Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crina_mio spune:

'Neata,

pai venisem sa beau si eu cafeaua cu voi si nici una pe aici????
Hai ca o am eu gata, asa ca poftiti va rog .

Am promis poze, am reusit aseara sa le incarc pe site, dar cand sa pun si link, m-a lasat netul, asa ca poftiti acum la vizionat:

Nora-i face cadou Mayei un cesulet

Sunt cam multe, dar n-am avut timp sa le aleg, asa ca va uitati la cat aveti chef si dispozitie.
N-am reusit sa vad pozele din urma, decat pe blondinul si carliontatul de Carl ca nu-l mai vazusem de mult. , Stefania ma faci o nora??? si mai povesteste-ne de la gradi lui ca sa mai invatam si noi cate ceva. Aseara intrasem in panica gandindu-ma ce educatie o sa-i fac eu copilului meu doar in week-end?!?!? Sotul meu a ras de mine, a zis ca mama a crescut 4 copii si 2-3 nepoti, asa ca s-o descurca si cu Maya, dar eu tot mi-as dori sa fie tot timpul sub okii mei .



Crina & Maya Georgia

15 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Neatza....crina vin eu la cafea!!!
offf hai mai fetelor la scris e prea liniste pe aici...am vazut-o pe mariuca si e tare frumoasa.....si pozele cu maya le-am vazut!mi-e dor de iarina,as vrea sa o vad si pe maria a lu' anamana k era tare isteata!

vroiam sa va intreb voi puneti bulion cumparat din comert in papa pt copii???dar bors de-ala magic ati pus ca mie imi place mai mult cu ala ciorbita???si mai vroiam sa va mai intreb ceva....si nu mai stiu ce sa ii dau la 18 sa pape caci iaurtelul nu ii mai pleca nici kefir nici nimic!si ou de cate ori pe sapt???e ok de 2 ori???eu ii dau numai o data...dar poate ar mai treb.

va astept la raport!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Mady, eu ii dau ou de 2 ori pe saptamana, numai dimineata si numai omleta (cu putin unt,branza si patrunjel pe teflon) ca e singura varianta de ou pe care o inghite.
Nu am pus pasta cumparata de rosii nici delikat sau maggi. Nici la noi nu pun. Acresc cu corcoduse sau agurida sau bors lichid cumparat.
Despre mersul la buda, deocamdata nici un succes. Spune si el dupa ce a facut caca dar inainte ioc. Il pun pe reductor la wc, intelege ca tre' sa faca pipi si caca acolo, se screme (eu ma sparg de ras) dar cred ca se inhiba si nu isi poate da drumul. Mai insistam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Mady, eu bag bulion din comert, dar il las sa fiarba bine inainte... adica nu il bag chiar in ultimul moment.

Cat ce priveste bors magic si altele de genul asta - atentie mare, majoritatea contin potentiator de aroma - monoglutamat de sodiu si coloranti artificiali gen tartrazina, despre care se stie foarte bine ca induc ADHD (deficit de atentie si hiperactivitate). Eu inca nu ma risc cu asa ceva, de cand am aflat asta nu mai bag nici in mancarurile facute pentru noi...

ou - eu ii dau de 1-2 ori pe saptamana. E un alimetn bogat in de toate, dar forteaza ficatul daca il dai mai des de atat.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

rein, nu cred ca e vorba de inhibitie, la varsta asta inca nu au controlul sfincterelor, deci nu poate sa "tina" si sa "dea drumul" la comanda.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Daaaaa,diana???alea induc adhd???habar nu aveam...nu i-am dat lu' razvi deloc,dar pt noi mai pun...offf!


Poze Razvanelu

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Despre www.jurnalul.ro/articole/113145/e-621---esenta-controversata-a-gustului-modern" target="_blank">monoglutamatul de sodiu, www.pretaporter.ro/Ce_nu_stiati_despre_tartrazina_galbenul_din_mustar_si_din_sucul_de_portocale_natural_794.html" target="_blank">tartrazina, si mai sunt si altele, dar pe astea doua le-am tinut eu minte Atentie, se pot gasi si in biscuiti sau alte produse despre care noi credem ca sunt ok

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Astia pe Delikat sciu "monosodiu glutamat", doar doar om zice ca nu-i tot aia.
Multumim Diana! E bine de stiut.
Si despre alte chestii continute de supe instant dar si de vegeta.
www.ziua.net/prt.php?id=236007&data=2008-04-12" target="_blank">Special despre Delikat

Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

BUNA!

Multumim pentru aprecieri. Cand am pus pozele am vazut si eu multe poze puse probabil cand eram noi plecate/ocupate si nu-mi vine sa cred cat de mari sunt copilasii nostri. Majoritatea se apropie cu pasi repezi de 1 an si jumatate si parca mai ieri ne plangeam de greturi si asteptam comorile. Cred ca suntem binecuvantate de la Dumnezeu pentru ca am putut trece cu bine prin tot ce a fost si am nascut cu bine copilasi sanatosi, frumosi si voiosi. Acum trebuie sa-i crestem cat mai bine. Mi-e asa o frica sa nu fac greseli mari in educatia Mariei... dar sper sa ne descurcam. Gata... de la caldura mi se trage.

Stiti cumva cum pot sava toate mesajele postate de mine? ca vreau sa le printez pentru cand va creste Maria.Ma intereseaza mai ales cele cu ea in burtica.

Voi cand mai iesiti afara?

Noi iesim de la 9 la 11 si seara la ora 19 dar in seara asta nu cred ca mai ies. aseara mi s-a parut f cald si m-am intors f obosita acasa si-mi inchipui ca nici pentru MARIA nu-i mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Alta intrebare: cum pot recupera banii de indemnizatie si alocatie pe luna iulie? Au venit cand eram in spital, nu mi s-a pus hartie de aia de instiintare si cu toate problemele am uitat de ei. De 4 zile tot sun acolo pe Hambarului dar nu raspunde nimeni nicioadata.

Mergi la inceput