Darius Andrei - Un Ingeras senin al Cerului

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

am cunoscut o pe camelia la odiseea pepenasilor,pt ca am fost colege..ce i drept,am cunoscut o doar virtual,dar a fost suficient ca sa mi dau seama ca e o persoana altruista si plina de viata...pe mine,personal,m a incurajat de atatea ori atunci cand am trait momente de cumpana....acum,as vrea s o incurajez si eu,sa i spun ca sunt alaturi de ea si ca ii inteleg durerea...cami,sa nu ne parasesti,sa stai langa noi si sa ti strigi durerea,pt ca noi suntem aici,langa tine...

fie ca micutul darius sa se odihneasca in pace!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Of ce suferinta inimaginabila! Dumnezeu are planurile lui cu noi, pe care noi nu le intelegem. Sa aveti putere sa treceti peste asta!

Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE MIRCEA
ALBUMELE MELE

BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Este nedrept, atat de nedrept ce se intampla. Pentru ca de fiecare data cand ne intalneam, ne imaginam cum vom merge cu puiutii la plimbare... Darius si Filip al meu urma sa creasca impreuna...Voiam sa nastem in aceeasi zi si poate reuseam sa stam si in aceeasi rezerva. Voiam sa ne vizitam reciproc si sa impartasim experientele noastre de mamici neexperimentate asa cum ne plangeam una alteia de toate greutatile sarcinii aproape in fiecare zi. Voiam sa mergem sa plimbam carucioare in acelasi parc in care abia ne taraiam burtile si monitorizam contractiile: acum aveam eu, peste 5 minute Camy si tot asa.
Dar se pare ca Dumnezeu nu asculta de planurile noastre pentru ca le are pe ale Lui. Si cine suntem noi sa ne intrebam de ce? Si oricum nu stim si nici nu vom sti vreodata de ce.

Odihneste-te in pace ingeras.

bujo mami de Filip
album de nunta
bb stuff
gandacelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

Cami si Cristi, Dumnezeu sa va intareasca, sa va dea putere sa treceti peste aceasta incercare ... chiar daca nu va cunosc decat virtual, va sunt alaturi
Dumnezeu sa-l odihneasca in pace

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Dumnezeu sa il odihneasca pe Darius si tot El sa va dea putere sa treceti peste aceasta durere. Nu exista cuvinte potrivite si nici nepotrivite. Sufletul meu imbratiseaza sufletele voastre ca sa va dea putere.

Sebastian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaurn spune:

Citeam undeva ca cei pe care ii iubeste Dumnezeu mor tineri. Se pare ca pe Darius l-a iubit tare mult, poate la fel cum l-ati iubit si voi, Camy si Cristi. Darius e bine acum. E un ingeras mic care va vegheaza sufletele si poate chiar in acest moment se roaga la Doamne-Doamne sa va daruiasca un alt sufletel care sa va aline dorul de el. Nu va cunosc, dar plang in fata monitorului si sunt alaturi de voi.Sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste momentele astea.

CEZARA - poze
DRAGOS-poze

Povestea nasterii lui Dragos cel capos
Mami de Cezara (19.07.2003) si capos Dragos (11.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Cuvintele sunt de prisos in astfel de momente... Dumnezeu sa va intareasca si sa va aline durerea inimaginabila. BB Darius e acum un ingeras intr-un loc fara durere si fara suferinta de unde va veghea mereu asupra voastra.

Doloress si minunea mea Patrick (29.04.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Camy, cand vei fi pregatita, te rugam sa-ti deschizi inima aici si sa-ti strigi durerea. Te asteptam cu un umar pe care sa poti plange si cu o imbratisare calda, fiecare dintre noi. Ai aici multe prietene virtuale care iti vor oferi tot sprijinul, si te rugam sa-l primesti, pentru ca ti-l dam cu tot sufletul.
Ne rugam pentru voi si pentru ca ingerasul vostru sa-si gaseasca linistea alaturi de Dumnezeu.

Ti-am scris aceste randuri cu lacrimi in ochi si cu durere in suflet, dar si cu speranta ca veti gasi puterea sa mergeti mai departe. Stiu ca pe ingerasul Darius nu il va putea inlocui nimeni niciodata, insa trebuie sa aveti speranta ca Dumnezeu va va darui curand un bebe, un fratior sau o surioara a lui, sa va aline sufletele greu incercate, si va fi ca in visul tau: dupa furtuna va iesi soarele si anul viitor voi va veti plimba printre ciresi cu crengile pline de cirese, impreuna cu copilul vostru.

O sa o citez aici pe Camelia, destainuindu-si acest vis cu ceva timp in urma:
"O sa va povestesc un vis de acum vreo 2 luni...eram la mare eu, Cristi si bebele (baiat bineanteles, dar pe vremkea aceea nu am luat in seama nimic)...a inceput furtuna...si am mers pe un deal asa...sa ne gasim un adapost...am ajuns undeva mai sus dar era o furtuna f urata, cu tunete, fulgere (mie imi este frica de asa ceva), gasisem adapost intr-un fel de casa parasita...si baietelul plangea f tare...si nivelul apoi crestea, si era asa urat...plangeam...atunci impreuna cu Cristi, am luat bebele si impreuna am mers catre masina...am zis sa stam acolo...numai ca pe drum a inceput sa rasara soarele...eram pe o alee noi 3 si mergeam numai printre ciresi...care aveau crengile pline..pline cu cirese...si printre, zaream soarele....eu bineanteles ca l-am interpretat ca dupa furtuna, rasare soarele si ca vom fi impreuna fericiti...si ciresele acelea multe si frumoase am zis eu ca-i semn bun.."

Dumnezeu sa va aiba in paza lui...

cu drag,


Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si de Ilinca (14.07.2008)
Povestea nasterii Ilincutzei, poze Ilinca si Ilinca si Matei
poze Ilinca, burtica si altele
(cont abimami2008 cu parola de la mailul comun)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

SINCERE CONDOLEANTE Cami si Cristi!

DD sa-l odihneasca in liniste si pace pe BB Darius Andrei acolo, printre ingeri, unde l-a dus!

















Ajutati-o pe Sonia



Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dr_anca spune:

Este groaznic tot ce se intampla lui Camy si cred ca toate fetele de la odisee vor ramane pe suflet cu aceasta intamplare dramatica. La mine stie toata familia povestea pentru ca dupa ce ma mai uit la bebe tot spun Doamne saraca Camy. Poate nu trebuia sa spun asa multe dar asa am simtit.
Groaznic si visul pe care l-a avut Camy imi amintesc cand l-a postat.
Diarux foarte frumoasa poezia daca se poate spune eu am plans cand am citit-o.
Dumnezeu sa aiba in grija si pe parinti si pe ingerasul DArius Andrei.


Anca mamica de Sara-Stefania

Mergi la inceput