Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (156)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns afibebe spune:

buna dimineata,

in sfarsit saptamana viitoare ne apucam de constructie.
o gramada de acte si de umblari si sarsanale nu mai zic.

eu acum imi beau ceaiul de paducel.
se pare ca tensiunea e inca mare.
ma doare capul ft tare si sunt ft ametita.

Cristi doarme.este bine.vioi si mai nou merge tinut numai de o manuta.




AFIBEBE mamica fericita de Cristian Nicolae 22.08.2007

cristi

sunt mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Nana, am vazut frumusete de baiat, sa va traiasca si sa va bucurati de el !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Mandarinuta, eu n-am inteles de ce v-ati internat, nu se putea face tratamentul acasa ? Bine ca a scapat repede printesa, multa sanatate !

Carpatino, sa zici cand mai e cazul sa ma concentrez, sa treaca cu bine toate examenele Acu', nu ca ai nevoie de incurajari pentru note mari, ca tu ai trecut cel mai important examen cu nota maxim trandafirie.....restul vine de la sine.

Rox, cum mai e cu bubitele ? Ghighi iar nu mai are, dar parca vad ca in 2 ore iar apar. Eu am pus lenjerie groasa , ma gandesc ca se incinge canapeaua peste noapte de la transpiratie, incerc sa vad cum e mai bine.
Dar chiar , mamici de 2 bebei, asa ati patit cu bubitele si la primul bebe ?

Afibebe, sa fie intr-un ceas bun, sa fie din piatra trainica !

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

io am uitat sa va zic 'buna dimineata', cred ca de-aia nu ma baga nimeni in seama

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am filmat meseriasul cum se suie in pat, mai urmeaza sa fac montajul.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Buna dimineata la amiaza!
In primul rand, YUHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! A revenit Marunzika! Bravo! Pupam Puppi dulce! Si HAI ROMANIA! (Mesaj sotului tau: Nothing personal!)
Si eu nu inteleg cum dintr-o mamica romanca si un papa italian a iesit o dulceata cu ochi albastrii!

In al doilea rand, Carpatino, recomand filmul. E bun, mie mi-a placut. Dar uite ca s-a intors Maruntescu, deci nu mai trebuie sa ma expun aici in public.
Comentariu la meciurile de luni: aproape ca i s-a vazut ciucurelul lui Cocis in vestiar, dupa meci, cand au intrat astia sa filmeze acolo. Omul se schimba si el de echipamentul plin de traspiratie si aproape sa arate tarii comoara. Hihihi...nu ca m-am suparat sau fastacit, ca e baiat fain si tanar (zise baba, si-si fixa mai bine proteza). Deci intelegi mataluta de ce era liniste de la mine, ca am stat pana la 1 in noapte sa sorb toate cuvintele si imaginile cu ai nostri.
Imi cer mii de scuze ca nu am vazut mesajele tale si te-ai dus la examen cu inima ranita. E numai vina mea...te-am privat de coronita...

Nana, bine ca mananca si solide, pentru aportul de vitamine si minerale, ce conteaza ca e mai mica cantitatea comparativ cu altii. Si la noi e mai putin decat zice la carte, dar eu sunt foarte multumita de bubu meu.

Mandarinutza, bine ca ati scapat din spital. Sanatate multa!

Sanatate multa si lui Mario. Betty, cum mai sunteti?

Papanasho, te intrebai ce-o sa faca Puppi vineri? Eu cred ca o sa doarma bine mersi!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yaia spune:

Despre noi:
De 2 zile suntem foarte ocupati, nu mai prea vrem sa stam in fund si sa ne jucam linistiti. Tudor se tot ridica in picioare si ii vine a duca...eu as vrea sa stau tolanita si sa lenevesc. De aici 'conflictul'.

Ieri am fost la controlul de 8 luni:
- greutate 8,2kg
- lungime 70cm
- circumferinta capului 46cm

Eu am fost foarte multumita, la fel si doctorita si asistenta. Totul a fost perfect, ochi, plamani, inima, bilutele au cazut, asa cum trebuia (deci nu e nevoie de operatie, cica se face pana in 2 ani). Tonus muscular excelent...cocoasa mama in pericol.
Singura umbra a venit de la o pata pe piciorus care e maronie, ca si cum a avut o vanataie ce sta sa treaca. Doctorita cica e o boala de piele, cum sunt si alunitele. Cica nu stie sa-mi zica in engleza cum se numeste, dar nu necesita niciun tratament si nu trebuie sa-mi fac griji. Too late! Eu acum incep sa ma documentez. Daca are cineva idee ce e, dati un cuvant aci!

Si Tudor e la dinti la categoria 'asimetic': 6 dinti, 3 sus si 3 jos, dar pe langa centrali, sus dintele e in stanga, jos e in dreapta. Cool!

In rest la noi toate bune si ...ploioase. Ploua de 2 zile, luni dimineata la 6 si ceva ne-a trezit din somn pe toti 3 o furtuna cu gheata. Batea in tigla de pe casa si in geamuri de am crezut ca trece o mare turma de elani printre case! Si dupa ce s-a oprit gheata, baga leganat si adoarme baiatu', ca mama-sii ii era somn! Poate ca v-am mai povestit asta deja sau a fost doar intentia...
Hai ca plec sa-mi alint puiutul!

Irina, mami de Tudor Cristian (08.10.2007)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata si de la noi.

Ana, lasa modestia, ca eu am vazut si nu ma duci cu una cu doua. Arati BETON! Scurt pe 2.
Papanash
Yaia, furtuna ca furtuna, nu stiu acum cum e treaba la voi cu lumina, dar la noi nu se mai intuneca deloc, ba mai mult, toata ziua e innorat si bate vantul, iar de pe la 21 da soareleeee, ca imi vine sa trezesc fluturasul si sa il dau o tua afara. asa frumos si bine este. Vad ca azi se anunta 15 grade si ceva soare. Am fiert si pregatit legumele, alea pe care le papa, iar la 12 ma duc la dentist, deci o sa vina tati sa stea cu Andrei si sa traga o fuga la gradinita sa il inscrie, pentru cand s-or face locuri.
Cand ma regresez, vorba Annisiei , daca mai e timp frumos, scot fluturasul la o plimbare in parc.

O intrebare: Dupa piureul de legume, de regula cam 60-80gr, ii ofer apa si nu vrea, la cat timp se da lapticul? Eu am observat ca daca-i dau lui Andrei laptic imediat, dupa vreo 2-3 ore are crampe la stomacel ca incepe sa se framante. Ieri i l-am dat dupa ce s-a trezit, adica dupa vreo 2 ore si a fost ok, insa am stat cam bosumflici, ca mi s-a parut ca l-am bagat la somn flamand
Voi cum procedati?

Nana, Andrei Stefan ( 26.09.2007)
Povestea nasterii fluturasului!


Fluturas iubit, sa nu uiti niciodata, ca mami este intotdeauna cu un pas in urma ta. Trebuie doar sa intorci privirea si sa intinzi manutza si mami te va ajuta in orice clipa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balaceanu_l spune:

Moldoveanca plecam in 6 zile.

Loredana-BiancaAlexandra 16.10.2007
Varsta Alexandrei

Alexandra Ioana Printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Deeeci
Am vazut Puppi microbista infocata. Ma intreb cum o sa-i impace ea vineri pe mami si pe tati.

Am vazut si fluturas Andrei frumos, frumos. Tare dulce-i, Nana!

Yaia, felicitari pentru performantele de luni. Sunteti betooon. La capitolul asimetrie insa va batem, La noi cei 6 dinti sunt repartizati 4 sus si 2 jos. Pata ar putea fi un hemangiom. Vlad are asa ceva pe piept. M-am agitat si eu acum ceva vreme si mi-a trecut. E de lasat in pace si atat. Mai mult, la Vlad e in remisie. Se estompeaza din ce in ce mai tare.

Nana, daca Andrei doarme cred ca nu ii e foame. Eu zic sa-i dai laptele cand ii cade lui bine.

Papanash, asteptam montajul.



Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput