-ti vezi de viata ta cu David in liniste!
vecina - am uitat sa-ti zic ce mult mi-a placut poza cu berzele . Totusi sper ca mamicile de sept-oct n-au vazut cum fug ele . Unde ai prins asa puhoi de berze? Nota 10 pt poza ...si cele din Bv , f frumoase, o gramada de amintiri placute am si eu din Bv.
iulia - te cred ca esti tare suparata cu laptik. Si eu cand credeam ca am ramas fara imi venea sa ma sui pe pereti de ciuda si suparare. Incearca, cum zicea si Laura, Nutrinatal, poate-poate! Succes!
Gabitzam - La multi ani lui Raducu - Alexandru ! Sa creasca mare si sanatos!

Gata, fug , s-a terminat pauza. S-a trezit alarma!

Adriana mami de Andra noastra!


Poze Andra (20.05.08)
http://b1.lilypie.com/aprFm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

fetelor din Bucuresti, amica mea inchiriaza www.damacom.ro/decoratiuni/decoratiuni%20%20verzi%20-%20nunta%20%20 de%20inchiriat /index.html" target="_blank">decoratiuni pt botez -verzi - merg la botez de baiat .
Din pacate nu stiu pretul- o intrb mai tarziu - informativ.


Si bineinteles, La multi multi ani Alexandrelor, Alexandrilor, pup la Raducu Alexandru!!


o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Neata si de la noi, pana revine Bogdan de la cumparaturi. Am vizionat aseara apartamentul: nu e deloc misto, nu e renovat, are 2 camere gen mansarda si Bogdan da cu capul de perete, bucataria e minuscula, dormitorul e prost taiat, scarile sunt nesigure... cam mult 150 de mii pentru el, mai ales ca spatiul e prost repartizat, din usa de la intrare dai direct in sufragerie... si ar trebui investite niste mii de euro si in renovare... in fine, nu ne-a placut deloc... Asta e, mai cautam. Mie mi-ar place un apartament pus la punct bine, eventual si cu o bucatarie gata montata...

LA MULTI ANI pentru toti Alexandrii si Alexandrele!!

Vai, fetelor, aseara am avut niste momente SUPERBE cu Daviducul la alaptarea de ora 8:30. Inainte sa incepem zambea la mine, clampanea din gene, comunicam din priviri, parca imi spunea ceva, avea o mimica asa expresiva, ca un om mare, ma sorbea din ochi si apoi mi-a zambit dupa ce a terminat de m-a terminat si pe mine... Am simtit o fericire greu de descris in cuvinte... Il iubesc pe omuletul asta de mi se topeste sufletul!!

Daria_Ioana, ma tot gandesc si eu la tine, cum te imparti la 2 copilasi, eu abia prididesc cu David si sa mai am si un picutz de timp pentru mine, altfel o iau razna! Te admir, sa stii!

iulia83, vai ce vis neplacut ai avut! Dar lasa ca e bine, asa se elibereaza psihicul de stresul si frustrarea din timpul zilei!! Pacat de cearta cu parintii, dar vezi, uneori la greu se intampla asemenea chestii neasteptate, fiecare reactioneaza altfel decat se credea, presiunea e mare... Ai rabdare cu lapticul si pune-o pe mufita des si mult la sanul unde ti s-a imputinat lapticul, ea va stimula cel mai bine productia! Hai, capul sus!

MsBB, nu te speria, e pe faze. Si David se obisnuise (credeam eu) sa pape seara si noaptea la 4 ore, dar de 2 zile imi cere mai mult, alaltaieri seara mi-a solicitat ambii sani de doua ori consecutiv (ce nu se intamplase niciodata), iar ieri i-am dat la 5:30, apoi la 7:30, apoi la 8:30, apoi azi noapte la 1 (cu plansete de la digestie, care s-au potolit dupa ce i-am sprayat de doua ori Lefax in gurita), apoi la 5:30 (ca-l pusesem sa doarma pe burtica si in felul asta se trezeste mai rar) si apoi la 8. Nici un ritm... Eu am zis mersi ca am apucat sa dorm cat de cat. Stii ce zice Bogdan? „Daca esti obosita, dormi si ziua“... Incearca, n-ai ce pierde! Chiar si 20 de minute ajuta.


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Cleo, azi ai botezul? Distractie frumoasa!
La multi ani Alexandrilor!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana_78 spune:

Buna fetelor!

Maytrei, frumoase pozele!

Cleo, haioasa faza cu linuxul!

Daria_Ioana, unde anume stai? nu ai nici o cunostinta/prietena cu copii? e mai usor cand mai iesi cu cineva, care are copii. Sau mama ta nu poate sa te ajute? de ex. sa stea ea cu Casandra cateva ore si tu sa iesi la plimbare numai cu Darius. La cumparaturi cine te ajuta de ex.?
scuze, te-am bombardat cu intrebari.

MsBb, nu stiu ce sfat sa-ti dau ... si bebelica mea Annika se scoala de la un timp mai des in timp. noptii si gangureste si povesteste de zor; e scumpa, nu zic, insa la 4 noaptea as vrea sa dorm nu sa stam la povesti; apoi adoarme ea, se trezeste cea mare ... mor, nu alta! sa le dau somnifere, nu pot, nu-mi ramane decat sa sper ca se va mai schimba progr. de somn pe masura ce cresc. sunt bucuroasa ca se culca devreme amandoua (pe la 19), ca daca s-ar mai culca si la miezul noptii
nu ai pe cineva care sa iasa cu ea la plimbare ziua si tu sa ramai acasa?

va las
revin
Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Buna fetele frumoasele!!!
Am ajuns la mama si ne-am intalnit cu o vecina care ma iubeste tare tare si i-a dat la bebeluna 50 roni ca nu o mai vazuse pana acum!
Eu mi-am pus un castorn mare de ciorba de vitzel cu tarhon si tot ce trebuie si ma indop ca un purcel.
Va multumesc tuturor care mi-ati urat concediu placut la mama!!! Ha, ha, ha! Si asa nu mai fusesem plecata nicaieri. Oricum o sa imi fie tare tare tare dor de iuby...

Asaaaaa, LA MULTI ANI ALEXANDERLOR SI ALEXANDRILOR, multa sanatate, noroc si fericire!!!!

Laura, mi-am luat nr tau de telefon de pe contul comun am sa te sun luni ca maine mai stau si eu cu Iuby sa ved cum fac, am luat si carutzul handicapat cu mine, totusi cat de cat isi face treaba, sa ajung si eu mai repede la intalnirea cu voi. Mie mi se pare ca s-a facut cam frig afara... Cred ca am luat-o razna...

Iulia, ce vis aiurea, si eu am visat o data ca i-am tras una la bebeluna, m-am simtit groaznic dup-aia, ca fusese foarte real... Nu stiu de ce...

Miss, nu ne-ai zis nimic de apartament?

Cleo, petrecere frumoasa frumoasa frumoasa, sa ne povestesti tot-tot.

Revin ca a venit iuby de afara cu niste prajituri... si tre' sa-l ajut!!!!

YLARI
http://community.webshots.com/user/YLARI


http://b1.lilypie.com/tFAgp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Buna si de la mine!

Vreme de cacao si la Breeila, bibi doarme, cred ca e meteo-sensibil ca ma-sa.
Multam fetelor pt raspunsuri vizavi de adormirea pruncilor.

Miss pana sa=ti zic eu spor la vizionare, uite ca ai si venit fara mult succes. Urarea ramane valabila, sper sa gasiti ASAP si sa scapati de otrava de Mutti. Urasc faza asta cu passive-agresive, o face socrela mea din plin, noroc ca nu stam cu ea, Doamne sfinte!!!

Iuliaimi pare tare rau de faza cu lapticul, tin pumnii stransi sa se remedieze situatia, baga toate alea galactogil, galafor si cum s-or mai chema si da, pune mufiza la stimulat. Tin pumnii!

Cleo petrecere superba de botez si - pt ca eu vorbesc din traume - scaldare usoara a Marucai.

La multi ani pentru toate Alexandrele si pentru toti Alexandrii, sa fiti sanatosi si un pupic special pentru un Alexandru mic si dulce care ma scoate dimineata la plimbarica

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Cleo, sa ai un botez de neuitat!!

Dar parca pe invitatie era trecuta data de maine. In orice caz, sa va distrati si sa va simtiti extraordinar de bine! Si sa ne pui poze!

Ylari, am povestit de apartament, dar e nasol, asa ca probabil inconstient ai sarit pasajul respectiv

In orice caz, Mutti e ofticata, mi-a zis Bogdan ca a vazut-o cand a plecat la cumparaturi, s-au salutat doar f.f.f. scurt si concis, el a simtit-o ca e imbufnata. Aseara ne-a pus la usa un sfert de chec, cu un biletel: "Nu pot sa va dau mai mult, vine Christian [fi-su] si ii dau lui jumatate"

Cand eu va spun ca are arme multe terorista...

Si din pacate azi iar trebuie sa spalam rufe si sa apelam la masina ei (daca i-o fi venit masina noua). Ne gandeam sa ne comandam si noi una, dar atunci chiar ca pentru ea asta ar fi o declaratie de razboi deschisa, va dati seama.

Bogdan a zis ca trebuie s-o lasam in pace, ca tot ea va reveni, o sa-i treaca "supararea" fiindca va dori sa-l vada pe David si in conditiile mele... desi eu sincera sa fiu sunt satula de ea ca de mere acre...


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Daria mi-am amintit ca ai intrebat de ata la limbuta. Am vazut in maternitate colega mea de "nascare" a nascut o fetita cu un pic de atisoara la limbuta si neonatologul a luat-o inainte de externare si i-a taiat-o un pic. Nu stiu ce i-a facut, ca-mi imaginam povesti de groaza, dar fetita n-a venit plangand de la procedura.

Lori, mami de pui drag si iubit Robert

Poze Robert

Mergi la inceput