Alesia e acasa!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claucia spune:

Buna, am citit si eu povestea micutei, am intrat si pe toate linkurile legate de boala si m-am ingrozit.. Bietul pui mic. Am trimis si eu ceva catre Marius, sper sa strangem suma toata si bietul pitic sa stea cu mami a lui tot timpul.
felicitari pentru initiativa voastra. Bravo

Clau si Alessia Maria 13 iulie 2007

printesa mea Alessia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Ana Alesia,iti doresc sa te ajute Dzeu sa te intorci cat mai repede acasa la mami si tati care te iubesc mult. Desi nu sunt mamica , imi imaginez prin cate trec parintii tai , e groaznic...

Am trimis si eu la Marius in cont niste banuti care sa ajute puiul mic, putin cate putin se aduna si curand te vei intoarce acasa!!

Multa sanatate si putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Voi face confirmarile saptamanal, Ok?

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro / Mai multe...
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Qamar spune:

o sa contribuim si noi...
bietul pui

speram sa ajute si mentionarea Alesiei pe blog... http://dragos.roua.ro/2008/07/23/pentru-alesia/



summer near the city

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Contati si pe noi. Marius am sa-ti trimit printscreen cu confirmarea platii.
Pentru procurarea aspiratorului de secretii daca e nevoie de ajutor, pot da niste informatii. Eu am cumparat unul in februarie de la o firma de aparatura medicala din Sibiu. O problema mare este si procurarea sondelor de aspiratie. In momentul cand o sa fie nevoie pot sa va pun in legatura cu niste producatori de unde cumparam si noi, fara adaosul din farmacii (unde oricum nu prea se gasesc).
Multa putere Magda si tie pui mic, sa te intorci cat mai repede acasa!


pentru Emma

Lyme
blog DC,Impreuna Timisoara



"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Draga de ea! Eu sunt sigura ca ii va fi mai bine acasa..langa parintii ei dragi.


Doamne ajuta!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minimoriset spune:

Astazi am luat umidificatorul pe care o sa il montam maine la ventilatorul care este in teste la Alesia.

Deoarece Alesia respira si este ventilata prin traheostoma aerul nu mai trece prin nas si prin urmare nu mai este umidificat si incalzit. Umidificatorul are tocmai acest rol: de nas artificial.

Trebuia sa coste aproape 8000 RON dar firma de la care l-am luat ne-a facut o reducere destul de mare si astfel pretul a fost de 4700RON. Mai multe detalii despre umidificator o sa punem pe weblog speram maine

Cu asta Alesia mai face un pas spre casa!

Mamica lui Alesia


mamica alesiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Minimoriset spune:

quote:
citat din mesajul lui Mariaa

Contati si pe noi. Marius am sa-ti trimit printscreen cu confirmarea platii.
Pentru procurarea aspiratorului de secretii daca e nevoie de ajutor, pot da niste informatii. Eu am cumparat unul in februarie de la o firma de aparatura medicala din Sibiu. O problema mare este si procurarea sondelor de aspiratie. In momentul cand o sa fie nevoie pot sa va pun in legatura cu niste producatori de unde cumparam si noi, fara adaosul din farmacii (unde oricum nu prea se gasesc).
Multa putere Magda si tie pui mic, sa te intorci cat mai repede acasa!





Draga Mariaa te rugam sa ne pui in legatura cu furnizorul vostru de sonde de aspiratie.

Multumim pentru ajutor si sa va intoarca Dumnezeu insutit

mamica alesiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Multa sanatate micutei Alesiasi sa se-ntoarca cat mai curand acasa.

P.S. Marius, am trimis si eu azi niste bani in contul tau, ti-am trimis PM cu datele.



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput