Darius Andrei - Un Ingeras senin al Cerului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

D-zeu sa-l odihneasca in pace!...si voua,dragi parinti sa va dea putere ...sa puteti merge mai departe!...Cred ca va este tare greu!...Si sper sa fiti puternici,impreuna!...

Album foto | Slideshow
excursie
www.sonia.as.ro/" target="_blank">ajutati o fetita minunata!
casuta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

nici nu stiu ce sa spun. stiu doar ca Dumnezeu are grija de sufletele greu incercate si le ajuta sa treaca peste aceste grele momente. condoleantze!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca si voua sa va dea putere sa va reveniti. Nici nu pot sa-mi imaginez prin ce treceti.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileanna spune:

Asa cum a sugerat o colega de la odisee ... o sa copiez ce am spus acolo. Oricum este de prisos orice am zice ...
De fapt nu, pentru ca de asta s-a deschis subiectul. Ca sa ne gaseasca Camy aici.

Camy suntem aici si ramanem aici. Ne gasesti la orice ora.

Camy, draga noastra
Sa nu pleci de langa noi si sa nu te inchizi in tine de tot. Sa ramai cu noi si sa ne vorbesti cat de des simti despre durerea ta. Daca te mai intelege cineva atat de mult (in afara de cei dragi), astea suntem noi care abia ne-am nascut puiutii si care inca tremuram la fiecare sughit de-al lor sau respiratie mai ciudata.

Stiu ca orice am face nu putem simti durerea crunta pe care o simti tu, dar mai cred ca nu ai dori nimanui sa simta ce simti tu acum. Eu una imi doresc sa te tin strans de mana, sa te tin in brate si sa plangem impreuna ... fara sa vorbim, pentru ca nu poate fi spus mare lucru. Toate de aici am plans si am incremenit pur si simplu cand a lovit vestea.

Camy, bebe Darius este bine acum ... s-a intors de unde a venit. Rau i-a fost doar in scurta perioada cat a zabovit in lumea noastra. Si cel mai rau acum iti este tie si lui Cristi, celor care ati ramas aici in lumea pamanteana. Trebuie sa ramai cu noi, sa vorbesti cu noi si sa ne rugam impreuna.




http://community.webshots.com/user/my_margaret

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diarux spune:

Scumpa Camy,

Speram ca textul pe care aveam sa-l scriu pentru tine si pentru ingerasul tau sa fie altfel...
...dar a iesit asa cum am simtit acum...
,...sunt sigurele cuvinte care mi-au iesit...si ti le trimit din inima sperand ca iti spun tot ceea ce simt eu ....
sunt alaturi de voi, cu gandul si mai ales cu sufletul...

UNEI MAME DE INGER...
(Alfabetar...fara numar)

Am citit
baloane cu vorbe de ingeri
cazand dintre nori pe pamant.

Dintre toate,
evlavia Duhului Sfant
fuzionase cu inima rosie a unui alb porumbel...

Gand bun catre tine, mama de inger
hain incercata de crudul destin.
Imaginea pruncului tau, inca vie
joaca in umbre si mai ales in lumini.
Lasa-l sa zboare, e liber!
Mutul tau glas s-alunge revolta:
NU A MURIT!

Opreste-te-o clipa,
plangi!
Roaga-te!
Striga!
Si-apoi aminteste-ti
taina ce el ti-a soptit-o
usor, cand l-ai strans langa inima ta.

Viata e-o lupta! Tu nu renunta!!!

Zboara, micutule inger!


Ruxandra,binecuvantata si Andrei Tudor

poezici pentru mamici si pepenasi

www.agonia.ro/index.php/author/0010820/index.html" target="_blank">poezii mai serioase

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

condoleante...nu stiu ce as putea sa spun...vreau doar sa stii ca suntem alaturi de tine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Condoleantze sincere...Sunt sigura ca Dumnezeu va va da putere sa mergeti mai departe. Cami, totul in lumea asta are un rost, chiar daca in momente de acest fel noi nu-l intelegem.Ne rugam pentru voi si pentru ingerasul Darius

Simona, mami de baieti

David (10 nov 2004)si
Matei (24 aprilie 2008)

"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Dumnezeu ne iubeste infinit de mult si ne ajuta. El ne aude strigatul oricand si oriunde asa ca nu va inchideti in voi, strigati-va durerea si Dumnezeu cu iubirea lui nemarginita va va alina sufletele!

iubire, credinta si speranta!

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008

Pozele Alexandrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Sincere condoloeante! Din toata inima am sperat ca Darius se va face bine! Am trait fiecare noutate despre Camy si bebe la maximum alaturi de fetele de la odisee...asa in umbra, si ma bucuram cand vestile pareau a fi bune.
Doamne fii bun si ai grija de aceasta familie greu incercata! Da-le, Doamne putere sa mearga mai departe. Nimic nu poate fi mai crunt pe lume ca pierderea unui copil...

Oana

Un vis am...un

noi2

"TODAY is a gift, that is why it is called THE PRESENT..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanasm spune:

Dumnezeu sa-l odihneasca in pace pe puiutul Darius!
Cami si Cristi, sa va dea Doamne Doamne putere si intelepciune in aceste momente! daca va putem ajuta cu ceva...orice..suntem aici


Oana
38+ cu
o noua viata

filmuletz bb

Mergi la inceput