Strumfi de un an (iul-aug 2007) (84)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:


Gata, poze cu Saby a 5-a oara la mare de aici. Enjoy!

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Hai ca am reusit sa incarc si eu un scurt filmulet cu Daria cum cotrobaie peste tot, respectiv in sculele lui tac-su:

http://www.youtube.com/watch?v=fM4xG2EdP_c


Carla, sunteti f frumosi. Inca ma mai minunez de cateii aia in piscina hotelului.
Gata, fug sa fac niste dovlecei pane pana se trezeste Daria.

PS Hai Romania

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Multumim, si voi sunteti foarte frumosi, mereu va admir pozele. De data asta n-au fost caini in piscina, ci un nene cu un topor care a distrus 2 frigidere intr-o dimineata, le-a facut bucati, pana la dimensiunile unei palme. A, mai erau atv-uri pe plaja, scutere pe trotuar (pe faleza) si tractoare si buldozare pe plaja, facand slalom printre oameni, dar macar nu erau caini in piscina .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Simo, eu i-am pus lui Ines pe tava asa: o carte, un pix, o seringa, bani, papiota, foarfeca, ruleta, verigheta, oglinda, set de farduri; imi pare rau ca nu m-am organizat bine din timp sa-i cumpar o minge de tenis (ca simbol al sportului) si o harta mica,de buzunar (s-o marit in Romania); si inca o intrebare: daca se face sofer de tir, ce? E vreo problemaKarliguta, nu pozele nu sunt de la gradinita ci de la restaurantul unde am sarbatorit-o pe Ines (cu loc de joaca).O sa ma uit si pe pozele voastre dar mai tarziu, sa le pot admira in liniste.Ines s-a obisnuit tare bine la gradinita. Ieri am dus-o doar pe Sarah si cand m-am dus s-o iau o aveam pe Ines in brate. Una din educatoare a venit s-o salute si a gadilat-o pe picior iar ea, ca un mic tradator ce este, a intins mainile sa fie luata in brate; ma bucur ca s-a integrat, ca-si cunoaste colegii si educatoarele si ca se duce la ei dimineata ( maraie doar putin, de control).Luna, da, pe Ines o trag de par.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am admirat fetita plimbareata de CarlaV si fetita electronista de dana!Ce pot sa zic pozele Sabinei sunt superbe..la mare la soare cu bebe prin nisip..ce mai super!Plus ca vad ca merge si ea bine bine bineeeeee!
Dariuta vorbeste dada tata...ce mai fata mare de maritat:D la treburi gospodareshti se pricepe...am dariuta!

Valen pai bine mai ne zici ce ai pus pe tava da nu ne zici ce a ales?!Ma bucur tare mult ca s-a integrat Ines la gradinita si ti-a usurat 'suferinta'...ma gandesc cu groaza la zilele cand voi sta fara alex non stop...

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

am admirat fetita plimbareata de CarlaV si fetita electronista de dana!Ce pot sa zic pozele Sabinei sunt superbe..la mare la soare cu bebe prin nisip..ce mai super!Plus ca vad ca merge si ea bine bine bineeeeee!
Dariuta vorbeste dada tata...ce mai fata mare de maritat:D la treburi gospodareshti se pricepe...am dariuta!

Valen pai bine mai ne zici ce ai pus pe tava da nu ne zici ce a ales?!Ma bucur tare mult ca s-a integrat Ines la gradinita si ti-a usurat 'suferinta'...ma gandesc cu groaza la zilele cand voi sta fara alex non stop...

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">
Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Cafera, da, ii place la nebunie sa-i dau cu tantum verde si plescaie fericit, asa cum a facut si cu vinul la botez de a ras toata biserica si da, du-te in vacanta la mare si ia-ma si pe mine, adica pe noi


Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

mamii, am scris acum cateva zile si ce-a ales: papiota, oglinda si ruleta deci o sa fie designer...ce-o sa designeze om vedea... m-am uitat pe montajul facut de tine si am vazut o familie frumoasa si reusita: sa fiti sanatosi si sa va iubiti asa toata viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Valen deci ma apuc si eu sa trag fata de par de zici ca e bine.

Carla si Dana ma bag la vizionare maine ca am multa treaba si fug.

Dana da, tot la poza aia se referea si karliga, faza e ca vreo 2 plaje descoperite de noi superbe erau de nudisti, iar cea din poza mai era doar nenea ala gol pe la 5 seara si am zis ca mergem si noi. (nu sa ne dezbracam ci doar ne placea plaja) Faza e ca eu n-am probleme de asa ceva si mi-am educat si copiii (mai exact copilul) sa nu reactioneze si sa fie destupat la minte, daca asa vor aia e ok n-am priobleme iar Cosmin nu se holbeaza nu arata cu degetul pt ca sincer nici eu nu ma feresc excesiv de el, nuditatea in limita ei mi se pare ceva natural fara a ataca alta persoana. Nu am mers insa pe cele doua plaje ziua la plaja pentru ca nu am vrut sa ii fac pe ei sa se simta prost caci eu as fi stat in costum normal. Insa pe o plaja pustie cu oameni din 50 in 50 m am bagat si eu un topless mic recunosc. Ar fi fost si pacat sa nu fie nimeni langa noi si eu cu sutienul cu urme.

Am intrat de fapt sa va spun ca azi am fost cu Adelise la sing along baby classes si Adelise e fermecata. Se canta, se danseaza, i-au pus aripioare de zana pe spate cu arici iar noi parintii ii tineam sa "zboare", i-a placut la nebunie intre 10 bebelusi de varsta ei cu parinti cantareti. A fost super.

Va pup ca vine soacra-mea la cina.



Luna, mamica de www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3960" target="_blank">Adelise Cezara(11.08.2007) si www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=3882" target="_blank">Cosmin (30.07.2001)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

gooooooool

Mergi la inceput