Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 6

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

mussette multumesc mult pt galerie. adevaru e ca am un morcov undeva cu tot cu iepuras din cauza de hsg. macar de ar fi cu folos.
alinushca ia mai trimite-l mama pe bebe la mine sa te mi lase in pace ca poate sa se joace si in burta mea. pe cuvant ii pun si leagan cu topogan. eu zic sa te bucuri de momentele astea ca sa vezi ce dor o sa iti fie sa il ai pe bebe sub directa supraveghere in burtic, ca maine poimaine intri aici si zici ca iti scoate peri albi din cauza de multe nazbatii pe afara.
PS vineri am progra la tutu, asa ca daca nu ma loveste cmul tocmai atunci imi inramez poza lui si cu ea in dintii ma pun pe asteptat la usa lui. noroc ca e vara si ma pot imbraca cat mai dezbracat ca sa evit treaba aia cu imbracatu in fata a jumatate de populatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ce mai faceti fetelor?
Sa nu ma certati ca n-am dat de-un secol pe aici, dar mica terorista imi acapareaza toata ziua.
Avem poze noi-noutze la semnatura pt cine vrea sa vada cum am crescut

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by kitzy



www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

irinabobe figura esti cu faza "ma pot imbraca cat mai dezbracat", e originala. Acum ca am rezolvat si cu mess-ul, o sa tinem legatura acolo cu privire la "outele" din dotarea noastra . Iti tin pumnii stransi, stransi sa fie bine la HSG, sa nu te doara deloc si sa se prinda "rod" cat mai curand.
alinushca sper din tot sufletul sa fie de bun augur noul capitol, pentru toate minunatele de aici. Buuna ideea cu mess-ul, sa speram ca macar una din noi va reusi cat mai curand, daca nu amandoua, who knows? . Ma bucur ca te-ai mai linistit si ca ai facut "pact" cu chiriasul din burtica, e buna legatura, mai ales ca va fii de folos cand se incheie perioada de "chirie", o sa aveti o comunicare ca la carte.
musette sa dea DD sa asculte galeria voastra.
kitzy mami si terorista dulce, ca tare bine va sta impreuna , ce mare s-a facut deja si ce priviri smekerashe are ea draguta.




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Ma uitam pe la mamicile de Mai-Iunie sa vad ce-au mai facut si m-am apucat sa numar dintre cele care au nascut cate au nascut prin cezariana si cate normal. La toate la care nu scria cum au nascut am presupus ca au nascut normal.

39 de cezariene si 43 de normale .... Ma intreb in cazul asta la ce mai foloseste la noi in tara in zilele noastre daca astea sunt scorurile aproape finale pe odiseea lor ? Absolutely no ofense to anyone. NU pot sa cred ca la noi in tara spre deosebire de mai toate celelalte Europene femeile au mai multe probleme si nu pot naste natural. Cred mai degraba ca avem, cum am avut dintotdeauna un retard de dezvoltare, ca tot ceteam ieri pe dl. Giuvara. Banuiam ca sunt cam asa "scorurile" dar... uite ca ma ingrozesc din nou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Alinushca sincera sa fiu daca voi ajunge la momentul cu nasterea tot cezariana voi alege, si asta din cauza conditiilor care sunt in spitalele noastre, si a modului in care se poarta personalul medical. decat sa stau cu contractii si fara epidurala nu stiu cate ore fara sa se uite nimeni la mine si sa aud celebra fraza "daca ti-a placut atunci taci si sufera", mai bine cezariana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

irina sunt de acord cu tine in privinta faptului ca nici medici pregatiti serios pentru nasteri normale nu avem prea multi si nici aia "nu au timp" sa stea si sa te indrume si sa te ajute... dar totusi... dupa nastere naturala in cateva ore tzopai singura iar la cezariana stai la reanimare ca dupa orice alta interventie chirurgicala... apoi stai cuminte nu stiu cate saptamani pana se vindeca taieturica... prefer sa ajung la bisturiu mai pe la 60-70 de ani nu acu Pacat ca asta e sistemul de la noi! Si pacat ca nici nu e nimeni arround care sa vrea sa il schimbe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle81 spune:

Noi am fost ieri la medic,totul este bine,bebika este foarte bine dezvoltat,l-am vazut cum dadea din manute si picioruse,Doamne atat de frumos!!Analizele au iesit toate bune doar problema vomitatului nu am rezolvat-o inca.In rest este totul bine!!!Duminika l-am simtit pe bebika in burtika foarte tare si nu imi venea sa cred,iar doctorita mi.a spus ieri"da,este normal",mie mi se parea prea devreme dar doctorita mi.a spus ca e semn bun ca este bine dezvoltat si activ.Am intrat in trimestru 2,Doamne ajuta in continuare!

12+ Doamne ajuta!

http://tickers.baby-gaga.com/p/dev004pp_.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Michelle, asa da, hai ca mai ai un pic




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani dans la 3,9 ani 1 2 3

Mergi la inceput