Fulguleti de noiembrie - decembrie 2006 (185)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Na gata, daca vine dandusa cu o visinata nu mai plec la nici o cumparatura!

Laura, pai gata sucul? Stai aici, unde fugi? Nu vezi ca facem chef?
Si Cristi a reinceput cu salivarea abundenta de vreo 2 luni deja, plus degete bagate in gura, dar nici o urma de masele noi...

adinazot

Da ce-o fi cu copiii nostri si cu ora 3 noaptea?
Ca si Cristi a avut 3 nopti in care s-a trezit plangand si a mai adormit vreo ora mai tarziu. Am fost chiauna zilele astea. Dar noroc ca azi noapte nu s-a mai trezit... Cristi, I mean, ca s-a trezit in schimb Roxana Las' ca la noapte... cred ca ma ascund si dorm in basement!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
citat din mesajul lui Laura13


as scrie mult sa aiba dandusa ce citi....da' zau daca stiu ce





pai sa-ti dau niste idei
1.ce mai faceti voi,dragilor,ce mai face Dani?
2.cum se mai intelege cu bona?
3.cum merge serviciul tau,te mai supara ceva/cineva?
4.n-ai mai zis nimic de coafura ta,te-ai tuns?
5.daca n-ai chef de vorba,baga niste poze sa-mi mai clatesc si eu ochii,ca m-a apucat asa un dorrrr de voi


Mamica stralucitoare
25+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

bye bye
gata, plec in concediu
o sa-mi fie dor de voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

mamaana, drum bun! Va asteptam cu o mie de povesti, cred ca rudele o sa fie fermecate de cele 3 minuni ale tale!



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Bai nene, am ramas cu ochii in soare, nici o visinata, nimic, si nici cumparaturi... dandusa, o sa ne ai pe constiinta, n-am mancare la copii...
Gata, plec, ca ma piseaza tineretul asta sa cedez calculatorul...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

La muuuulti ani,Cristina

Adeju,
frumoasa casuta
eu ,sa stii ca am inaugurat-o dejami-am permis sa-mi fac un dus,am si mancat dar la bucatarie sa nu fac dezordine...,l-am alergat pe Claudiu putin prin gradina si am facut si o tura cu masina...aaaa si n-am mai apucat sa ma urc in patul conjugal,am ramas in camera lui Eric cea roz...de frica sa nu ma puna Claudiu sa lucram la gropitele lui Raducu
Donia,
minunate floricelele tale
Laura,
de ce nu-i dai carne de vita?
eu stiu ca legumele verzi contin fier...
sau ii poti da supliment cu fier,daca vrei...
Yagmur,
imi pare rau ca esti trista,santem alaturi de tine
Aelita,
daca ar face aceleasi gesturi de fiecare data ,mi-ar fi usor sa inteleg ce anume urmareste Crinuta prin comportamentul ei(cred...),dar ea niciodata nu se repeta...,mereu ne surprinde de ramanem cu gura cascata si dupa ce savuram spectacolul ,Claudiu se repede s-o "manance"...,aici mi-e f clar ca ea face tot ce poate sa-l zapaceasca pe el...,il tachineaza la inceput...,dar pe urma il iubeste cu patima...
de cele mai multe ori Claudiu parcheaza masina in spatele blocului nostru...(stam la etajul 8)...cand il vad ca se apropie de bloc,o ridic pe Crinuta sa-l vada...,reactia ei este de fiecare data aceiasi...ii intinde mainile s-o ia in brate si se enerveaza ca el ii trimite pupici de la parter si n-o ia in brate...
cand se indeparteaza Claudiu,o dau jos si mergem impreuna la usa...,descuiem usa in asteptarea lui tati...se uita,se balanganea ,il striga,pare atat de dornica sa-l vada...
de cum deschide usa liftului fuge...,ba in dormitor...,ba in sufragerie...si chiui de dor si drag sa vina s-o gadile etc...
aceiasi faza se intampla cand se trezeste Claudiu dupa somnului lui de zi...(munceste mai mult de noapte)...,de fiecare data deschide usa pe furis si o priveste...,daca nu-l observa isi continua activitatea...de cum l-a zarit fuge...
azi cand s-a trezit Claudiu eram la bucatarie amandoua...,cand si-a dat seama ca este privita...a zbughit-o in balcon si a inceput sa danseze "dansul aco,aco"(dansul ei preferat...),Claudiu a fugit s-o muste/iubeasca/dragaleasca...ea in loc sa-i raspunda la dragaleli...l-a pus sa danseze la fel...,apoi m-a pus si pe mine...
m-am intins...,concluzionez ca il tachineaza...,ii place sa-l tachineze...daca am fost plecata pt scurt timp,cand am revenit acasa s-a comportat identic...,este o mica artista...asa ne place noua s-o alintammimica fetei,gesturile prin care cere/multumeste/explica...ne termina...,i-am zis lui Claudiu "scena" scrie pe ea...,teatru/dans/muzica...nu stiu exact ce dar vad ca-i place mult latura artistica...ce m-a apucatsi pe mine,acu' da' na...,o fata are mama...,tasu' o vede tenismena recunoscuta international...
www.youtube.com/watch?v=4yv_2Ng0VIk" target="_blank">dedicatie din partea Crinutei



Mamica stralucitoare
25+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Cristina, LA MULTI ANI, sa fi fericita si sanatoasa alaturi de minunata ta familie!!!! Pupici la toti cu mic cu mare si petrecere frumoasa!

Ktrinel

quote:
Asiza, ai inceput activitatea sportiva ?


Daaaa, de vreo luna merg cu regularitate la step-aerobic si taaaareeee bine mai e!!!

Donia, superbe minunile din gradina ta!
Yagmur, sper sa primesti vesti bune de la tatal tau si sa nu fie nimic grav! Doamne ajuta!

Mamaana, drum bun si distractie placuta! Te asteptam cu tolba plina de povesti si poze la intoarcere!
Lavinia, ma bucur ca v-a priit concediul! Abia astept sa mergem si noi!
Flore, super vecini ai...zi-le si de la mine ca-s tare de treaba! Pup "suca" tare tare

Ma duc. noapte buna!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Flore,
am uitat sa -ti admir frumusetea cu ochi albastrii...,ce scumpa trebuie sa fie cand vorbeste...,abia astept s-o aud si pe Crinuta facand propozitii si intrebandu-ma cate in luna si in stele...
ma bucur ca ai un ajutor in curte si ai pe cine te baza in caz de nevoie maxima...,super bine de tine...
eu vorbeam cu Claudiu ,care iarasi isi facea griji...ca ce ma fac eu daca mi se rupe apa noaptea cand el este la servici?!si atunci i-am povestit de Aelita cum cauta s-o duca pe Sofia pt ca ea urma sa mearga la spital...,nu-i venea sa creada...,cam asa ceva o sa fac si eu...,daca se intampla in miez de noapte sun sa vina cineva sa stea cu ea...sau o iau cu mine la spital...
Donia,
bemmm,cum nu?!da' mai bine o palinca de prune originala de pe la munte...,soata imi zice ca-i bestiala...,eu nu ma incumet ca-i prea tare,da' va servesc cu drag...La multi ani,Cristina
Asizaaaaa,


Mamica stralucitoare
25+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Iulia,
mi se pare incredibil de enervanta baba voastra...naspa situatia pt ca la cat de dusa este nu cred sa rezolvi ceva cu scandal...,probabil ca va face mai rau...ca-i dusa...da' zau daca stiu ce sa zic...
noi avem noroc de vecini buni,care si ei la randul lor fac galagie...,dar doamne..chiar nu am batut in teava niciodata,ei la fel...,locuim intr-un bloc...nu santem singuri...asta e,ne adaptam...
spre deosebire de baba de sub tine,astia sant oameni cu care poti vorbi...
sper sa nu mai aveti probleme,ca-i tare naspa,am trait si eu dar in alta parte cam acelasi stres...poate mai rau ca stateam in aceiasi casa...si Crinuta era de vreo 5 luni...


ultimele libere ale sotului meu au fost de odihna...,ziua dormeam o data cu Crinuta,seara la fel...,ma pusese sotul la odihnit...acum mi-am intrat in ritmul asta...,ziua dorm cu pitika cate 3 ore...,iar seara normal ca nu mai pot sa adorm la 22 cu ea...si uite asa ma apuca 1 la calculator...
Crinuta are o perioada ciudata...de vreo doua saptamani se trezeste noaptea pe la 3-4 sa ceara de papa...,merg la bucatarie ii aduc biscuiti,sta in fund ii papa,bea apa si apoi se culca...,pana pe la 9...(azi pana la 7)
fie recupereaza zilele nenumarate in care a stat nemancata cu orele...,fie o rod gingiile si simte nevoia sa rontaie...,nu stiu ce este dar este...,adica n-o pot ignora ca ma ia la trezit,ma trage de par,de urechi,imi baga degetele prin nas si se aude intr-una "papapapapapa"




Mamica stralucitoare
25+ cu Raducu + Crinuta 1 Nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

am baut un frappe in cinstea petrecerii de asta seara si acum cine sta cu ochii cascati in monitor..?

un pliculet de frappe, o cupa de inghetata de vanilie cu nuci caramelizate, un cub de gheata si mult lapte...iam iam :)))


I'm not trying to be difficult...it just comes naturally.

Mergi la inceput