Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

da dom'le, e bine, da puteai sa nu te mai lauzi atat cu ce face si ce stie Iarina

Rares stie sa zica.....pac pac, iaca iaca (o imita pe Ana de loradin cand facea ca o curca) si....cam atat. Nu imita nimic, decat pe el insusi. Ma da e frumooooooos, frumos frumos, fotomodel il fac


ma da observ ca e cam linsite...adica mormantala, ce sa mai zic...am zis
in soapta si io ce-am avut de zis sa nu stric linistea.

...somn usooor.....

roxana & Rares Teodor (23 martie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

chiar e mumosssssssssstare Raresu tau...mmmmmmm

mutumim de somn usor..........

Carmina de MARIA CRISTINA (Winnie) 8 martie 2007

Aprilie 2008


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=28e484a970e514144a5d21" target="_blank">Comoara mea mica
www.dumex.com.my/members/tickers/98439/ticker4.png" target="_blank">Varsta Winnie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisikuta spune:

ROXANICI : multumesc din nou
FLORIN-A : eu am citit si pe net, mi a zis si dra norei, fiind un virus si nu bacterie, nu a fost cazul de antibiotic. probabil la vevrita mica a fost o bronsiolita asociata cu altceva...noi am scapat usor fata de cele prin care ati trecut voi. ceea ce ma ingrijoreaza acum este ca a avut de 2 ori boala in 4 luni iar daca mai face o data in 2 luni de acum incolo poate creste incidenta de astm bronsic. desi de cca 2 zile e bine, inca mai tuseste sec in parc, unde au cosit iarba si e fanul pus la uscat, iar florile polenizeaza la greu peste tot
MADY : mama da' ce program bagi, seara cred ca te ia ameteala...eu dupa 3 ore de afara cad ca o gaina bleaga. nu te mai blama ptr razvaniciu ca traim intr o lume virusata si ne am cam pierdut imunitatea. sa se incalzeasca afara, o sa vezi sa va fi ok! iete si ELYANA saraca, baga la greu raceala dupa raceala, cred ca are contracte cu viroza, farmacia si pediatrul de serviciu.. ia zi, elyano, cat iti da sa tii copii muciosi?
LAURA-OANA : bai, si la noi e bataie pe sirop, dar e cu preferinte, adica nurofen este exclus din meniu indiferent cu ce este servit. ptr edi, eu zic sa nu fie nevoie sa le mai folosesti, ca sa le uite si locul si gustul. am zis!
KARRA80: ma, voua v a placut si va e frica sa recunoasteti! ati compus vreo balada, ceva, o poezela ati scris? ca doar pe marley si the doors nu degeaba ii apuca procreatia dupa doua fumuri si un hap
IOANA-RADU: ptr sefa cafelelor. vezi ca fetele astea ti au luat o inainte ieri, azi...
RALUALEXANDREI/andra: distractie palcuta la dezmats...aaaa, la dezmots, pardon
DDANA: recomand sa nu mai spalam vasele cu detergent, ca sa nu fie nevoie sa mai clatim carpa si sa pierdem din minunatele vitamine; iar tu sa ti iei carpa, termina te cu buretele, devii anacronica si pui probleme inutile, cum ar fi cum il leg la gat...zau, asa.
IUNITAAAAA!!! MA ROADE INVIDIA SI S VERDE TOATA! la ce scoala ati aplicat? in afara de faza cu desenatul, la care v am luat, ca nora deseneaza si cu apa din biberon pe care o varsa pe parchet, nu evoluam de la baba, mama, tata, papa. si toate animalele fac oricum mama-mama, pe diverse tonalitati, da?! ca e mai simplu asa! si tu, bey, ROXANO, nu mai intreba atata ca mi scade demnitatea la cate citesc.
maine sint nashe. adica cununam. peste 7 luni, nashe iar, la botez. asta abia astept! ptr maine insa, sint cam prin fasole, habar n am de niciunele, bine ca am rochie si pantofi si ma voi prezenta ca o doamna. parerea mea.
w.e. frumos in continuare!



mama de papusha si cateodata balaur, Loli mic
Asa creste o fetita

Varsta mea

Everyday is the right day

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Pisikuta si noi o sa fim nasi de cununie in iulie, si nasi de botez peste 7luni juma'ADistractie frumoasa maine si pooooooze neaparat!!!
Deci, io n-am de intolit nimica(pt nunta ma refer),pt civila am un costumel portocaliu, sotu' are de imbracat, s-a scos, ramane s bantui io dupe toale...A, si pt fi-mea tre' rochita

Deci, noi am venit la la piata de o ora, io am motiv sa fiu nauca(am beut s-u paaalel da bele...haaac!)ca m-a lat cu calduri de la ce-i afar'.Nu mai zic ca am vazut copii imbracati ca de toamna-iarna(pantaloni grosi si bluza la fel, caciula pe cap)
A mea era in pantaloni trei sferiuri, subtirei, sosete si sandale, avea o bluzita cu maneca lunga cand am plecat, la piata am lasat-o cu brandu' gol(in body cu maneca scurta) si cu sapca pe cap(pe care de n ori si-a scos-o).Si de cald ce-i era , isi ridica nadragii peste jenunche...
M-a ponit lau belea asta...haaaac! ma duc la culcale...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Daaaaa... am contracti cu toti... fara numar, fara numar... Nu stiu ce ma fac la vara... de unde facem rost de fo viroza... macar una pe luna... ca sa iasa banu

Ai mei zic tata, mama fooooarte rar... si cam atat.
Mihai ma boscorodeste pe limba lui... ce-i la gura lui cand il superi... mahala...
Andrei tace si le face...

Se urca pe masa si au cazut de acolo, pe rand... Andrei de curand... azi... Mihai deja are experienta si mai nou numai cade, se aseaza in scaun...

Ma opresc aici... sa culc mandra... ca dupa-amiaza avem invitatie la gratar... si trebe sa se trezeasca pana la 6




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Ca tot am citi ce zice Iaraina, ia sa ma gandesc io ce zice picea mea de Teodora, nu, din invindie sau oftica, ci pur si simplu,memoria mi-e limitata si uit.Si daca ma intreaba peste cativa ani ce zicea ea cand era mica...am pus-o
Deci, a noastra graiese cam asa: mama/mami, tata/tati, mia(Miau, motanul),mi-mi (adica tot motanul), am-am(catelul), mu(vaca sau caprioara ),cu-cu-uuuu(cucurigu), cu-cu(cucu-bau), aca(Anca, sor-mea) pa-pa(mancare), a-e-eee(la revedere), pa(Pa!),ca-ca(cra-cra, cioara), pi-pi(piu-piu),ete/ee/aa(uite), gata(gata),baby(cand se refera cateodata la ea, isi zice baby),bi-biii(tot un fel de baby)o(ou),apa(apa),bic(sau cam asa ii zice buricului),uuu(unu, cand o intrebi cati ani are, iti si arata destele aratatoare , unul langa altul , in forma de acoperis).Gata, ca m-a luat uitarea(ce v-am zis io?)
Stie unde-i sunt picioarele, mainile, burtica si buricul, bratara, nasul, limba si parul,urechile si cerceii.De ochi n-o intreb, ca mi-e ca-si baga deshtele.
Tot ce stie iti arata doar daca are chef(sa nu fie obo de somn, sau sa-i fie foame/sete)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martutza spune:

Buna ziua
intai LA MULTI ANI CU SANATATE SI NOROC celor care au sarbatorit zile de nastere saptamana asta
apoi FELICITARI pentru progrese tuturor puiutilor
si nu in ultimul rand SANATATEEEEEE MUUUUUUUUUULTAAA puiutilor bolnaviori inclusiv al meu

Nu am mai intrat deoarece luni seara cand am venit de la munca l-am gasit ragusit tare si am fost la spital la urgenta cu el.Acolo diagnostic stomatita acuta si faringita tratament glicerina cu stamicin si gentamicina....asta in conditiile in care luase 5 zile antibiotic pt bronsita.Sunt capoasa si stiu ce inseamna candidoza generalizata (bucal si intestinal)asa ca ne-am dus a2a zi la dr lui si a zis "exclus alt antibiotic".Tratament cu bioparox 2 pufuri/zi,glicerina cu stamicin si glicerina cu propolis alternativ de 5 ori/zi si curatat dimi si seara gura cu ceai de musetel in care am dizolvat bicarbonat. A fost jale ca nu a mai mancat si fiecare ml de lapte era o victorie iar joi cand a mancat si 6 sticksuri eram in culmea fericirii.Ieri a mancat si cca 50g pui fript lucru care ma innebunit de fericire.La cantar mai putin cu 600g ca acum 2 luni adica 11kg.Sper sa isi revina curand ca eu deja pierd si hainele de pe mine decat am slabit si bani nu am de altele
Altfel stam bine.E gelos pe verisoarele lui cand le vede la mine in brate si vine sa le dea jos si le trage de par iar pe mine ma strange pur si simplu de gat si ma pupa sa nu-i mai dau drumu'
Daca tot suntem la capitolul ce zice ,vorba lui Carmen,sa nu uit le insir si eu aici.
Zice cam asa: mama,tata/tate,tataie,maie (mamaie),Nana (Ianna),Soshia (sofia),cucus (cutzu,catzel),pupus/pupuf (pisica,tigru,pantera,orice felina pe animal planet),sus,gata,hei,opa-sus,caca,Ca-ca immm (e inceputul la cantecul "a fost odata ca niciodata"-suie paparude),dai (cand vrea ceva),na (cand iti da),nene,Pa,gu-gu (gugustiuc),titis (cip-cip adica vrabiutza),teste(citeste),shusup (shurub),na-na cand ne cearta sau e suparat pe noi rau.
Imita..........NIMIC.face doar mm la urs adica mor-mor dar si la vaca mu-mu
Ce face...RELEEEE....a calcat pe spliter la sora mea si a tras de fire pana ia stricat televizorul,se suie cu picioarele pe jucarii si topaie pe ele,se aseaza cu picioarele pe pragurile de la usi (sunt subtiri si metalice)si trage cu mainile de ele pana le smulge (a reusit cu 2),la mama in camera se suie pe capatul de la pat (e vechi cu lada) si sare in pat si rade,a spart o veioza ca voia sa o aprinda de la intrerupator si a tras tare de fir,deschide calculatorul singur si cd-rw-ul si ma cheama sa-i pun muzica,stie culorile dar ca sa ma calce pe nervi cand ii cer o culoare se uita luung la ea si apoi o ia pe cea de langa ,face la olita doar cu mamaie dar trebuie sa fi pe faza ca se ridica repede si vrea sa bage piciorul in ce a facut ,imita mancatul dintr-un castronel de plastic cu lingurita si se face ca ne da si noua si noi trebuie sa ne aratam incantati,ne da si mancare pe bune dar ne-o indeasa cu mana sa se asigure ca am mancat ..cred ca ar mai fi si altele dar le-am uitat.cand imi amintesc le mai scriu sa i le citesc cand o fi mare

Cam atat cu lauda ca ne cresc cornitze.
ma duc la mancarici ca am facut aprovizionarea.Acum la rec dr ii dam si lui Victor mancare de la noi dar doar 2 zile asa ca mai nou gatesc la 3 zile pt tot familionul .interdictii:fara rantas,prajeala,porc,fasole boabe,varza,mezeluri.Incepem de azi poate ii revine pofta de mancare.
Weekend placut,distractie placuta petrecaretilor si muuulta rabdare cu puiutii nazdravani sau bolnaviori.

Marta mama lui Victor Mihai 12.03
Varsta lui Victor
Victor Mihai

Asa s-a nascut Victor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura_oana spune:

buna fetelee

intru si io repede sa urez "La Multi Ani!!!" sotului meu drag.

repede ce face ,zice si imita Eduard ca vad ca ati trecut al enumerari :
mama, tata, taca( taica), maca( maica) ( bunicii sotului de la tzara), bunu, buna ( bunicii), bogo( bogdan fratele meu), cau/calu-cal, mac-ratza, ga-ga-gasca, bheee-oaia, chhhh-caine ,casi-cazi,esi-iesi, asiii- ars( cand arde ceva), apa, apte sau ceva d e genu -lapte,pacu-capac, daga-daga-draga, bobo( bobocii de gasca si rata) , phuuu-pui, coco-cocos, baca-banca,nena/nene-nenea, bebe/baba- b ebelus, copil mic sau papusa lui , papa, una-una - sa ii dau grisine, biscuiti sau piscoturi( lui ii trebuie in ambele maini), caca-caca, tish-pisu,da-ga-geaca, puci-papuci,brmmm-masina, tanu\taiuu- tramvaiul,pfuuuu-pute pampi,gol-mingea, aooo-alo....etc
na-naaa- cand e rau si i-a "bataie", nana- cand merge la somn, ii-aaa- magarul, nas- nasul...si nu imi mai vin in minte acum...

categoria grea: taca cau...taica sa mearga sa ii arate calu
maca bobo.....maica era cu bobocii la iarba in curte
nena baca chhhhh.....in parc un neea avea un caine si statea pe banca

aooooo bunu buna brmmm nui.....alooo bunu cu buna( bunicii) sunt cu masina nu sunt aici.( vb la tel prin casa)

ieri a ridicat papusa lui deasupra capului si i-a dat drumu sa pice si se uita la ea si zice:"casi!?" adica cazi!?

mama caca...sa faca caca ( zice mai rar) azi de ex m-a pacalit de 4 ori si el se amuza de numa...

daca il intrebi cum se spala el ...isi freaca mainile, sau daca il intrebi ce spala zice "puta" -putza.

si mai nou zice 'mata"- adica IO.i-a zis ta-su intr-o zi dupa ce la piscat si muscat ..."dute la mata ca esti rau!" a fo de ajuns.

cand il certam ii mai ziceam :mama ta de copil! ....a inregistrat...acum cand face ceva ce nu are voie se uita la mine si zice"mama ta!" sau daca se enerveaza cu vreo jucarie la fel zice!GRESEALA MEA.




si de ieri cupilu meu se da peste cap la propriu..pune capul in pamant si se da de-a rostogolu...

si va mai zic maine sau luni mai sigur ...ca astept musafirii

va pup

week -end placut.


Laura si comoara mea Eduard Darius 22.03.2007

Nu trebuie sa fii mama perfecta! Trebuie doar sa fii cea mai buna mama pentru copilul tau!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

helloooo!


Am vazut o groaza de poze si enumar doar: minunatele momente ale Karrei din Amestradam (iti dai seama ca le-am vazut numa' p=alea drogate la alilalte n-am avut vreme sa ma uit si nici nu mi-am facut) si febletea mea Timeea

Va dati mari? Ma dau si eu ca Tudor va ia pe toti la rind albinutze sa ubondarei ..... nu zice nu imita nu face nimic nimicutza .... ha ha ha.!!!!!

In afara faptului ca imi manica mie ficatii dar asta nu se pune.
In aceasta minunata zi de simbata nu vru sa mince nimic nimicutz si nici sa doarma deloc delocutz. Solutia: l-am urcat in masina si a plecta tacsu cu el pe soselele Romaniei. In 10 minute a adormit si doarme inca (a adormit la orele 17) si tacsu pe undeva pe la Campina .... vreo 30 km de Ploiesti pentru necunoscatri. L-am suant si l-am intrebat ce fac si cica sunt foarte bine se plimba si e asa mistoooo. Imi inchipui.

Urari de bine si pupaturi maxime pentru Edy la dezmotzat si pentru sot de Laura_oana la prag aniversar.

In rest ... felicitari tutror celor care cununua, boteaza si daca nici una nici alta macar petrec acolo ceva.

Va pup pe toate!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

dupi coclauri, ca bantuim ziulica-ntreaga. Noroc ca avem parc mare icea langa noi, ca altfel nu stiu pe unde umblam.

Felicitari muuuulte, calde si din suflet pentru micutul Andrei, Rianna! O familie fericita!

Am vazut Vlad frumos ca un soare, poze cu Mariuca frumusica, Amsterdam prezentat tare frumos si nu mai tin minte ce altceva.

Vad ca ati inceput cu lauda copiilor proprii, din dotarea personala . Foarte bine! Dati inainte ca daca nici mama nu-i aluda, atunci cine?

Despre carpa plina cu vitamine... Puah! Nici n-am stiut daca sa rad sau plang. Pana la urma m-a pufnit rasul

Thea mea striga "nenea" dupa oricine. Ce conteaza ca exista si femei pe lumea asta? E prea greu sa spui tanti, nu-i asa?

O sa pun cateva poze daca am un pic de timp si va trimit si pe voi acolo, da?




Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput