MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Mai da' ce-ati mai scris!Sau nu mai apuc eu sa tin ritmul...
Mie mi-a venit CM si ginecoloaga m-a sfatuit sa iau cezarette,niste pilule doar pe baza de progesteron,ce se potrivesc perfect in alaptare.Pb e ca nu sunt convinsa..Voi le cunoasteti?Ce metode anticonceptionale folositi?
In ceea ce-o priveste pe artista mea,raportez bubite pe cale de disparitie!..Azi-noapte chiar visam ca faceam scandal la dr,ca nu-i posibil sa ai nevoie de ea si sa-si tina tel inchisCeea ce se va si intampla vineri,cand avem intalnire
Mamii,am vazut pozici de la mare...Ce mi-ar place si mie sa stam mai aproape,sa dau o fuga in fiecare weekend!
Deci,Stefi,eu parca-s mai mult pt mare...dar si pt munte,cand sunt caldurile alea ingrozitoare de iulie-august!Totusi,cat e Anais asa micuta,ma indoiesc ca ne vom deplasa prea departe.
Cat despre jurnalul pe care ti-ai propus sa-l scrii,eu am scris din cand in cand in perioada sarcinii si un pic si de cand s-a nascut..vreau sa stie ce am simtit cand va fi mare.
Petro,mersi pt ponturile cu borcanasele,oricum sunt mult mai practice..de ce sa te agiti inutil?!
Cherie,iti doresc sa gasesti un echilibru, bebelusul are nevoie de el
O zi buna tuturor!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Cherie-cam ce ideea ai tu de casnicie?
guarda che e bello,ce te sperie? ca esti la fel cu responsabilitati daca ai un copil maritata sau nu iar despre independenta non ti toglie niente nessuno ca libertate ai,se schimba multe e adevarat dar e frumoasa viata in familie
sa-ti spuna fetele cum e ca sint toate maritate
eu una din experienta mea iti spun ca nu mi-ar place altfel sint fericita si nu te gindi ca certificatul de matrimonio te schimba daca va iubiti si va intelegeti e bine cu sau fara
cu concediul de maternitate e asa intr-adevar din luna 8 si 3 luni dupa ce nasti
nasol aiurea dar asta e.....



ticker
mamicądeGIULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Raluk-ce repede ti-a venit
mie dupa vreo 3 luni fara sa alaptez
eu iau anticonceptionale inainte luam fedra acum estinette mi-a prescris gine
Slimatei-certo ca mi-arplacea sa ne vedem,organizam un gratar all aperto,chi ci sta?
cu pitici,soti,ce ziceti?
un weekend fain va doresc



ticker
mamicądeGIULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
Eu as merge cu voi la gratar dar sotul meu lucreaza in week-end,asa ca nu putem

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

raluca - mie mi-a venit CM abia zilele trecute ... deci dupa 5 luni 1/2. IAr despre AC nu m-am interesat pt. ca vrem bb2 ... cand o fi sa fie. Inainte luam Harmonet. Oricum, e bine sa consulti ginecologul pt. chestiile astea.

dana - cred ca fetele se referau sa se intalneasca la Roma pe undeva ... noi de pe-aici e mai greu sa ajungem.

Bravo, fetelor, mobilizati-va si puneti de o intalneala ca sunteti multe pe-acolo ...

katia - merci de sfaturile pt. masa de seara ... da, cam asa ma gandisem si eu, in jurul orei 19,00 ...

Asa ... astazi am papat la masa de pranz brodo+pireu de morcov+cartof. A mancat, dar ca orice noutate, mai retinut, nu asa cu pofta. Si mai putin ... da' nu o indes ... o las sa ceara ea ... oricum, a mancat, iar dupa a mai luat si 80 ml de laptic (de-al meu). Deci, zic eu bine pt. inceput ...

*************************
Petronela si Silvia
*************************
porcusor si www.sacrescmare.com/animalut-biancaneve" target="_blank">maimutica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

booon Buna ziuuuaaa ragazee

mai intai si mai intaiii
cherie multi ani inainte!Eu cred ca toate avem temerile noastre cu siguranta bebel te va face sa te simti implinita si fericita.Iar un act nu face ca dragostea sa fie mai aprinsa

petronela poate ar fi trebuit sa ignor in continuare mesajele tale.. Dar am sa iti dau un sfat!Intradevar borcanashele sunt 100% sigure!DAr exista produse biologice tocmai facute pentru copii care le aduc mai multi nutrienti de vitamine si crede-ma sunt naturale naturale.Felicitari pt diversificare.


Raluca daca tie ti-ar place sa stay aproape de mare mie una mi-ar place sa stau la mare! HAHAHA am intins coarda??Bine o casa la munte si una la mare cred k ar fi perfect!iarna la munte si vara la mare...mamma mia ce super cred ca ar fii.....VISE TAICA VISE....




mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank"> Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

PET.COST si eu fac asa cu baita,ii dau cina,apoi,inainte sa bea laptic (dupa cca. 2 ore de la cina) ii fac baita.

Ce zapacita sunt!Nu mai stiu ce vroiam sa scriu.

Ambra doarme mai bine acum de cand mananca si la pranz si la cina.In sfasit incep si eu sa ma odihnesc mai bine.Plus ca ea nu se mai chinuie deloc cu burtica;deci laptele meu era prea mult pentru ea si o constipa.Bine ca am gasit solutia,ca prea mult a suferit,saracuta.

A inceput sa faca obrajori,se vede ca mananca bine.

Acum mergem intr-o plimbare la mare.

Pupici la mamici si pitici!

ANDREEA MAMICA DE AMBRA(30.09.2007)

http://s306.photobucket.com/albums/nn279/berarpiri/

,,In tot raul e si umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

mimi - multumesc pt. sfat. Accept si ascult toate parerile. Da, stiu ca sunt produse biologice, pe care intentionez sa le folosesc pt. bb, cel putin in primul an. Nu am spus ca voi folosi per sempre borcanelele ... sfatul pediatrei a fost pt. primele 2 luni si motivele le-am spus mai sus. Si, bineinteles in viaggio, ca sunt mai practice ... De ex. azi i-am preparat papica asa: 1 morcov(bio)+1 carotf (asta normal ca nu am gasit bio) fierte, filtrata zeama, in care am adaugat crema di riso+liofilizzato di agnello+ulei de masline+grana. Am urmarit schema data de pediatra ... Aaaa... si am pus si mai putin de 1/4 cartof+2 rondele de morcov fiert ... ea spunea pt. inceput doar zeama, da' instinctul meu imi spunea altfel, deci asa am facut, cum am considerat eu ca e bine ... Incet-incet am sa elimin borcanele si cele de carne si cele de fructe ...

Iar cat priveste ignorarea mesajelor mele ... faci cum crezi. Discutiile pe care le-am avut noi au fost de la faptul ca te-ai bagat unde nu trebuia (atunci discutam cu stefania) si nu ai respectat parerile mele ... care nu coincideau cu ale tale. Puteai ff frumos sa-ti exprimi opiniile si atat ... nu sa-mi sari in cap pt. ceea ce spuneam. In fine, eu nu am nimic cu tine ... si cu nimeni, atata vreme cat ma lasati sa-mi spun parerea, buna sau rea ...

*************************
Petronela si Silvia
*************************
porcusor si www.sacrescmare.com/animalut-biancaneve" target="_blank">maimutica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

strengarita

Gata, ies cu mandra la plimbare ... ne mai auzim !!! O zi buna tuturor !!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

AsaKatia,incurajeaza fata! Si eu sunt pt viata de familie,ne completam reciproc, deci nu ne-am pierdut identitatea din cauza ca am semnat un act oficial. Evident ca ceea ce conteaza de fapt este sa simti la fel, sa fii pe aceeasi lungime de unda si sa ai aceleasi idealuri..Al meu nu-mi e doar sot,ci si prieten.Si uite asa,ne tinem de mana si privim mereu inainte,dupa cum zicea cineva.

Petro,astept vestea cea buna!


Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput