Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009 (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Buna, dragutelor!!!! Ati crescut ...si in saptamani dar si ca numar in grupul nostru, ceeea ce ma bucura. Am revenit in sfarsit din spital. Asa cum era de asteptat la simptomele avute diag a fost iminenta de avort. Va dati seama ca am inrtat intr-o depresie de nedescris. In spital am stat 7 zile din care 5 cu tratament perfuzabil nonstop (adica si noaptea dormeam cu perfuzia in vena)cu Gynipral, iar injectabil au fost hemostatice si ovule Utrogestan. Multumesc lui Dumnezeu ca acum totul e bine sau aprope bine si spun asta pt ca atunci cand initiez un efort (a se intelege prin efort stat pe scaun mai mult de 15 min, plimbat usor 20 min, unoeri si un dus ma sleeste de puteri) ma mai inteapa pe ici pe colo dar am gasit solutia> trebuie neaparat sa ma linistesc in pat intinsa perfect eventual sa adorm. cand ma trezesc sunt ca si nou nascuta. Consitiile din maternitatea Braila chiar m-au surpins placut (in sensul ca saloanele sunt cu 2 paturi, cel mult 4 dar fff putine camere sunt cu 4), cu baie proprie, cu tv si frigider in camera. Eu am spus tuturor prietenilor ca ma simt ca la mare la pensiune si astept la final sa-mi ceara 80 lei pe noapte de cazare (ca la mare ) In rest tratamentul uman dinpartea cadrelor medicale a mai evoluat in sensul ca din cate asistente mi-au trecut prin fata doar 1 mi-a provocat sila, si tocmaila aia am nimerit sa-mi puna perfuzia de mi-a Killerit venele.
Multumesc din suflet pentru sustinere.
Si dragele mele, orice durere, intepatura si alte ati simti care persista mergeti de urgenta la medic. Chiar daca banuiti ca trebuie internare 9ceea ce e crunt) merita decat sa faceti altele.
Multa sanatate. Vom intra pe forum mai rar caci stau mai mult in pat.
10

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floric spune:

Si inca ceva? Cum sa fac sa ma regasesc in lista aceea minunata de la inceput...caci tare imi place ideea...(mamici fericite de ghiocei de martie aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara2008 spune:

Buna seara fetele! si multumesc ca m ati trecut si pe mine pe listuta!
Am si eu o intrebare cat costa o ecografie ca dr meu nu are ecograf si va tr sa o fac undeva, dar nu am habar cat cost!
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

la dr la care merg eu un eco de sarcina + consultatie este 90 lei. ma gandesc ca un eco, e in jur de 50-60 lei.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara2008 spune:

Multumesc mult Adee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby09 spune:

Buna fetelor si bine v-am gasit!
Sunt extrem de fericita ca ma pot alatura grupului vostru din ce in ce mai marisor!
Eu sunt noua in ambele domenii(activa pe forum si viitoare mamica)asa ca va scriu datele mele si astept cu nerabdare sa ma adaugati in lista. Asadar datele sunt:
DN.06.12.1979
UM.17.07.2008
DPN.23.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Bine ai venit Baby.
Floric ma bucur ff mult ca sunteti bine. Si tu is bb.. Ai grija de tine. Te pup.

9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby09 spune:

florinela79 draga nu cred ca este nevoie sa ramai dalmatian...doar sa mai astepti un picutz!Ai rabdare sa treaca primele 3 luni, iar apoi te poti vopsi o culoare cat mai apropiata de nuanta ta naturala(sa nu fii nevoita sa improspatezi iar peste 3 luni)!Chiar dc suntem viitoare mamici, asta nu inseamna sa ne neglijam si sa nu ne straduim in continuare sa fim frumoase si sexi...
Asadar o sarcina usoara, sa creasca bb mare si sanatos!

Citat:
citat din mesajul lui florinela79

Super..deci la piscina e voie :"atata timp cat piscina este dezinfectata cu concentratia recomandata de clorina"(mmmmm... da de unde sa stiu...?)
De vopsit nu este voie - raman dalmatian

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

ne-am hotarat acuma pe moment , daca tot suntem liberi sa plecam la cabana. asa ca va pup si week-end placut.

10+

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Bine ai revenit Floric, un inger bun sa te vegheze tot timpulsi, sa aiba ai grija de tine si bebe pana la capatul celor 9 luni de sarcina - si tot restul vietii.
Eu am primit astazi analizele de sange si urina.....mmm nu-s tocmai bune, cam multe nu se incadreaza in limite normale, medicul de fam. a plecat deja in CO, asa ca mi-a interpretat asistenta cum s-a priceput......sunt anemica, cu un ficat cam obosit;
Voi vede luni cand ajung la Dna Dr Corina Neamtu - endocrinologul care ma urmareste, probabil ma va lamuri si-mi va indica ce tb sa fac.

Cat despre vopsittul parului voi astepta sa treaca 4 luni, si am sa-mi fac multe suvite saten-ciocolatii, fara sa atinga scalpul - asta va fi tocmai in preajma sarbatorilor.
Va pup! Si Dumnezeu sa ne aiba in grija pe toate !

fbruma

Mergi la inceput