Andrei - Ingerasul de toamna

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Monica, mi-as dori ca lacrimile pe care le varsam pentru bb Andrei sa il aduca inapoi...dar poate vor aduce un alt sufletel, cat de repede, un bot mic de om care sa iti spuna MAMA! Nu iti pierde speranta, dupa ce te-a incercat asa de tare Dumnezeu iti va darui puiul mult dorit. Iar aceasta poveste va ramane un cosmar indepartat si departe de tine! Dumnezeu sa iti lumineze pasii si sufletul! In Ceruri ai un ingeras care te va ocroti tot timpul. Te imbratisez cu drag si sunt plina de admiratie pentru taria ta de caracter, pentru dragostea ta, pentru inima ta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Monica,imi pare atat de rau sa citesc aceasta poveste trista,stiu cat ti-ai dorit acest copil si cred ca nimeni nu poate intelege exact ce este in sufletul tau....dar te admir pt optimismul de care dai dovada,pt faptul ca scri in continuare la noi la odisee,esti un suflet deosebit pe care Dumnezeu il va rasplati cu un bebe!!!!!!

Minunea a venit! de Luca Nicolae

Luca cel frumos

Povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Monica, inca o data jos palaria. Te admir enorm si nu stiu ce cuvinte sa folosesc pentru a-mi exprima durerea si compasiunea. Dar stiu ca macar o farama din toate gandurile noastre si din toata dragostea noastra ajunge la tine, asa, simplu, fara a-ti spune cuvinte mari.

Te imbratisez cu mare drag si ma rog la bunul Dumnezeu si la ingerasul Andrei sa vegheze asupra ta.

Eu, iepurica 34+
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Monica.....nu am cuvinte

37 radu


hainute bebe raducu

atat mai e pana vine Radu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Monica sa-ti dea Dumnezeu puterea de a merge mai departe..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ce poveste trista! iti doresc putere sa mergi mai departe!si sanatate si de ce nu, un bebe care sa-ti umple golul din suflet!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

....din pacate stiu cum este...fii tare!!!

...sa intrii pe mess..

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Monica, fff trista povestea ta. Te stimez enorm si nu am niciun dubiu ca Dumnezeu are un plan cu tine. Toate lucrurile au un scop. Intr-o buna zi bunul Dumnezeu te va binecuvanta din nou cu un sufletel si vei fi o mamica fericita!

Eva in al noualea cer de LUCA NOAH (08.09.2008)
POZE
Povestea nasterii mele, Luca Noah



“Everything is possible for him who believes.” (Mark 9:23)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jojo_miha spune:

Monica imi pare rau!O mie de cuvinte doi bani nu fac.Ai dreptate cand zici ca mama stie cand ceva nu este in regula cu bebe.La 36 saptamani cand nu-l mai simteam si eram umflata cat un pepene am fost la urgenta ,m-au trimis acasa ,ginecologul (la cabinet) a zambit si a zis ca eu m-am ingrasat prea mult si n-o mai simt si ca e boala tuturor femeilor gravide sa se duca la urgenta cand nu mai misca.Asta se intampla vineri,mi-a zis ca sigur mai sta 2-3 saptamani-luni la 37 saptamani am ajuns la urgenta si mi-a zis ca-i pare rau ca nu mai are ce face.Luna asta pe 30 ar fi facut 2 ani.NOi stim cel mai bine cand ceva nu e ok.Sa nu faceti ca ,sa va incredeti in medici.
Monica eu nu m-am lasat,desi mai aveam sarcini pierdute, si la 3 luni dupa ce am nascut-o pe Amalia am ramas insarcinata,am o minunatie de fetita si-i voi multumi lui Dumnezeu toata viata.
Sunt sigura ca vei auzi cuvantul mama(mama esti deja,ai un ingeras care va avea grija de surioara/fratiorul lui).Numai bine iti doresc!Sfatul meu este sa plingi cand simti nevoia,sa vb despre Andrei cand doresti sa o faci,chiar daca cei din jur evita asta.Pe mine m-a ajutat.Este foarte greu si durerea nu ti-o poate lua nimeni.Inca o data imi pare rau.

Mihaela si Teodora Ioana (29.09.2007)
http://community.webshots.com/user/jojo_miha
PrimaPlaja

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Monica, am plans cu hohote si sughituri citind toate cate ti s-au intamplat Nu am cuvinte cu care sa te pot consola Iti ofer doar lacrimile mele si speranta ca in curand vei putea fi din nou mamica si de data asta te vei putea bucura de puiul tau. Of, Doamne...

O imbratisare virtuala si multe ganduri bune


Felicia - cea mai fericita mama a celui mai iubit dintre Racusori - bebe David (24.06.2008)
Poze cu noi

Povestea nasterii

Mergi la inceput