Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (156)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Vreau si eu cafea.Dar una tare ca nu am dormit deloc.Vladut a facut aseara 39 cu 3 si abia dupa calpol si impachetari i-a scazut la 38 cu 2.Acum stationeaza la 38 cu 2 sunat la doctor ca nu e temp mare sa nu-mi fac griji.Sa sun din nou daca tine mai mult de 3 zile

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

A mancat foarte bine e chiar vioi si e numai cu manuta in gura si nu ma lasa sa ma uit sa vad daca ies dintisorii

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Am ajuns si eu abia acum acasa, rezolvat o ''gramada'' de treaba, mai profit azi ca maine pleaca mamaia, am avut si un shouuuuuuuu cu contabila de ma mine de la scoala, cica nu-mi da bonurile cadou pt ca nu are de unde sa le impoziteze.....

Cine are cunostinte in domeniu, de cand se impoziteaza bonurile cadou??????? sau este o lege speciala pt liceul unde lucrez eu??????????ca sa nu spun ca mi-a impozitat si concediul prenatal.....asa ca am facut azi scandalul de rigoare, i-am dat o ora sa se documenteze si apoi fac scandal la inspectorat...hihi sunt chitita pe ea rau......(mai ales ca de la juridic de la Inspectorat mi-a spus ca am dreptul)

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Gata, m-am racorit aici, acum merg sa culc baiatul, daca o vrea ca este in greva de somn noaptea si in greva de fructe ziua....hihi.

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cecilia, si mie mi-au impozitat pre si post natalul. Am intrebat si cica numai CCC nu se impoziteaza ( asta pana la 2 ani). Ar fi o mare chestie sa iau retroactiv bani, numai buni de concediu.

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

am facut montajul, va invit la vizionare :

http://www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6130fe6ecbbbf8a3928b96&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )


www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Doamne Papanash ce dulce e si fortosNoi mai avem mult pana facem de astea.In continuare ne luptam cu febra simt ca innebunesc urasc termometrele .

teo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Papanash am vazut montajul. E mortal Ghighi la faza cu urcatul in pat, tare amuzant si ce harnic e el la sters praful.

Eu insa sunt plina de nervi, una ca Aduta de pe la 5 cand a inceput sa se foiasca in pat am observat ca frige, i-am luat temperatura si avea 38.0, i-am dat Nurofen, iar la 9 cand s-a trezit avea 38.1 deci in loc sa scada...., iar acum la 13 avea tot 38.1 si simt cum ii frige fruntea. De papat abia abia, am lasat-o la Tv sa se uite la desene si eu ii varam cate o lingurita. Oricum cand i-am luat ultima oara temperatura asa s-a suparat si a inceput sa planga ca a varsat jumate din ce a mancat. I-am dat si Panadol, iar dupa inca 4 ore i-am bagat un supozitor Paracetamol. Sa vedem in continuare ce si cum si cred ca dam o fuga pana la dr noastra. Ca si la Moldoveanca nici ea nu ma lasa sa ma uit in gurita ei, de atins nici vorba.
Poate or iesi odata dintisorii astia si la noi ca ne chinuim de ceva timp. E si tare plangacioasa si zic sa o scot putin afara la umbra ca e prea cald si pana sa ajungem in parculet care e foarte aproape de blocul nostru si-a dat palariuta jos si eu nu am vazut-o, asa ca ia-o de unde nu-i. Cineva s-a bucurat tare mult la ea ca m-am intors sa o caut si n-am mai gasit-o. Asta cred ca s-a intamplat in cateva minute. Ma oftic mai mult ca nu am observat cand a aruncat-o ca stiam ca nu o suporta si imi era si tare draga.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Moldoveanca intru si eu in clubul tau.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Papanash cu casa in varf de munte ce sa zic, eu poate da, dar sotul meu nu suporta linistea aia. Si chiar daca sta in varf de munte vrea sa aiba conditii decente ca si mine de altfel. In plus noua nu ne place singuratatea, eu cel putin simt nevoia de socializare de cand stau cu gaza acasa.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

Mergi la inceput