Mama purtatoare -da sau nu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

catalina nici daca ramane ca ultima solutie, anuntul tot nu e o solutie. Am auzit de un caz, un cuplu din Bucuresti foarte instarit care a ales sa le fie mama purtatoare pentru copilul lor o femeie de la tara care mai avea deja doi copii pe care ii daduse in grija statului, sa nu aiba dureri de cap. Pe timpul sarcinii femeia a locuit la cuplu pentru a fi supravegheata si a speculat oportunitatea. Acum locuiesc toti 4 pentru ca pe ea a apucat-o brusc dragul de copil si nu a vrut sa mai renunte la el. Eu am o prietena foarte buna, care nestiind ce probleme am se tot ofera sa-mi fie mama purtatoare. Si totusi nu am certitudinea ca in 9 luni un bebe in burtica nu o va schimba.



"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">Poze...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Da crisis, exact de asta imi este frica. Vorba sotului meu..." si daca este dintr-o familie numeroasa si brusc o apuca si dorul de rude si dragul de copil".
In Grecia a fost un caz relativ asemanator desi fara mama purtatoare. O familie f bogata cu multe incercari de a face un bebe a gasit in gradina un pui mic.O fetita. Si au luat-o si au inceput demersurile pt adoptie care si acolo dureaza ani. Si cu cateva luni inainte de a se termina a aparut familia copilului cerand fetita inapoi ,ca au lasat-o din disperare bla bla. In concluzie au cerut casa si o suma lunar pentru a lasa fetita sa stea in weekend cu familia respectiva. Dupa un timp au aflat ca totul a fost pus la cale si planuit pana la cele mai mici detalii.
Eu nu as mai face fata si unei asemenea lupte.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anes spune:

Draga mea catalina cat esti de hotarata sa ai un BB sunt sigura ca ai sa auzi prin casa picioruse tropaitoare, si vor fi ale copilului nascut de tine! Iarasi am plans cand am citit mesajul tau!

Intr-adevar, nefiind pusa la punct legislatia privind mamele purtatoare, este greu sa iei decizia asta! Trebuie sa incerci iarasi, cu speranta ca vei reusi! Sunt sigura de asta! Ai timpul necesar. Iti sustin si ideea de a te gandi la o mama purtatoare, dar eu cred ca iti vei purta singura bebelusul in pantec!
Te pup si te imbratisez!

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

quote:
Iti sustin si ideea de a te gandi la o mama purtatoare, dar eu cred ca iti vei purta singura bebelusul in pantec!
Te pup si te imbratisez!



Si eu cred la fel, Cata, ai reusit sa ramai graviduta relativ repede fata de alte mamici cu FIV. Am o prietena buna la Timisoara care a reusit sa faca o fetita superba de-abia dupa al treilea FIV! Nu renunta inca! Plus ca ai dus totusi sarcina foarte departe! Eu zic ca tu ai nevoie acum sa sa afli ce s-a intamplat pt. a avea din nou incredere in tine si in organismul tau! Si, poate, daca vei desoperi cauza, totul va decurge foarte usor dupa aia!
Te imbratisez cu drag!

_

Diana, mamica Domnisoarei Nasturel
Dialoguri strumfesti


cu Bebedoi 22+



bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Anes, Diana va pup si va multumesc. Va multumesc ca desi au trecut doua saptamani inca imi sunteti alaturi si va ganditi la mine. Ati ramas printre putinele persoane care nu au disparut din viata mea odata cu sarcina.Multumesc

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia13 spune:

as face -o cu toata dragostea fara nici un fel de recompensa.
stiu ce inseamna sa-ti doresti din toata inima sa ai un copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

quote:
citat din mesajul lui lucia13

as face -o cu toata dragostea fara nici un fel de recompensa.
stiu ce inseamna sa-ti doresti din toata inima sa ai un copil




Lucia .

Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Eu as face-o in mod cert pt sora mea. Nu stiu daca as putea sa o fac si pt altcineva. Motivul e simplu: chiar daca biologic nu e copilul meu, eu tot m-as atasa de el si l-as simti ca pe al meu. Daca ar fi pt sora mea as suporta despartirea, pt ca as continua sa fiu in viata lui. Dar asa pt altcineva, as simti ca le invadez viata si nu cred ca s-ar simti nimeni bine.
Catalina- eu sper sa reusesti tu sa iti indeplinesti visul, fara sa apelezi la mama purtatoare. Dumnezeu e mare si face minuni. Sper ca in cel mai scurt timp posibil sa vina si minunea in viata ta.

==========
Corina 20+
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Catalina, sper sa rasara soarele cat mai repede si pe strada voastra.

Recunosc si eu m-am gandit la mama purtatoare datorita Rh-ului negativ, dar am zis ca mai intai sa incerc eu si doar daca va fi un esec sa ma gandesc serios.
Am citit la FIV ca tu ai raspuns foarte bine la tratament, ai avut foarte multe ovocite si calitatea embrionilor buna daca s-a mers pana la blastocisti. Nu am inteles de ce nu au congelat o parte din embrioni dupa 2-3 zile daca tot au fost mai multi. Iar tu ai ramas insarcinata de la prima incercare ceea ce este foarte bine si cred ca daca ar fi fost un singur bb erai si acum gravidutza (dar totusi parerea mea este neavizata, doctorii ar putea sa te lamureasca mai bine).
Dar pana la un al doilea FIV trebuie sa fii cat mai in forma fizic, nu-ti risca sanatatea desi imi dau seama ca va doriti sa treceti la actiune cat mai repede.

Te pup si sper sa citesc vesti bune, eu sunt convinsa ca intr-o buna zi veti fi parinti.

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Poze BB2 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

georgia, multumesc de aprecieri... sunt rezultatul celui de-al doilea FIV. Multumesc lui Dumnezeu ca sunt sanatoase si normale si totul e OK.
Va doresc si voua cat mai repede cel putin un bebe!

Lachi mamica deKarina si Iris
http://www.dropshots.com/lachione#albums/a%20treia%20luna

Mergi la inceput