Durerea unei pierderi de sarcina (72)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Idaira , deci naprasnicul e bun dupa ovulatie ? cand e posibila implantarea ?

parca stiu max o cana pe zi ... am de lucru si deaceea intreb direct aici ...


ca as putea sa caut pe google sa vad prepararea lui , parca imi vine sa nu stau de pomana ; oricum voi lua duphastonul dupa ce se incheie ovulatia , dar inca nu s-a incheiat

e pacat in saptamana aceasta ? e pentru copil ... nu stiu :((((

orice pierdere pe care o citesc , parca ma intorc in timp acum max o luna si imi sangereaza inima, nici nu am puterea sa va mai spun cuvinte , nu stiu care sunt cuvintele potrivite, stim prin ce trecem , numai noi, atat , si sotii nostri care si ei sufera

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubita_tiana spune:

TREBUIE sa va spun ca eu m-am decis inca de cand am vazut durerea din ochii medicului care a fost nevoit sa imi zica ca s-a sfarsit sa nu plang, sa fiu puternica,si am stat 4 zile in spital sa nasc acest copil mort, am stat si am ascultat durerea mamicilor care se chinuiau sa nasca si bucuria lor cand isi auzeau puiul stragand la nastere, si nu am putut sa plang, m-am bucurat pt fericirea lor si mi-am impus sa fiu si eu asa in curand...optimismul este secretul in situatia noastra, m-a durut enorm pierderea micutzului meu,am plans in masina dupa ce am plecat de la cab ginecologic si inainte sa ma internez in spital sa-l nasc,apoi .....desi in jurul meu era f multa durere, nu am plans am incercat sa ma gandesc la perioadele cu bebelusul meu in burtica....recunosc,am fost nopti cand m-au napustit amintirile cand imi era dor de el,imi era dor sa-l simt,s am plans atunci si m-am descarcat.....m-au ajutat f mult forumurile,dar nu am stat pe forum sa imi hranesc durerea, ci sa ajut cu sfaturi pe altele, sa povestesc ce am patit sa stie si alte femei ce sa nu faca si ce trebuie sa faca sa nu ajunga sa fie mamica de ingeras....
va pup pe toate, curaj si haide ti sa nu plangem.....sa fim optimiste si curajoase....
P.S: AZI AM PRIMIT REZULTATUL NECROPSIEI, BEBELUSUL A FOST PERFECT SANATOS...STIAM ASTA...DE LA INCEPUT, DOAMNE DOAMNE MI L-A LUAT DIN ALT MOTIV...

TIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:


La Naturiste pe prima pagina ai sa gasesti cum se face prepararea lui,nu-i nevoie sa googalesti! Stiu ca e printre singurele care se iau atit inainte,dupa, cit si in primele sapt de sarcina,insa cum am mai spus,respectind intocmai prepararea lui!

Cautind o bucatica de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Idaira , multumesc fffff mult

liniste sufleteasca va doresc si Dumnezeu sa fie si cu noi

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Diana acum fiecare dr cu opiniile lui, dar legat de duphaston, mie dr mi-a zis sa nu iau decat daca este necesar pt ca ideea nu este sa obtin o sarcina ci sa obtinem o sarcina pe care sa o ducem la capat, si cu cat intervenim mai putin cu atat mai mari sunt sansele sa fie totul ok. asa ca mi-a dat sa fac progesteronul in z23 (fct de lungimea cm meu) si a zis ca daca iese sub limite imi da progesteron daca nu nu.
VA PUP FETELOR!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

multumsc Irina

situatia mea a fost mai speciala si toate fetele care au avut ce am avut eu inainte de o anumita operatie ... au primit asa ceva

multumesc mult pentru grija ta , apreciez f mult

eu sunt cu o situatie mai speciala, atat

Doamne ajuta !

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

MESAJ OFF TOPIC

multumesc frumos ale....daca si eu am pierdut o sarcina si acum totul este ok cu sarcina mea nu am voie sa impartasesc vestile bune cu fetele de aici care au trecut printr-o situatie asemanatoare ??????.......eu nu va mai inteleg fratilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Diana, eu stiu de la fetele care fac fiv, ca beau ceai de cretisoara dupa, ptr implantare, napraznicul e ptr cresterea endometrului, dar poti afla mai multe la naturiste si homeopate.Multa bafta... si eu sint in aceeasi situatie , sint la ovulatie chiar de paste si asta ar cam fii o sansa ptr noi, pina acum am luat Ac .Nu stiu ce sa fac.
Maryb,
Va pup pe toate


Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

chiar nu inteleg de ce ai sters mesajul meu ale..........

maryb 12+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

va spuneam ca azi am fost la eco si ca totul este ok cu bebele meu....sper sa apucati sa cititi mesajul inainte ca ale sa-l stearga din nou......

maryb 12+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput