Leoaicele DC*(18)*-Happy birthday

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lilia , multa sanatate lui Amelia si refacere rapida.

Leditia , ce pofta mi-ai facut de fasole cu afumatura! asta fac si eu maine ca nu am mai mancat ce un car de ani si nu sunt gravida sa am pofta!
Am vazut pozele tale, radiezi de fericire si-mi palce asta! i-ti sta foarte bine

Dany , off i-mi pare rau de fina ta, e cumplit ce se intampla si cum se poate schimba un om pe care crezi ca il cunosti...

eu sunt necajita ca inca nu stiu ce sa fac cu fata , as mai sta cu ea acasa...as incepe munca...dar nu stiu unde pentru ca nu gasesc nicaieri un program bun adica sa plec la 16 maxim 17 de acolo...nu o primeste la gradi ca nu are 3 ani...nu stiu daca va sta la gradi cand o sa o primeasca...nu caut servici pentru ca inca nu stiu sigur ce fac cu fata, cu cine ramane... iar ma ia durerea de cap




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

La multi ani sarbatoritelor.
Leditia, esti o frumoasa, o sa ai un copil tare frumos.
Lilia, sanatate multa Ameliei. Tin pumnii sa-i fie bine puiutzei.
Danyalo, pot sa-ti spun ca am vazut multe fufe (scuze, dar totusi e cel mai bland cuvant care mi-a venit), care gasesc mult mai atractivi barbatii atunci cand le apare un copil. Si cred ca si ei sunt mai vulnerabili in fata unor femei care le acorda o tona de atentie si sunt calare pe ei, in comparatie cu nevestele care au multe altele de facut in momentul ala, nu sa-l faca pe domnul sa se simta centrul universului. Cel putin in cazul meu asta s-a intamplat, una bucata fufa ii zapacea pe al meu fix cand cupilu avea cateva luni (si normal ca era total dependent de mine) iar eu ca o mama buna si nevasta rea acordam toata atentia puiului. Dar si cand i-am acordat-o sotului ... si tinerei domnisoare ... ca o leoaica i-am ars-o mandrei. Iar el, desi am trecut de mult peste poveste, inca mai plateste polite ca nu uit sa-i amintesc ca-mi amintesc ca atunci cand aveam nevoie de el, el nu a fost acolo, a fost departe.
Va pup, Raluca

Copiii merita tot efortul nostru
Robert, Sonia,
Alex, Andrei,
Ecaterina, Silviu,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Raluca multumesclui DD nu am avut astfel de probleme dar as procedat ca tine..cu adus aminte ...cand ii e lumea mai draga



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

LEDI, te-as propune ca cea mai sexy burtica

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyalo spune:

oooooo Ledi sexi mama!!
Are dreptate Annie!!Esti ravisanta...daca-mi este permisa exprimarea!Abia astept sa-ti vad bebicul/bebica!!!
Lilia-imi pare rau ca fetita nu e bine! Insanatosire grabnica va doresc!
katty- mutumesc de info'! Noi ne reorientam traseul de concediu...nu o mai luam spre Moldova si Maramures..si suntem cam in pana de idei! Se pare totusi ca luni incepe concediul lui asa ca...dam o fuga in we la tara la Campulung si de acolo...om vedea!
Catutza-- imi pare rau...nu stiu ce sa zic sa faci...la vechiul loc de munca nu te poti reintoarce??Si sora mea e in aceeasi situatie..ma rog...nu chiar asa...caci nepotelul va sta cu mama la tzarica... ea din sept. va incepe...si nici ea nu stie pe unde...are promisiuni...s-a dus si pe la interviuri...ba sunt in Otopeni... ba program bun... dar bani f. putini ...cum o dai nu e bine! Nu are cine sa va mai ajute cu pitica??
Daria- eu am gatit o ciulama de ciuperci cu pui si mamaliguta
si un orez cu legume si pui!
Parol ca nu am idei deloc-nu sunt inventiva,dar: nu vrea ciorba/ supa ca cica e cald...nu vrea ceva fara carne....asa ca...fac si eu ce pot!

Raluca- crede-ma ca la felul in care s-a purtat nici buna ziua nu mai merita sa i se dea!F. bine ai procedat!Bravas!
o seara buna va doresc!
dany

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Danny , la noi e mai ciudat ca mama nu poate veni sa stea cu ea iar eu la ea nu o duc ca ar insemna sa o vad rar si nu vreau. Soacra e invatatoare iesita la pensie dar inca vrea sa profeseze ca mai se adauga bani la pensie si ii place ceea ce face asa ca pica si varianta asta...la fostul loc de munca nu ma intorc ca era programul full si ajungeam tarziu acasa.Deci acum cu Bia nu am cum sa mai lucrez asa..asa ca singura solutie e sa duc fata la gradi si sa gasesc ceva ,undeva cu program lejer sa ma pot duce dupa ea la gradi ca Mihai are un program ciudat si nu se poate duce dupa ea mereu.

Ce sa va zic...concediu placut si aveti grija pe unde ajungeti cu ploile astea , apropo tu ce materie predai?

Katty , concediu placut ca stiu ca maine plecati, sa va intoarceti cu bine si cu bateriile incarcate

Daria , ce faceti voi, nu mai zici nimic de Giulik?

Annie , voi cand plecati in concediu?




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Semnez si eu de noapte buna ...
Giulik este incantata, sambata si duminica stem la kefuri de baieti
Eu sunt de coma ... sunt plina de bube si nu stiu daca e alergie sau vreo boala Ma mananca pieile de mor, am peste tot bube de dif marimi, sa vedem la dimineata cum ma prezint ... io zic ca e alergie ... m-am dat cu mixtura si arat bestial
Va pup pe toate, ne vedem la dimineata !



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Neata, fetele
Daria, grija mare sa nu fie toxiinfectie alimentara sau vre-un pui de varsat de vant , sa treaca repede

Catutza, noi cred ca nu mai pecam pe nicaieri, am verificat pe net tarifele pe acolo, si il gasim scump, asa ca am zis ca ramanem aici si macar 2-3 zile pe saptamana sa mergem aici la un otel care are si plaja sa ne facem de cap pe acolo, ... sau om mai vedea, caci al meu sot e mai imprevizibil ca starea meteo , oricum pana la concediul lui mai sunt 2 saptamani si ceva.

dany, fetele, miam ratat statusul de cea mai buna bucatareasa, nam fost in stare sa coc niste bezele, au iesit galbene [:)))] , Oricum azi trag un tort a la Dany.

Si nu in ultimul rand,

LA mutlti ani sarbatoritelor zilei de azi, sanatate si fericire!

Adya, Adi69 , DyaDya




------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


La multi ani!
Adya -
Adi69 -
DyaDya -
tot binele din lume si multa,multa sanatate.


Astrele spun:


Ai ganduri, pare-se, mult prea mari, ceea ce astazi, s-ar putea sa te cam dea peste cap. Mai bine fa un pas inapoi, linisteste-te, limpezeste-ti gandurile si lasa ca lucrurile sa se desfasoare natural, de la sine. Daca vei incerca sa manipulezi situatiile intalnite, s-ar putea sa reusesti doar sa produci mai mult rau decat bine.

Altul:
Persoanele din jurul tau vor fi mult mai energice decat tine si acest lucru s-ar putea sa te deranjeze astazi. Nu fi surprinsa daca dintr-o data vei simti nevoia sa ai mai multa liniste si sa te retragi. Nu inseamna neaparat ca esti deprimata, ci doar ca nu ai chef de prea multa agitatie. Chiar daca nu vei putea tine ritmul cu ceilalti, nu trebuie sa te simti stanjenita, pentru ca este doar o situatie temporara.

Dragoste: Nu esti foarte convinsa ca ai facut o alegere potrivita si te gandesti la alte optiuni pe care le ai la dispozitie. Poate ca este vorba de faptul ca ai decis sa pleci intr-o scurta calatorie fara partenerul tau si iti pare rau ca el nu te poate insoti.

Cariera: In plan profesional ar trebui sa fii putin mai organizata si sa iti stabilesti un program exact pe care sa il urmezi. Va fi o zi destul de agitata si aglomerata, iar daca nu vei avea totul pus pe hartie s-ar putea sa te blochezi, sa intrii in panica si sa nu mai stii ce ai de facut.

Altul:

Ii ajuti pe cei din jur in plan financiar cu o parte din banii pe care ai reusit sa ii pui de-o parte.

Socializezi foarte bine cu cei din jur. Discuti cu prietenii pe diverse teme, despre religie, filosofie si aduci argumente foarte bune pentru sustinerea principiilor tale.

Ai de facut o scurta calatorie in interes de serviciu, insa te vei putea relaxa.


La Ct e ok,nu f cald,placut pentru plimbare.Bogdi inca doarma,lucru ff rar dar ma bucur cand se intampla.

mamici si pitici;

PS:Lilia insanatosire grabnica puiutzei



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leditia spune:

Neatza..
Vin si eu la o cafeluta micuta ..
Daria ai grija cu bubitele alea..Cum esti?Ti-au trecut?
Lilia,insanatosire grabnica fetitei tale.

Eu azi merg la serviciu..si nici n-am simtit ca am fost si eu libera ca am tot gatit,am tot facut una alta prin casa..Dar gata,ma potolesc,ca ieri mi-a fost cam rau,ma durea capu'..mi-era frica sa nu-mi fi crescut tensiunea..ca era si cald rau..Nu mai suport caldura asta sufocanta..Imi place sa fie cald si soare,dar nu asa sa nu poti dormi sau sa nu mai poti gati ca lesini de cald..etc etc..Am zis ca primul lucru pe care-l facem la noul ap va fi un AC..
Va doresc o zi minunata.

POZE
Minunica mea
16+

Mergi la inceput