Mamici fericite cu mai multi copilasi (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ocupate mamicutzele!!!!!!
la noi nimik nou, adica tot muci, acum a inceput eu, si inca tare detot, de vineri tot ma lupt cu ei si nu cedeaza(cedez eu nervos acusika). cupiii deocamdata sunt ok, robi e putin cu muci, dar in rest ok, ai bateriile full.eu mai merg si la soferit, azi trag chiulul ca nu pot sa-mi tin nici ochii deschisi, d-apoi sa ma si vad ceva cu ei
mira, cum e acasa?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura XXX spune:

Deci inca ne revenim dupa sarbatori!

Adita eu te tin minte si (ma repet) am apreciat de multe ori atitudinea ta pozitiva si sfaturile tale. Ce ne spui, ce fac baietzeii? Sa fie intr-un ceas bun mutarea, ma bucur pt. familia voastra!

Katik hai sa povestim ca si eu m-am hotarat sa iau carnetul sa duc copiii, altfel nu se mai poate!!! Am terminat inainte de Paste teoria si intru la practica.Nu am chef, dar daca ne gandim ce super va fi sa legam BINE copiii in scaunele lor si sa plecam unde vedem cu ochii... Bafta!


Laura cu Mihai, Cristian si Sara

AJUTOR SI RUGACIUNE PT. CRISA www.crisa.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

laura, multam, si tie la fel!!!!! teoria ma terminat-o si eu, am la activ deja si 18 ore de conducere, am invatat intoarcerile, acum sunt la capitolul parcare laterala. azi ma duc sa-mi depun dosarul pt examen, il am in 29 mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bagoiu spune:

Hei, hei si eu pe aici, recunosc destul de rar

Eliana, tu iesi in parcul Titanii? Am avut impresia ca te-am vazut zilele trecute, de fapt, baietii mi s-a parut ca ii stiu de undeva si mi-am dat seama mai tarziu. Ma cam grabeam, cu toti picii dupa mine, ca te-as fi interpelat (daca erai tu). Imi mai si intrase unul cu picioarele in rondul de flori si se umpluse de noroi.
Daca te mai gasesc si saptamana asta, te agat, sa stii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

cand plecam din parc stateam si ma gandeam ca poate tu ai fost... pt. ca mai rar intalnesc mamici cu 4 pitici dupa ... si retinusem la un mom. dat ca-i zisesesi Adinei cand vine in Bucuresti sa zica... ca si tu stai aproape de parcul de laga policlinica...
Chiar ii ziceam sotului ce fruuuumos ca a intrat piciul in noroi... o fericire pt. mama lui
Hai ca poate ne intalnim... noi iesim pe la 11 si plecam pe la 13... aproximativ... Poate ne vedem



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Diana cu intarziere le doresc copilasilor tai "La multi ani" sa fie sanatosi, sa creasca mari si sa va aduca numai bucurii!!..........m-a pocnit asa deodata ca a fost ziua lor. cum ati petrecut?
V-ati instalat deja la Timisoara?

......noi am ajuns de vienri inapoi in Elvetia, numai bine ca sa ajunga David la gradinita. E o prostie mare de tot aici sa nu poti as-l invoiesti nici macar o zi in afara vacantei.



Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Buna seara!
Ce mai faceti? Vad ca nu sunteti prea active. Probabil sunteti ocupate, ca si mine, de altfel. Va spuneam ca am inceput lucrul, era vorba de 3 ore/zi, dar am modificat programul pt. ca nu imi terminam treaba asa de repede. Asa ca stau pana la 15,30 cand il iau pe Vlad de la gradi. Programul asta il pot accepta pana iau copii vacanta, in vacanta voi merge max. 4 ore pt. ca nu face fata tanti la toti trei. Copii mei sunt tot mai agitati, nu mai stiu cum sa procedez cu ei, poate sunt si eu obosita, dar mi se pare ca sunt exagerati. Simt nevoia de o vacanta!!!!!!!!!!!!!!! Dar cine nu simte asta???
Va pup, va doresc numai bine si sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ce fac mamicile si bebicii, mai mari sau mai mici? v-ati mutat cu totii in parc?????
noi mucosim bine, asa, in grup, tusim ca niste magarusi, dupa-masa mergem la dr sa vedem cum stam. in rest, bateriile sunt full, batem de departe tot ce este duracell
si ne pregatim cu spor pt serbare, miercuri urcam pe scena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marimar spune:

AVEM INTERNET, URAAAAA!!
Din 30 aprilie stam fara internet, ne-am mutat si abia acum au reusit sa vina sa-l instaleze....Cam greu a fost fara, noroc de vremea frumoasa, in general ca n-am stat prin casa...
Ma pregateam sa citesc cel putin un capitol si cind colo, numai 2 pagini.....

De Paste am si uitat, a fost scurt dar ok, data viitoare cind mai ajungem prin Bucuresti vom fi in formatie marita !!

in rest, sint din ce in ce mai obosita si mai mare, am 32 de sapt ( sau oare chiar 33 ???? ca am si uitat sa numar..)

Miki, curajoasa esti sa incepi serviciul...
Eliana, si eu as fi ales avionul, macar anul asta sa profitati de reducere pt copii ca de la anul chiar numai cu masina mai puteti merge in concediu... si noi la fel in curind...
Adita, v-ati mutat???
Irina, cum e cu toti 4 la plimbare??
Katik, cum merge soferitul?? Eu am insistat sa luam masina automata si aici, ca eu conduc de 8 ani si doar automata, nu mai vorbesc ce greu mi-ar fi fost si pe partea asta sa conduc si in oras nou si aglomerat si cu 3 copii in spate....
Mira, imi pare rau ca nu ne-am vazut, sper sa fie o data viitoare cit de curind...

restul fetelor, va pupam pe toate...




-------
vine bebe 3, surpriza
........
Alaptati cit de mult, incepeti diversificarea de la 6 luni si mare atentie la ce alimente dati copilului!
Nu va jucati, repercursiunile in timp pot sa fie iremediabile !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Marimar nu stiam unde ai disparut... m-am gandit ca asta-i motivul... Poze cu burtica? Ca live nu am apucat sa te vad...

katik cum mai sunteti?

mcrmiki ii dai odata la mine si pleci tu in vacanta, ti-i dau si eu pe ai mei... si plec si eu in vacanta... cu 3 in plus sau in minus nu mai se cunoaste

Ai mei sunt mucosi de vreo 3 sapt. Elena a scapat dupa o sapt. Baieti nu si nu... se tin tari pe pozitii.. le-am dat in nas cu spray cu apa de mare, le-am pus picaturi, le-am dat dupa o sapt. cu altceva... nici o schimbare... Doar muci muuuuulti si verzi. Asa ca aseara am trecut pe panadol... ca nu mai poci... Cumva trebe sa le venim de hac. E prima data cand fac muci si atat. Au mai facut, dar transparenti si aposi si au trecut in 2-3 zile... Dar acu e altceva... Ma mir ca nu au facut febra, voma, tuse etc.
Or fi capatat imunitate (imi place mie sa cred) sau n-a fost vreo viroza suparata...
Cand a inceput m-a durut si pe mine gatul... Elena zicea ca si pe ea... La noi doua ma rezolvat in 2 zile cu bomboane cu tantum verde...


Am cateva poze de la cununia civila a surioarei (finei)... facute de care, cum a prins... mai avem pana le primim pe cele de la fotograf.
http://family.webshots.com/photo/2431597090057231030QzfRvb



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput