Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (89)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Neatza! Eu n-am somn. Sunt suparata ca a cazut varianta plecarii in concediu la 1 august. Sunt suparata ca Thea, desi cu doar 2 scaune pe zi, nu pare sa-si revina.
Ieri a dormit toata ziua. Si cand se trezea manca plangand. De parca ar fi durut-o ceva.
Spre seara si-a revenit, am trimis-o in parc cu mama, si acolo a tras un pui de somn, iar cand a venit, dupa baita avea chef de joaca. Asa ca pana la 23.30 ne-am jucat, am facut tarc la animalute, am pus cuburi, am daramat cuburi, am aruncat cu jucarele.
Ii dau caninii de sus si n-o mai recunosc deloc. Parca mi-ar fi schimbat cineva copilul . Daca n-as sti mai bine , as spune ca e deocheata .
Cred ca e si meteosensibila, ca , de cate ori sunt nori, ea e cam varza.
Vigantol nu i-am dat decat 4 zile 15 picaturi, ca mi s-a parut si mie aiurea, numai ca acu' nu mai stiu in cine sa mai am incredere. De unde sa scot eu doctor bun pentru copila mea? M-am saturat de incompetenta.




Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Neata!!
Poftiti la o , capuccino, ceai sau orice preferati.

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

quote:
Originally posted by Crina_mio

LA MULTI ANI DIANA Sa fi fericita alaturi de cei dragi tie. Asteptam sa mai treci pe aici cu vesti si poze cu Raisa

Karra - i-ai facut analize de sange lui Winni, sau cum si-a dat seama dr. ca are lipsa de calciu?

Noapte buna



Crina si Maya Georgia

14 luni



varsta Maya



a zis ca se simte la muschica e mai agitata...m-a intrebat cum doarme noaptea.....ea produse lactate mananca ff putin....a batut cu degetele in obrajori....cam atat........paote si din cauza ca nu a pus multe kg pe ea....

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Iunie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

apar si eu f suparata. trebuia sa fac bagajul acum,nu? ei bine sunt sanse f mari s anu mai plecam. Motivul: Maria a vomitat toata noaptea si vomita in continuare. Am fost cu ea la camera de garda, am dat peste un medic rezident care mi-a spus ca nu e nimic grav, e de la cei 3 pufuleti mancati de ea ieri. Ne-am intors acasa, copilul a continuat sa vomite ba a facut si febra 38 cu 3 rectal, si d ela 10 a inceput si cu scaunele f moi(pana acum deja 2). Nu mananca nimic, bea numai solutie de rehidratare d ela humana dar si pe aia o mai varsa. Nu am dormit mai deloc nici eu nici ea. Acum la 2 mergem sa o vada si un alt medic sa ne dea un tratament mai serios.Sunt atat de suparata.....
Cele care ati mai ptit asa cu copilasii si-au revenit repede? exista riscul sa ne opreasca in spital acum dupa-amiaza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Spun si eu din ce m-am interesat, ca doar port talonete de prin scoala generala: inca nu se poate pune diagnostic, din cauza pernutelor de grasime existente la bebei in talpa. Din cauza lor talpile sunt drepte. Abia dupa ce dispar alea (3-4 ani) se poate pune diagnostic, si de fapt e problema de pozitionarea oaselor, care se vede la radiografie. La mine e evident ca am oasele plasate prost, se vede cu ochiul liber ca nu e forma normala a labei piciorului.

Recomandarea e sa umble desculti in casa si pe nisip cat mai mult timp. Eu pe Alex il incalt numai cand mergem afara, si nu ii dau nici ciorapei, daca ii intra nisip in sandale asta e. Inca nu l-am lasat descult pe nisip, dar o sa fac si asta. Incaltamintea i-o iau cu o mini-taloneta, dar cel putin la cele medicale pe care le am eu, nu are influenta asa mare ridicatura pe care o regasim in incaltamintea copiilor, cat are o alta ridicatura, situatia undeva central imediat sub degete (se poate vedea www.romhandicap.ro/img_prod/talonete-5.gif" target="_blank">aici). Talonetele pe care le am eu le fac la comanda, prin luarea amprentei talpii si a verificarii modului in care calc.

Diana de Alex (23 aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Of, Tzuna, sper sa va reveniti .

Poze noi aici

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

quote:
Originally posted by tzuna

apar si eu f suparata. trebuia sa fac bagajul acum,nu? ei bine sunt sanse f mari s anu mai plecam. Motivul: Maria a vomitat toata noaptea si vomita in continuare. Am fost cu ea la camera de garda, am dat peste un medic rezident care mi-a spus ca nu e nimic grav, e de la cei 3 pufuleti mancati de ea ieri. Ne-am intors acasa, copilul a continuat sa vomite ba a facut si febra 38 cu 3 rectal, si d ela 10 a inceput si cu scaunele f moi(pana acum deja 2). Nu mananca nimic, bea numai solutie de rehidratare d ela humana dar si pe aia o mai varsa. Nu am dormit mai deloc nici eu nici ea. Acum la 2 mergem sa o vada si un alt medic sa ne dea un tratament mai serios.Sunt atat de suparata.....
Cele care ati mai ptit asa cu copilasii si-au revenit repede? exista riscul sa ne opreasca in spital acum dupa-amiaza?



Si Thea a vomitat saptamana trecuta odata in jet si odata noaptea, dar i-am dat metoclopramid 3-4 picaturi si nu a mai vomat. Pentru diaree am suprimat laptele, am incercat cu lapte HN, pe care nu l-a acceptat si ne-am chinuit cu ciorbita de 1morcov, 1 felie carne vita, 1 ceapa mica, sare, patrunjel si leustean. Indicat e sa bea mucilagiu de orez sau apa de orez facuta cu 5% zahar si 3 % faina de orez/orez. Dar Thea nu a vrut orez sub nicio forma. Am descoperit un medicament minunat naturist Phyto-Enterol. E un fel de Smecta, dar are si argila si menta. L-am pus in laptele ei, ca altceva nu voia sa manance. In rest, apa la greu si ceai de menta neindulcit, ca numai asa a acceptat. Cu metroclopramidul am continuat cam 3 zile, chiar daca ea n-a mai vomat. Sanatate si sper sa puteti pleca.


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

In alta ordine de idei, eu am o intepatura de insecta pe laba piciorului, capatata prin parc acum vreo saptamana. Mi s-a inrosit prin jurul ei si ma mananca ingrozitor. Stiti cumva vreun remediu minune pentru asta? Ca am incercat cu fenistil, oximed. Deseara o sa incerc sa iau si Peritol sa vad ce rezolv. Si pe mama a muscat-o acelasi tip de insecta pentru ca au fost 2 intepaturi apropiate una de alta , ca si la mine si are aceeasi reactie. AA, am luat si alcool mentolat.


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

poze vacantza

Alexa, Ana Delia(13.03.07) si Silviu Ionut( 27.11.04).......poze,poze2006, Poze printesica ,
www.totsites.com/tot/anadelia" target="_blank"> Site printesica , varsta Delia , varsta Silviu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

Neatza!Am facut

Am vizionat poze cu Delia si Silviu...superb!Sper ca v-a priit vacanta asta si aveti forte noi.

Elena M.&Adrian Atit de mare

Mergi la inceput