Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 6

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Laura, Mony, Irina va multumesc mult pentru complimente, intr-adevar a crescut intr-un ritm ametitor, si e asa de smechera........
Irina eu am facut cezariana si daca ar fi sa mai nasc o data, tot cezariana as alege, ai a doua zi dureri, dar dupa ce te dai jos din pat e din ce in ce mai bine. La o sapt dupa operatie deja ma miscam foarte bine.
Mai nasol e ca a trebuit sa stau in travaliu 8 ore pentru ca dr mea mi-a obtinut foarte greu semnatura pt cezariana, ce sa-i faci, asta-i politica spitalului de stat.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Michelle felicitari pt bb activ din burtica!!


www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:



ce fac fetele ?

maryb 21+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Si noi pe aici. Tu ce mai faci?

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

mony, ce sa fac, bine. Astept morfo fetala de trim 2 pe care o am joia viitoare si sper din tot sufletul sa fie totul bine. In rest, bebe e bine, miscaret

tu mai ai asa de putin

maryb 21+ cu

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

prin zona !

alinushca am citit si eu acum mesajul in care ziceai de statistica aia cu nasterile naturale si cele prin cezariana. Pe mine sincer ma ingrozeste, ca pana la urma e o operatie si cred ca recuperarea e mult mai grea decat la o nastere naturala, dar bineinteles ca depinde totul de la organism la organism. Eu cel putin sunt pro nastere naturala si doar in caz de nevoie (cum a fost la kitzy spre exemplu) sa se recurga la cezariana. Sper din tot sufletul ca macar la capitolul nastere sa nu o fi mostenit pe mama mea (s-a dilatat 2 cm in 24 de ore de travaliu ), ca in rest, la celelalte chestiuni, parca am fii mama si fiica .
irina tin pumnii sa te ocoleasca 9 luni de acum in colo, uratii aia urati . Asteptam vesti!
monysorescu multumesc si eu pentru galeria "foliculara" si de speriat camasile rosii. Hai ca mai ai un pic si iti intalnesti minunea!
maryb tin pumnii sa fie bine la MF si felicitari pentru bb-le jucaus.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Salutare si de la mine,

Eu da , sa-mi fie rusine dau cam rarut pe aici, dar nu reusesc. Alessio imi ia tot timpul. Nici curatenie in casa nu reusesc sa fac. Daca ma credeti nici mancare nu reusesc. E smiorcait tare. Colicii astia il termina. Seara de la 21,00 pana pe la 1,00 avem program de plans incontinuu. Cu urlete, nu asa! Ii dau picaturile astea, un ceai special......dar degeaba. Azi, l-am eliberat cu o sonda si supozitor. Cat aer poate iesi din copilul asta e ceva de speriat. Azi am fost la pediatra si am ramas extrem de dezamagita. Am stat inauntru doar 5 minute. Ca ptr prima vizita mi se pare enorm de putin. Trebuie sa-i faca o multime de chestii si nu i-a facut. Chestii...adica sa-i faca anumite controale ptr a controla stimoli,sistemul nervos, etc si nu i le-a facut. Cumnata mea la pediatrul ei la prima vizita a stat inauntru aproape o ora. E incredibil. Acu' ma invart sa o schimb.....ca nu-mi place asa. Pe urma a trebuit sa ma duc la maternitatea unde am nascut ptr ca dobitocii aia au piedut recoltarea de sange.....care i-au facut-o lui Alessio cand am iesit din spital. O recoltare de sange din calcaie ...pentru un screening special ptr a vedea daca are anumite boli, genul: ipertiroida, fibroza cistica,etc. Si au trebuit sa-l intepe din nou. numai ca de data asta am asistat si eu. Vai fetelor, de 5 ori l-a intepat in calcai. Nu l-am auzit niciodata plangand asa. De la atata plans cu niste lacrimi enorme......s-a si inecat. am plans si eu si vreau sa va spun.......chiar daca asistenta nu avea nici o vina........mi-a venit un impuls sa-i trag un dos de palma!!!! Ptr ca din incompetenta lor ca nu au inregistrat recoltarea......a trebuit sa-mi intepe mie copilul din nou. Dar acum a trecut......saracul.....e tare dur.....
In rest, in continuare nu ne place tzatza asa mult. O mai mestecam noi cateodata...dar rar. Eu m-am resemnat si asta e. Crestem. Avem 3,780 grame. Si 54 cm. Stam mult afara. Cam atat.

MICHELLE sa iti dea D-zeu sanatate si sa va ocroteasca pana la sfarsit!! Abia astept sa vad ce ai. Nu a reusit acum sa vada? Cumnata mea a aflat ce are la 12 s. Si ce frumos ca-l simti deja!! Si eu l-am simtit repede. Cam la 14 s.

LAU tin pumnii pentru foliculi grasi!!

FLAVIA din pacate...iti trimisesem un mes pe messenger atunci cand eram in toiul problemei cu sanii. De-acum...nu cred ca mai am nici o sansa sa imi vina laptele. Adica...ala mult....ca daca nu....asta care imi curge ce e??? De exemplu, am vreo 3 zile cand efectiv in timpul zilei si nu numai.....simt o intepatura, o usturime....nici nu reusesc sa explic ce simt....in sfarcuri. Si cand ma uit la sani......curge din sani laptele picatura dupa picatura. Ce sa fie oare??

Tuturor usoara in continuare si aspirantelor D-ne ajuta!!!






ALESSIO, comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetelor.
Va citesc de mai emult dar abia acum indraznesc sa scriu.
Pe scurt povestea mea (unele fete ma stiu de la aspirante optimiste):
anul trecut am pierdut o sarcina la 8 saptamani iar anul acesta la 21 de saptamani....
Acum ma numesc o noua aspiranta.
Putere multa si credinta noilor mamici si o s avedeti ca o sa fie bine. Nu va mai faceti ganduri negre, nu va mai ganditi la ce a fost, ci la acea minune de acum si cate de fericite veti fi.
Sper sa ma ajute Dzeu sa simt si eu fericirea de a fi mamicutza....
Somn usor!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Buna dimineata la tot poporul!
Inainte de toate, va invit cu drag la o cafelutza sau un ceai , in functie de preferinte, asa, ca sa ne mai trezim un pik .

danangie saru'mana de urare, sper sa fie bine si sa "iasa" ceva cat mai curand. Nu-ti fa probleme ca scrii mai rarutz, e normal sa fii ocupata, mai ales ca micutul Alessio are colici. Prietena mea are probleme cu bebeul ei tot cu colicii si a primit de la cineva de la spital, ceva de genul "apa de colici" si acum e mai bine, parca s-a mai linistit. Poate daca reusesti sa-ti schimbi pediatrul, o sa-ti dea si tie ceva care sa-l linisteasca. Cu lapticul de la sursa, nu stiu ce sa-ti zic, daca intra Flavia poate stie ea ce sa-ti zica. mamica si minunea.
lauraa bine ai venit printre noi. Eu iti stiu povestea de la "Durere", imi pare rau ca ai trecut prin asa ceva. Sa dea DD ca sa ai parte cat mai repede de copilasul pe care ti-l doresti atat de mult. Totul e sa nu-ti pierzi speranta si sa fii optimista, vine el soarele si pe strada tuturor aspirantelor, fie ele mai vechi sau mai noi, sunt sigura de asta.

Eu acum va las, ca ma pregatesc sa merg iar la monitorizare, intru mai tarziu sa va spun cum a fost.
Va si va pe toate!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Laura si eu te stiu de la "Durere" chiar daca nu mai scriu acolo continui sa citesc. ma bucur ca ai venit printre noi si sper ca intri din nou in cursa nu?
Lau bafta la monitorizare, si daca e de bine sa nu dea naiba sa te prind la calculator! pana nu ies 2 liniute stai in pat in pozitia optima. In ceea ce ma priveste am facut aseara in z28 un test care e clar negativ, asa ca...acu astept.
dana imi pare rau ca ai probleme cu bebe alessio. saracu cred ca ti se rupe sufletul cand il vezi chinuindu-se. incearca poate gasesti un pediatru mai bun care sa te ajute sa gasesti un remediu.
maryb bafta multa la eco! hai ca mai ai putin!
va pup pe toate fetelor!

Mergi la inceput