URGENT - puiul mic lupta, ajutati-l !

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pierrine spune:

Ma bucur din toata inima ca bebe mic a trecut cu bine de operatie. Chiar daca am aflat doar de 2 zile despre el, sunt foarte fericita, m-a impresionat mult acest caz.Ieri am plans o ora intreaga, dupa ce l-am vazut in poze si am citit povestea lui. Abia azi am reusit sa ajung la banca, i-am trimis 50 Euro. Nu am nevoie de confirmare, ca i-am trimis direct de la BCR si stiu sigur ca au ajuns unde trebuie.
M-a impresionat foarte tare solidaritatea de care au dat dovada cei care au aflat de povestea lui.
Multa sanatate mititelului si bravo pentru toti cei care s-au mobilizat sa-l ajute.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

Acesta este mailul primit la pranz de la dl doctor, am vorbit si la telefon in seara asta si puiul nostru este bine, nu mai este sedat, aseteapta sa se trezeasca, Doamne-ajuta!

"Copilul este bine, a fost stabil, pana in acest moment fara probleme in postoperator. Nu este inca treaz, dar are deja miscari ale pleoapelor."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jelimoni spune:

quote:
citat din mesajul lui rain

Acesta este mailul primit la pranz de la dl doctor, am vorbit si la telefon in seara asta si puiul nostru este bine, nu mai este sedat, aseteapta sa se trezeasca, Doamne-ajuta!

"Copilul este bine, a fost stabil, pana in acest moment fara probleme in postoperator. Nu este inca treaz, dar are deja miscari ale pleoapelor."



YUPIII!!!DOAMNE CE BINE SA AUZI VESTI BUNE!!SILVIU DRAG ATAT DE MICULUIT ESTI SI TOTUSI ATAT DE PUTERNIC!!SA CRESTI MARE PUIUT SI SANATOS!!!RAIN CAM CAND ISI POT DA SEAMA DOCTORII DACA A FOST AFECTAT DE INTUBARE?

MONI MAMI DE BEBE ROBERT!-5.01.2008)

POZE BEBE ROBERT
BOTEZ SI FILME ROBERT

www.flickr.com/photos/14883580@N05/sets/" target="_blank">poze nunta, burtica si bebe Robert

ce mare am crescut!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

I-au facut investigatii in acest sens, pentru a verifica partea neurologica si totul arata bine, adica nu exista lichid sau chisturi (asa cum au spus cei din romania), dar medicul mi-a spus ca pot fi probleme la nivel celular si care nu apar la nici un aparat.
Vedem, asteptam sa se trezeasca, isi revine mai greu din cauza medicamentelor pe care trebuie intai sa le elimine (prin urina), nu mai este sedat, nivelul O2 in sange a ajuns la 86%, are alta culoare puiul nostru, nu mai este vinetiu, misca pleoapele ...si speram, ne rugam, sa fie bine totul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

rain, ce vesti bune ne dai, acum ma uit si la emisiunea de pe acasa, felicitari pt tot ajutorul tau.

philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

In fiecare dimineata de cand stiu de Silviu ma uit intai aici sa citesti vestile bune. E grozav cat de puternic e un pui de om! Si numai pt vointa lui de viata trebuie ajutat...
Rain,
daca tu esti matusa lui Silviu pe care am vazut-o pe acasa tv multi si multe pt mobilizare si implicare. Nu vreau sa ma gandesc ce se facea Silviu fara o matusica asa luptatoare ca tine!
Luni, adica maine pot sa transfer banii, 50,- eur. Sper ca va mai fi posibil in curand si mai mult.
Doamne ajuta ca Silviu sa fie bine si neurologic! Azi e mamica lui langa el. Ce fericire pt o mama sa isi stie puiul salvat!!!!
Le-a pus cineva si medicilor romani ca a fost posibila o minune pentru Silviu???? Tare mi-as fi dorit sa se fi mobilizat un cardiolog pediatru care l-a monitorizat pe Silviu la Tg Mures, sa fi mers cu el in Germania, sa asiste la operatie, sa invete ceva de la colegul lui, sa aibe sanse si alti bebelusi chiar in ROMANIA!!!!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!



Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 6 LUNI (23.12.2007)


Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aici...
http://good-times.webshots.com/photo/2509202920102658297NxFUSi

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Uta_ciun, trimit acum niste banuti pt Silviu.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

De cand stiu de Silviu ii povestesc si sotului meu despre el. Si chiar acum mi-a facut supriza sa imi semneze un ordin de plata de 1.100,-eur pt Silviu. L-am sufocat cu pupici.
Vor dura 3-4 zile operatiile de transfer (din contul lui in al meu aici, apoi in al meu in Ro-de pe numele Sedlatsek- si de aici in contul lui Silviu. ). Va rog sa confirmati cand au ajuns banii.
Doamne-ajuta!

LA MULTI ANI clopoteilor sarbatoriti AZI!



Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 6 LUNI (23.12.2007)


Filmulete!!!
http://www.youtube.com/watch?v=I9mc8EEY2yk
Poze NOI incepand de aici...
http://good-times.webshots.com/photo/2509202920102658297NxFUSi

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

"Silviu evolueaza bine, toti parametrii sunt in limite normale, am redus deja mult din medicatie.Miscarea pleoapelor este mai evidenta decat ieri si a inceput sa miste buzele. Ramane aceeasi necunoscuta despre care vorbeam, starea neurologica pentru care avem nevoie de timp. Va voi tine la curent in continuare cu evolutia."

mail primit in urma cu 10 minute de la dl doctor!

astazi a plecat si cumnata mea, pe la 4-5 dupa amiaza ar trebui sa ajunga la puiul ei, al nostru, al tuturor, i-am trimis multi multi pupici!

Multumim mult pentru tot !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LaLa_20 spune:

rain ma bucur ca Silviu evoluea za bine!!!Si sunt sigura ca nu va ramane nici cu sechele...Dumnezue il iubeste.Ce bine ca azi va ajunge si mamica lui la el!!!Sa ne tii mereu la curent!!!
CEA MAI OPTIMISTA MAMICA!!!!

Cea mai optimista mamica!
Laura de Bianca Mihaela(15.12.2007)
Povestea nasterii
Printesa mea
Bibi se face mare


In viata toti oamenii sunt trecatori,dar nu toti trecatorii sunt oameni!!!


URGENT!!!SILVIU ARE NEVOIE DE NOI CA SA TRAIASCA!!!

Mergi la inceput