Strumfi de un an (iul-aug 2007) (84)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Cafera, ce bomboane??? Mie mi-a dat siropel Dr Mom si mi-a zis sa incerc sa-i dau cu tantum verde si cum lui laur i-a placut la nebunie i-am dat. Cam asta mi-a dat...imi zisese si de aerosoli, i-am facut o data doar ca m-am gandit si mi-a confirmat dr de familie ca ar fi bine sa nu-l indop cu adrenalina si dexa asa...aiurea. Oricum, astia de la Medlife au o boala respectiv o obsesie cu aerosolii astia.
Editez ca sa zic: haha, si io multa minte as avea sa-i dau bomboane cand asta abia daca papa putin mai putin mixat??!!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://community.webshots.com/user/violettan71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

hmm si PIX!

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 9-12 luni

povestea nasterii lui bebitz
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=615a863745f24348351e30" target="_blank"> Mami+Tati=Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

carla, merci de raspuns!

monica, alma era! da, tot carutul ala il avem, iar doamna respectiva are 65 de ani desi nu ii arata! insa nu as putea sa iti spun cum era imbracata ca eu nu o prind pana ajung de la serviciu.

Petra cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Scuze, Violeta! Nu am stiut ca este siropel Dr. Mom; eu vazusem numai dropsurile alea de supt in farmacie si la asta m-a dus gandul. Chiar nu pricepeam. Hi, hi!
Si siropelul e pentru tuse?
A suportat sa-i dai in gat cu tantum verde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Constat ca neuronul pe care il mai am a plecat in vacata, de am putut sa gandesc ca un dr poate prescrie dropsuri de supt la un copil de nici un an. Fie-va mila de mine! Spuneti-mi sa plec in vacantaaaaaaaaaa. Sper pana maine sa ne facem si noi bine. Uffffffffffffff!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Lasa ca si mie imi spusese mai demult o cunostinta de vitamina C la bebe si mi-am zis in gand 'cred ca a innebunit', gandindu-ma la pastile vitamina C. Ulterior, bineinteles, ca am aflat si eu ca sunt si picaturi.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by ddanagh

Lasa ca si mie imi spusese mai demult o cunostinta de vitamina C la bebe si mi-am zis in gand 'cred ca a innebunit', gandindu-ma la pastile vitamina C. Ulterior, bineinteles, ca am aflat si eu ca sunt si picaturi.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)





Ha, ha!
Credeam ca eu sunt cea care spun: bine ati venit in club! Cand colo....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Asa, am admirat in poze pe Ines si pe Arina cu surioarele lor, pe Adelise si pe Victor cu fratiorii lor, pe Mihaita si pe Alex cu mamicile lor tinerele ce se 'vor sexa' poate si a doua oara in viata pentru o fratioara. (trebuie sa-i platim drepturi de autor lui Cosmin pentru utilizarea expresiei. Ca viitor ginere, il consider pila, deci eu pot sa mai uzez un pic de ea )

Asadar si prin urmare:
- Ines m-a distrat copios cu coditele ei. E dragalasa rau.
- surioara ei Arina e bestiala pe cutia colorata. Un cadou perfect.
- poza asta e ideala pentru o vedere. Mi_a ai un baietel ffff frumos cu niste ochi superbi.
- Mamii am vazut montajul. Reusit. M-a distrat cum l-ai denumit. Mi-am adus aminte de copilarie cand scriam (de fapt vedeam, ca eu una personal nu am avut iubiri timpurii - ce sa zic si eu acuma?) pe pereti Dana + Adi = Love
- Am adimrat si baieteii lui Ghinetz. Mi se par f finuti, delicati asa. Sa-i pupe mama de flacai.
- Cat despre draga noastra Luna, no coment in poza www.flickr.com/photos/25855660@N05/2570854241/in/photostream/" target="_blank">asta
Auzi (daca pot spune asa), da' nu ma pot abtine sa nu nominalizez si www.flickr.com/photos/25855660@N05/2570767573/in/photostream/" target="_blank">aceasta poza . Cumva e ?
F frumosi sunteti. Mi-e tare drag de voi, macar si asa numai in poze.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

Ptiu, ptiu, ca o uitasi pe Lorinutza. Lavi nu mi-a venit sa cred cand am vazut-o ce bine merge. Vorba aia: foarte tare frate.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Cafera, fugi la mare!

Mie nu-mi vine sa cred ca, la cata treaba am, ma ocup de pozele de la mare. Tot n-am terminat de spalat rufele din concediu, curatenie fac zilnic si parca nu se vede, de lucru am tone... Cafera, ti-am promis poze pana pleci si vreau sa ma tin de cuvant, deci tu esti de vina .

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput