Alesia e acasa!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Multumim, Marius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Sigur ca da, pot ajuta cu ce-mi sta in putere. De la fetele din Europa pot primi bani prin transfer bancar, e f simplu si ieftin, am si un cont pay pal in euro, ar fi taxele mai mici pt cei ce trimit de aici, ori in pliculet. Am sa raspund fiecaruia in parte pe PM, intru mai mult noaptea asa ca daca se intimpla ca mesageria privata sa fie plina, astept si emailuri.Ca si in cazul Dianei, ma sufoca gindul ca un copil asa de mic, trebuie sa stea singur in spital zi si noapte. Toti copii au nevoie de mami si papi ai lor..vor sa simta ca nu-s singurei pe lume si ca-s iubiti si protejati.Offff....Imi fac curaj sa intru sa vad si pozele. Dar pt cei ce au copilasi mititei, de citeva luni-un an-un an jumate, cind toti seamana oarecum intre ei si se uita cu aceeasi ochi inocenti si nestiutori..e groaznic de greu..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Irinusha, am primit multumim.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluidavid spune:

Oana_B o sa trimit si eu ceva prin paypal.
Am vazut ca la subiectul de la generale se vorbea de un bazar,as avea cateva jucarii in stare foarte buna (un pian,un scaun muzical si un bouncer cu vibratii toate Fisher Price) unde sa le trimit?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_B spune:

Mamica lui David si a Patriciei:), am primit multumim, da' cred ca la intrebarea cu bazarul Witchie stie mai bine sa raspunda decat mine, partea asta ea o organizeaza.

Oana_B
www.fertilityfriend.com/home/ysatis" target="_blank">vesnica aspiranta
I love pink!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

In acest moment organizam bazarul. Licitatia o va conduce UBI. Am explicat la generale de ce.
Mamaluidavid, te rog ia legatura cu Ubi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Offf, puiul mic. Doamne Ajuta sa se stranga repede banuti si Alesia sa vina acasa.
Ma ajuta cineva cu info despre cum se doneaza prin paypal? Sau un cont in USD or EURO?

Sa auzim numai de bine!

Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Un cont in euro iti pot oferi eu. Pt a trimite prin pay pal, trebuie sa ai un cont pay pal, e simplu de facut numai ca dureaza vreo 10 zile pina ce il poti utiliza. Sa-mi zici cum iti vine mai usor si te pot ajuta cu info.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Vikinga, pai las contul paypal pe mai tarziu daca dureaza 10 zile. Da-mi, te rog, detaliile la contul Euro.
Multumesc frumos.
Doamne Ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ubi spune:

Pe site-ul Alesiei avem 2 filmulete noi.

Astazi se asteapta si umidificatorul si urmeaza sa se testeze ambele aparate: ventilatorul si umidificatorul.

Din pacate, Magda nu mai este lasata sa ii prepare sucul Alesiei la spital. Mamica dusese acolo un storcator de fructe si mergea in fiecare dimineata sa ii faca suc proaspat pe care apoi il dadea unei asistente. Cu ocazia aceasta reusea sa afle si ce mai face Alesia - caci altfel pana la ora oficiala de vizita...nu ai de unde sa afli ce iti face copilul. Se gandea sa-l prepare acasa si sa-l duca in termos. Ce mare lucru ca ii dadeau acces la bucatarie?


Au strans in cont 30467 RON. Ar putea cumpara ventilatorul care e in jur de 21900 Ron si umidifcatorul de 8000 Ron. Din pacate numai cu cele 2 aparate...Alesia mu poate veni acasa. Mai trebuie aparatul de oxigen, aspirator de secretii, pulsoximetru...of, sper sa se faca si ceva discount-uri.


Pe masura ce vom stii preturile finale o sa le punem si pe ele in lista ca sa avem mai clar in fata ochilor, care e obiectivul "financiar"



Mergi la inceput