Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 6

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!
Michelle ce ma bucur ca e totul in regula. Adik eram sigura ca asa e dar asteptam si confirmarea de la doctora. Stiu ca e nasol cu greturile si cu vomiattul dar mai ai putin si o sa treaca. Oricum asta e semn bun - bebe e in regula si creste. Sarcina cat mai usoara in continuare.
Alinushca asa e cu cezarienele astea. io fac parte dintre cele care chiar nu pot altfel. Insa cred ca si daca as fi putut sa aleg, decat sa imi zica asistentele alea cum zice si irinabobe si doctorul sa nu se prea uite la tine si alte faze mai bine cezariana. Pai ma uit la o emisiune cu nasteri pe un post tv din strainatate si sa vezi acolo doctorii si asistentele cum vorbesc cu cele care nasc, cum le controleaza, le explica, le ajuta, etc. La noi nu o sa vedem prea curand asa ceva. Si sa stii ca sunt multi doctori care nici nu prea lasa loc de ales pacientelor. Le spun direct ca nasc cu cezariana ptr ca ptr ei e mult mai usor. Daca fac cezariana stiu sigur cand intra si cand ies din operatie, pe cand o nastere naturala nu stii prea bine cat dureaza si cand te apuca. Asa ca....
Kitzy super pozele cu aia mica
Fetelor ma inscriu si io la galerie - ptr crescut endometru si foliculi, ptr speriat uratii, etc.
Io va urez o zi buna si va pup pe toate!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Alinush da de ce presuspui tu ca dupa operatie de cezariana iti revi greu?prietenele mele au nascut marea majoritate prin cezariana si nu au avut nimic,dupa o zi erau fresh,am avut si prietene care au nascut normal si au fost ok dar si unele care si-au revenit in 6 luni de la epiziotomie,cum povestea si Pepsi.Cred ca depinde de organism f mult.Nu vreau sa militez pt cezariana dar sincer eu una nu concep sa nasc natural....mi se pare ingrozitor,m-as simti ca in secolul trecut,nu concep ideea de nastere naturala asa ca mie mi se pare f binevenita si varianta cezarianei pt astea duse cu capul ca mine sau care chiar au probleme.


Irinabobe astept cu nerabdare sa vad ce faci pana la urma.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Pai Musette inseamna ca celelalte state civilizate din europa au ramas in urma fatza de noi ca evolutie pentru ca nu fac cezariana la cererea pacientei, iar noi romanii suntem cei mai avansati ca nu mai nastem ca in secolul trecut? Sau n-am inteles eu?

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

sapt. 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

apropo de cezariana chiar ieri imi spunea o prietena care a nascut la municipal ca a stat cu contractii de la 10 seara pana la 3 dimineata si ca i s-a parut groaznic, mai ales ca cei de la municipal de cand cu cazul acela tragic nu mai fac epidurale asa ca a ales cezariana, si zicea ca a fost mult mai bine asa chiar daca a avut dureri o zi dupa. comparand durerile cica ar alege cezariana cu ochii inchisi. acum eu nu stiu cum e dar cum ziceam ma gandesc ca ala cezariana stii macar sigur ca iese bine bebe pe cand la nastere normala se pot intampla asa de multe.... asa gandesc eu acum, poate atunci cand o fi cazul voi fi mai curajoasa dar acum as merge pe cezariana. naturala as alege doar daca as naste la particulara unde as stii ca sunt monitorizata non stop si la cea mai mica problema s-ar lua masuri imediat.
musette si eu sunt curioasa care va fi finalul. acu eu ma rog doar sa vina cm azi sau dupa 9 luni ca sa nu pierd iar programarea la killer.
kitzy superba diana, e din ce in ce mai frumoasa sa iti traiasca , sa fie sanatoasa si sa te bucuri de ea acu cat poti ca dupa cum arata o mariti repede repede!
monysorescu multumiri de galerie. tu ce mai faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Alinush din punctul meu de vedere f bine ca in Rom se fac si cezariane la cerere,daca asta inseamna ca suntem mai avansati sau nu....asta nu stiu ce sa zic,intr-un fel eu zic ca da pt ca pana la urma eu nasc si e dreptul meu sa aleg cum vreau sa nasc,nu mi se pare normal sa ma oblige sa nasc natural atata vreme cat eu nu vreau si nu imi place ideea.E bine ca avem optiune!In plus obligandu-ma sa nasc natural poate imi face mai mult rau decat bine avand in vedere ca eu una nu ma vad in postura aceea,deci eu zic ca fiecare trebuie sa aleaga felul cum doreste sa nasca.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Musette diferenta intre strainatate si romania as pune-o in felul urmator:

- stii tu cum e cu curentul care ii trage pe romani? ca numai romanii au auzit si se tem de el? in mod similar in strainatate nici nu exista aceste idei "avangardiste" ca e mai bine sa nasti prin cezariana. ei nici nu concep asa ceva... deci nu se interpune nimeni in libertatea lor de a naste cum vor...

- acolo doctorii sunt mult mai dedicati respectarii voii si binelui pacientului (pur si simplu pentru ca sunt mult mai civilizati decat noi) decat la noi in tara unde cazuri gen cel de la Municipal se intampla taman pentru ca avem incredere orbeasca in niste doctori care se grabesc sa faca bani pe sanatatea noastra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Alinush nu i-as ridica in slavi nici pe dr de afara...am avut placerea sa asist la 2 nasteri in strainatate,ambele la clinici private si in afara de faptul ca aratau ca un hotel servicile medicale au lasat de dorit.

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Michelle, felicitari pentru bebe sanatos si vioi!Eu cred ca ai un baietel acolo in burtik!



http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/CarDp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Mamamgiuliei,Monysorescu,Ninia81 si fetele care mi-ati scris pe privat-va multumesc ca va bucurati alaturi de mine pentru minunea pe care o traiesc.Doamne ajuta sa fie bine la toata lumea!

12+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Irinabobe eu sunt destul de bine. In afara de faptul ca ma lupt cu caldurile. Oricum ultima perioada de sarcina are aceasta problema a caldurilor dar avand in vedere ca la noi in Craiova e canicula si noi mai stam si la etajul4/4 iti dai seama cam cum e......Noroc cu aerul conditionat. Cred ca o sa ne rupa curentul ptr ca merge aproape non stop. Noi sa fim sanatosi....in rest totul e ok. Bebe misca de zor, io sunt incantata, vorbesc cu el si incerc sa fac cate ceva sa treaca timpul ca parca a cam ramas pe locAstept cu nerabdare saptamana viitoare cand ma duc iar la control. Sper io ultimul.

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput