Coduri Reksio (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bybyqu spune:

problema la noi este si acum ca hamsterul a sarit din sertar si se plimba prin jurul statui si nu il putem prinde...apasam pe el si nu`l putem prinde ajutor va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bybyqu

problema la noi este si acum ca hamsterul a sarit din sertar si se plimba prin jurul statui si nu il putem prinde...apasam pe el si nu`l putem prinde ajutor va rog
Pai altceva nu puteti sa faceti... Un sfat: lasati hamsterul sa se plimbe pe acolo si, urmarind drumul pe care merge, tineti mausul pe unde urmeaza sa vina si cand vine CLICK pe el. Si aveti hamsterul !

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bybyqu spune:

BunAm prins hamsetrul...l`am pus la masina...iesim p usha`...Si ne mannanca dinozauru`...KE puteM face sa teriminam mai rpd(nentionez k am incercat de 100 ori sh nu am reusit)
Apelam din nou la voi daka ne putiteti ajuta,
Va multumim anticipat;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bybyqu spune:

Inca ceva....qm iau a 3-a tablita la reksio sh capt Nemo...intru in gropa d arhelog o iau p prima...DAr in camera secret merg intru in alta groapa dar nnu reusesc s`o iau si fetita ma bate la kp...ajutor va rog

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bybyqu

BunAm prins hamsetrul...l`am pus la masina...iesim p usha`...Si ne mannanca dinozauru`...KE puteM face sa teriminam mai rpd(nentionez k am incercat de 100 ori sh nu am reusit)
Apelam din nou la voi daka ne putiteti ajuta,
Va multumim anticipat;)
He, he, pai aici e vorba de indemanare dar din pacate nu asta e partea cea mai grea ci cea care urmeaza...Dar din ce imi aduc aminte poti sa treci de t-rex daca mergi pe o rampa si trebuie sa te "furisezi" (nu chiar asa dar sa poti sa treci de el) pe langa un dinozaur si trebuie sa ajungi la o naveta spatiala si de acolo, Bafta!!!




Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bybyqu

Inca ceva....qm iau a 3-a tablita la reksio sh capt Nemo...intru in gropa d arhelog o iau p prima...DAr in camera secret merg intru in alta groapa dar nnu reusesc s`o iau si fetita ma bate la kp...ajutor va rog
apropo... voi cititi tot forumul sau va repeziti la ultima pagina ?




Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihniuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bybyqu

Inca ceva....qm iau a 3-a tablita la reksio sh capt Nemo...intru in gropa d arhelog o iau p prima...DAr in camera secret merg intru in alta groapa dar nnu reusesc s`o iau si fetita ma bate la kp...ajutor va rog
E un link de la un video pe youtube ptr tablita in pagina 3 sau 4 sau 5 pus tot de mn , poate e de ajutor

Boorsook'09

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui madiutza22

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!

E vorba cumva de vulpile alea doua de afara, din fata "bazei" Ordinului Pernelor Bagacioase, alea care pazesc scuterul?...A, apoi e floare la ureche:))
Zici ca ai luat patina si posterul, da?...Ai vazut casuta aia din metal, aia de sus?...Fii atent/a ca trebuie s-ajungi acolo. Inauntru sunt Co-cosul si Cornel, numai ca sunt batrani. Reksio si Kretes ii vor ruga sa-i ajute, iar din moment ce ai acele obiecte, ei vor lipi imaginea de pe poster pe patina...deci cand vei iesi la suprafata, vulpile vor urmari posterul, iar mai departe, trebuie sa iei scuterul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui frtlsorin

Stie cineva unde trebuie sa ma duc cu cheia ca sa imi dea recompensa?EU vb de reksio si magicienii.Daca ma ajuta cineva o sa il ajut si eu.Dar varog cat mai repede! :):))))))))))))


Multumesc de intelegere!

dediu

Cheia de la pivnita Universitatii?...Pai, intai ar trebui sa obtii cheia de la pivnita lui Alchomik, care nu ti-o va da decat daca aduci loboda. Loboda o culegi din susul raului, zburand pe balaurocartita. Dar si aceasta are nevoie de reinnoirea licentei de zbor, pe care o iei de la Primarie. Insa secretara de acolo(e foarte familiara, daca nu e chiar cumva Regina de pe Insula lui Kretes) are nevoie de stilou (o pana maro, undeva pe podeaua unei incaperi goale).
In fine, dai licenta balaurocartitei, zbori, iei loboda, iei cheia de la pivnita lui Alchomik, dai la o parte doua cutii, intri intr-un labirint, si apoi iesi in pivnita Universitatii.Cheia e pazita de o Gasca a Apocalipsei, pe care o-nvingi cu vraji.
O iei si apoi te duci la Guldrik Grifindus, si iei recompensa:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NarutoKid spune:

Citat:
citat din mesajul lui SILVIU_OJOG

Cum ajung la cabinetul lui serpentus snake?

Ar trebui sa fi terminat "nivelul pe care-l preda Guldrik"(Burektor Mateus), caci dupa aceea iei o cheie in forma unui cap de sarpe.
E un mozaic pe un perete, care trebuie aranjat pana apare un sarpe, si capul lui Reksio.
Apoi, pui cheia pe capul sarpelui si ai ajuns!:)

Mergi la inceput