Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

http://www.desprecopii.com/info.asp?id=503
Un articol dedicat exclusiv vopsirii parului in timpul sarcinii
Seamana mult cu mersul la piscina: se poate intampla ceva sau nu...


6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Cel putin am avut dreptate la faza cu Henna

6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

M-am gandit ca este periculos.....
Am sa pun manusi si masca, pentru ca nu prea are cine sa ma ajute....sotul este prins cu serviciul,plus neindemanarea, care ma scoate din sarite una doua-in perioda asta imediat.
Acum doua zile m-a apucat un plans cumplit, pentru ca cineva s-a bagat inaintea mea, cand vroiam sa cumpar masline.
Acum imi vie sa rad dar am facut o adevarta drama....plangeam in hohot..in supermarket...nu ma puteam opri.

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Salutare burticilor! Nu am mai scris demult, dar v-am citit aproape in fiecare zi. Noi doi suntem bine, ii creste lui mami burtica si martea viitoare mergem la doctor pentru masuratori. Am facut analize de sange care au iesit asa si asa. Mami trebuie sa manance mai mult.
Cat despre vopsirea parului in sarcina, eu mi-am vopsit parul intr-o nuanta naturala cu niste luni bune inainte de a ramane insarcinata, tocmai pentru ca stiam ca urmeaza sa... Acum nu am probleme. Da, se vad radacinile dar nu o sa mor inca 6 luni de acum incolo. Mai bine nu risc.

Pup toate fetele!

Gina

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Florinela
Eu in perioada asta de greturi sunt FAN masline...deci sa nu incerce careva
In legatura cu curatenia eu oricum foloseam manusi si inainte dar doar cand spalam vase. Sotul a spalat o singura data la baie cu solutie si a avut nevoie de 1 sticla intreaga jumate prin baie...jumate pe el .
Despre vopsit...sunt vopsita blonda, parul e saten...ceva tre sa fac ca nici asa nu pot sta. Gasesc eu o solutie

Pup toate fetele.

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grace30 spune:

Florinela draguta faza cu maslinele...desi imi dau seama ca in clipa aia a fost groaznic

Ayla, da am gemeni ... si sunt dizigoti - mie mi-a explicat dr ca sacii gestationali se vor transforma in placenta si deci, daca sunt 2 saci, bbii sunt proveniti din 2 ovule .



http://bd.lilypie.com/Qph4p2.png
mami de Petru Alexandru (16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

va pupic din suflet burtici! n-am mai intrat de o saptamana si deja sunteti atat de multe! Bun venit burticilor noi! sarcina usoara si bebici sanatosi!
eu sunt tot in austria, abia marti ajung. mi-a fost tare dor de voi si a trebuit sa intru e superb aici si m-am odihnit din plin. am facut si drumetii pe munte, pun poze cand ajung. in rest sunt din ce in ce mai burtoasa
oana multumesc din suflet ca m-ai ajutat cu capitolele si cu listuta! raman profund indatorata!
wawww~! vad ca avem deja un felicitari pt cuculet plici
inca o data multi -ici

Maria 13+

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Aha deci, din cate am inteles , avem 3 burtici de gemeni printre noi.....Gina2008 , Grace si Ayla. .
Sa duceti sarcinile cu bine pana la capat!!!

11*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Buna fetelor, nu am mai scris aceasta saptamana dar v-am citit cu drag! Intre timp am schimbat semnatura! Sunt acum 11+!!!

Florinela, eu intentionez sa merg la Filantropia la Dr. Militaru. Momentan merg la Ancar Benedict deoarece la Medsana am apucat sa fac prima ecografie transvaginala si am fost foarte multumita de el. Sa imi spui si mie te rog cum este D-na doctor, daca mergi la ea.

Cum va mai simtiti voi? Eu nu mai am greturi si parca nici sanii nu ma mai dor si nu mai sunt atat de grei. Mi-am cumparat un cantar electronic ca sa imi monitorizez greutatea, dar nimic semnificativ pana acum, abia daca am luat 2 kg....

Pupici tuturor si we placut!

PS De cand se poate vedea bb la eco prin burtica? Eu si saptamana aceasta am facut tot transvaginala....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Fetele cu gemeni in burtici, aveti si in familie gemeni?Din cate am citit, si noi am avea sanse de gemeni, bunicul sotului a facut gemeni, iar tatal soacrei a avut un frate geaman. Ma sperie putin ideea, in acelasi timp, insa, ma gandesc ca e minunat Si la ce varsta a sarcinii se poate observa la eco daca e unul sau doi?Ana-MariaDon't worry about what people think, they don't do it very often.

Mergi la inceput