Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

DANDUSA,m-am topit toata cand am vazut-o pe Crinuta,Doamne ,ce scumpa e!!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)
ANTALIA 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
citat din mesajul lui dandusa

www.youtube.com/watch?v=4yv_2Ng0VIk" target="_blank">dedicatie din partea Crinutei



Mamica stralucitoare
25+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006



...am innebunit de drag cand am vazut-o...e DEMENTIALA, superba si-mi venea s-o pup toata toata la partea cu sfarsitul cand se apleca cu gratie sa plrimeasca aplauzele ...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salut!

chinico, Stefy e inscrisa la cresa. A fost o perioada, acum e in pauza medicala si de la 15 septembrie merge in continuare. Asa sper. Sanatoasa sa fie.

Donia, ce frumosi sunt....

Cristina, La multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi.

Flore, super vecinii tai. Ma bucur pentru voi. si un pentru "suca" cea dulce.

Laura, pe cavant daca stiu ce poate fi, dar Stefy nu a facut niciodata ca azi. Doamne cat a putut sa urle, de la 12.30 pina la 14...cand a dat cel de Sus si a adormit. De obicei adoarme repjor, dar azi.... a fost ceva de groaza. Iar eu... abia stau in picioare si am zis ca ....is gata. Si eu ma gandesc tot la ultimul rand de masele, dar am zis ca abia i-a iesit ultimul canin si ca mai i-a o pauza.... Dar o vad ca isi baga mana in gura... adica tot pumnul. nu stiu unde incape....
La categoria legume/fructe, cred ca am mai scris.... piersica contine mult Fer, caisa si visina, contin foarte multe vitamine, sunt fructe recomandate obligatoriu celor cu anemie, apoi ardeiul are multa vitamina A ....ma mai gandesc si daca imi mai aduc ceva aminte, mai scriu. Mult fer mai contine spanacul, urzicile....a mancat Stefy toata primavara. Acum....nu prea mai sunt.

mamaana, drum bun si concediu placut.

dandusa, o fata are mama, dar face cat mult mai multe... cantareata mamiii...
Pe baba, deocamdata o evit, ca Stfey urla de mama focului cand o vede. Vrea afara, dar cand ajungem la usa se da de fund inapoi si incepe sa strige baba-baba... ii explic ca are mami grija sa nu-i faca nimic, pina la urma plecam. La intoarcere, aceeasi poveste...cand ajungem in fata blocului, ma asigur ca nu e nebuna in fata scarii si apoi intram ca daca o vede Stefy urla cat o tin plamanii. Mi-a speriat copilul si-mi vine.... sa-i fac ceva, dar inca nu m-am hotarat ce.

Acestea fiind zise, ma duc sa ma intind langa Stefy, ca nu stiu daca mai rezist pina maine cand se intoarce sotul din deplasare. De mancat nu pot manca, ca am un gat... in care torn de zor zeama de lamaie, si in nas la fel... ca e singurul remediu... asa ca se apropie... finalul povestii... adica interventia chirurgicala, pe care tot o aman si de care tot incerc sa scap, desi doctorul zice ca n-am sanse. Zice ca de la sinusuri mi se trag toate si ca trebuie desfundate "cu bisturiul" ... vorba vine, dar cam asa ceva.






vacanta la bunici
poze din iunie
Poze din Copou
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Va rog frumos amintiti-mi cum se cheama crema aia de se da dupa piscaturi de insecte. (dr. are tel inchis!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Dandusa, e mortala Crinuta cum canta ea si mai ales cum multumeste ea publicului!!!
Mamaana, vacanta placuta!!!
Yagmur pare rau de tatal tau. Tinem pumnii!
Cristina, la multi ani!!!
Donia, admirat la 'florile' din gradina ta!

Maria-sa e piscat pe picioruse intr-un mare hal, habar nu am de la ce si stiu ca anu' trecut cumparasem ceva crema de aia...am uitat cu desavarsire cum se cheama...poate va amintiti voi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

Danutz, crema aia e FENISTIL

ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

David al meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
citat din mesajul lui danutz

Va rog frumos amintiti-mi cum se cheama crema aia de se da dupa piscaturi de insecte. (dr. are tel inchis!!!)

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti




autan?? off?? habar n-am... da' ambele parca erau de dat inainte de... hmm... :) cred ca te-am bagat mai rau in ceata :)

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)


"outside of a dog, a book is man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
citat din mesajul lui danutz

Va rog frumos amintiti-mi cum se cheama crema aia de se da dupa piscaturi de insecte. (dr. are tel inchis!!!)

Danutz, mami de Maria-sa Rares (14.12.2006)

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank"> fulguleti




Da, de Fenistil stiu si eu.

Va rooog...idei de cadou pentru un copil de 4 ani?????ca habar n-am de ce ar fi interesati la varsta asta


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Si inca o intrebare: Cu ce ii dati impotriva muscaturilor de tantari? Vreo crema, aparat? vreau sa luam cu noi la mare


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Cum v-ati distrat azi? Sper ca bine, daca e sa ma iau dupa activitatea de pe forum Meeeey, voi v-ati bagat la dezintoxicare? Cum va reuseste, frati romani, ca mie nu-mi iese deloc? Mi-e dor de voi si pace!

Eu am scutire de la idiotii cu care am internetul... si telefonul... si programele TV... Doamne, cat ma pot enerva companiile astea mari, dar de cele mai multe ori nici cu cele mici nu pot sa ma laud!
Ma rog, sa spun doar ca mi-a luat 2 ore si ca am vorbit cu 8 persoane!!! ca sa aflu ca trebuie sa vina maine un tehnician aici, ca altfel nu se poate rezolva. Ma rog, deocamadata au rezolvat, dar ma pot trezi deconectata din nou, asa ca e nevoie de un meserias la fata locului. Vedem noi maine ce zice meseriasul!

Altfel, am fost dimineata cu Roxana la biblioteca... e atat de fain ca m-as muta acolo! Atatea programe, pentru copii, pentru adulti, sa nu mai zic de carti... ma gandesc totusi ca astia sunt niste norocosi, ca au acces la scriitori de limba engleza din atatea tari, UK, SUA, Canada, Australia, Noua Zeelanda, Irlanda... si cate alte tari mai mici care au limba oficiala engleza! Depind in masura mai mica de traduceri, fata de o tara cum e Romania, de exemplu... Vai, si cartile de copii... nu va imaginati ce varietate, au carti si pentru varsta lui Cristi, cred ca ma apuc sa ii iau si lui cate ceva.

Si apoi am vrut sa iesim la plimbare dar a tras o ploaie toata dupa amiaza... asa ca ne-am refugiat in mancare, am facut niste frigarui, cu carne si ceapa si ardei si morcov... o nebunie! Asa ca mi-am hranit si spiritul si trupul, o zi buna in final

Si inainte sa inchei, as vrea sa va intreb, pe cele care inca mai intrati pe aici, cum va mai jucati cu copiii in zilele ploioase? Ca azi m-am simtit in pana de idei. Ce jucarii le plac copiilor, ce jocuri mai inventati? Pliiiiiz, idei va rog!

A, ieri radeam singura de o chestie... va mai amintiti cand discutam noi despre desenatul pe diferite suprafete... hartii, pereti, tablite, etc? Mi-a tras Cristi niste desene pe pereti... in vreo 4 locuri... si parca in fiecare zi apare ceva nou in fiecare desen, e mare artist!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput