Mamici fericite cu mai multi copilasi (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capra cu trei iezi spune:

Paste fericit, mamicilor fericite cu mai multi copilasi, sa va bucurati de lumina invierii si de cadouri de la iepuras!

capra cu trei iezi cucuieti, si ce cucuieti!

IUBESTE SI FA CE VREI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addiana spune:

pe pagina a treiaaa!!!

HRISTOS A INVIAT!

cum ati petrecut de Paste? eu imi aduc aminte doar ca am mancat si iar am mancat si ...da...iar am mancat!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu am fost putaotre si daca n-am gasit subiecyu in lista de subiecte active, nici n-am cautat

De Paste... am stat acasa... am mancat... nu foarte mult (cel putin io), am stat in casa pt. ca a plouat... nimic deosebit...
Nici pana la biserica n-am fost, pt. ca s-a dus soacra si n-aveam cu cine sa lasam copiii...

Nu prea avem noutati... Copiii s-au comportat bine... nu mi-au facut surprize de sarbatori... Acum baietii mai au putini muci si nu mai tusesc niciunii... Eu la fel... ma vindec in reluare, incet, dar sigur...

Sapt. viitoare o sa mergem si la pediatru sa ii verifice si daca sunt ok ii vaccineaza... Cam asta ar fi...





Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

ADEVARAT A INVIAT!
De Pasti a fost bine, am fost plecati cu copii la soacra mea, unde nu am facut mai nimic, mai mult am stat cu copii, iar seara am iesit cu prietenii. Copii au fost tare incantati de iepuras, pana la urma au primit fiecare tot ce si-a dorit, inclusiv Alexandru a fost multumit, el care nu stie inca ce sa ceara a spus doar ca vrea surpriza. Bogdan si Vlad au ramas la soacra mea, asa ca acum suntem prea liberi, ne cam plictisim, este prea liniste. Nu-i bine nici asa, imi este tare dor de ei, de-abia astept sa vina.
Eu sunt tare incantata, de saptamana viitoare voi merge la lucru, mi-am gasit un job de 3 ore, de fapt asta a fost prima mea conditie , ma bucur ca mi-au acceptat conditiile, cei pt. care voi lucra par foarte ok, acum nu mai trebuie decat sa reusesc sa-mi fac treaba, pt. ca am multe de invatat. Sunt fericita ca pot merge dimineata sa duc copii la scoala si gradi, iar apoi voi merge la lucru, dupa care la pranz merg sa-i culeg de la scoala si gradi. Asa ca voi avea timp sa stau cu toti, sa nu lipsesc foarte mult de langa ei si cred ca este bine si pt. psihicul meu. Am sa va povestesc cum va fi, cum ma voi descurca.
Maine de 1 mai sper sa fie cald si sa mergem la iarba verde, asa ca va doresc si voua un 1 Mai muncitoresc cat mai placut.
Va pup si va doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Si eu am pus forumul in cui,imi fac mea culpa.
La Inviere a fost frumos,am fost la Casin eu ,sotul,Radu si prietena lui ,Robert si Maria.
Am ajuns acasa am mancat,am ciocnit oua,am baut un pahar de vin si la culcare.
Duminica ne-am dus la fini cu pasca,cozonac si vin
Luni am plecat la Buzau la bunica sotului care a fost extrem de fericita sa ne vada,copiii au alergat toata curtea au jumulit cainii si gainile in timp ce noi faceam gratarul,vremea nu a fost asa grozava dar caldura din sufletele noastre au ridicat gradele celsius.
La intoarcere am trecut prin Mizil si mi-am luat si cea mai buna prietena.
Marti Robert a plecat in cantonament si noi am lenevit.
Gata raportul

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adita spune:

Adevarat a inviat!
fetelor, m-ati dat disparuta? sau nici nu ma mai tineti minte? nu prea am mai avut timp de net, ne agitam sa ne mutam de la 3 la 4 camere, facem bagaje, plus treburile obisnuite cu copiii. suntem destul de bine, putin raciti cu totii, dar nimic grav

mamica de patru copilasi : Stefan (18 ian. 2007) , Nectarie Ioan (5 ian. 2005), Elena (21 mai 2003)si Antim (27 sept. 2001)


www.dropshots.com/adita#date/2008-02-05/12:57:05" target="_blank">filmulet utilizare wrap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Vaaaai ce liniste e pe aici... haideti la o cafea...

Despre noi: n-avem muci, nu tusim, doar haraie... Azi ii duc la pediatru sa vedem daca facem sau nu facev vaccinul...
Io cu buba mea... e aproape gata

Altfel, ne pregatim (incet, da' sigur) de nunta... la sf. lui iunie suntem nasi... Cu astea ne distram, in afara de copii si munca, munca si iar munca.... vreau o pauza...

Ne gandim sa plecam in sept. in Grecia... atunci are soata concediu, si la noi, la mare nu prea vreau sa imi fac planul si sa ploua... Ar fi sot bine, aici aproape... Asa, pana la greci facem fo 10 ore cu masina... asta-i grija mea, daca stau sau nu stau potoliti 10 ore. In plan e sa mergem noaptea ca sa le doarma... dar chiar si asa... mi-e teama de proteste... Mai vedem pana atunci...

Era in plan turcia, cu avionul, dar depasim bugetul cu muuult... Pe de alta parte era singrua vara cand baietii mergeau free cu avionul, dupa 2 ani dam faliment daca mergem toti 5. Deci trebe sa ne orientam la vacante unde putem sa mergem cu masina...

Haideti la apel... Neeeeeext



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eheeee lasa ca avem noi muci din plin si tusim si ne maraim.
Si noi tot cu nunti prima pe 7 iunie a doua pe 14 si pe 17 mai ii luam motul lui Edy asa ca suntem tot o pregatire,i-am luat pantaloni de stofa si vesta plus camasa,gata taiem plete si devine barbat.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nici eu nu prea imi amintresc de pasti, nici de 1 mai prea mult
atita tin minte ca de vinerea mare au inceput amindoi sa muceasca si sa tuseasca. deja imi faceam pb unde sa ii duc in caz de urgenta
dar am scapat ieftin, nu am ajuns nici macar la dr, a trecut doar cu siropel obisnuit si nurofen
miha, felicitari pt job!
la noi toate s-au adunat, eu fac scoala de soferi, am conducere, am teorie, sotz are referat la doctorat, dizertatie la masterat etc.etc.etc.
deci, fugim toti in toate partile
multa sanatate la toti bolnaviorii, mari sau mici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Haideti ca apar si eu;
Noi suntem de o saptamana in vacqanta in Ro.Eliana, noi am calatorit noaptea si a fost foarte bine. au dormit toti 3. Daca sotul tau e obisnuit si/i place sa conduca <noaptea eu zic ca nu veti avea probleme.
Am fost acasa la ai mei cateva zile acum ne:am repatriat la Timisoara unde m:ai stam o saptamana. Acum numai ce am bagat piticii in pat, erau rupti. Aici s_a sarbatorit azi ziua Europei??? cu spectacol de muzica populara si apoi Filarmonica a sustinut un concert pe malul Begai. La sfarsit au fost artificii. Selin la fiecare artificiu exclama "oauuu". S-au terminat artificiile si ea nu-si mai dezlipea ochii de pe cer. a fost tare incantata.

Va doresc o noapate linistita si un weekend minunat.


Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput