Durerea unei pierderi de sarcina (72)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

chiar sunt indignata....nu mai inteleg nimic....dar acest topic a devenit....nu vreau sa spun mai multe pentru ca nu vreau sa se simta nimeni jignita.....pacat....dar eu inteleg ca aici nu pot scrie decat daca plang sarcina pe care am pierdut-o....

maryb 12+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by medamaya1

Diana, eu stiu de la fetele care fac fiv, ca beau ceai de cretisoara dupa, ptr implantare, napraznicul e ptr cresterea endometrului, dar poti afla mai multe la naturiste si homeopate.Multa bafta... si eu sint in aceeasi situatie , sint la ovulatie chiar de paste si asta ar cam fii o sansa ptr noi, pina acum am luat Ac .Nu stiu ce sa fac.
Maryb,
Va pup pe toate


Liana

http://community.webshots.com/user/meda78?vhost=community



multumesc mult, ahaaa , deci asa cu cretisoara ...

aha, lasa ca si napraznicul e bun ...

Maryb, iti doresc 9 luni sanatoase si luminoase de sarcina, numai armonie si liniste sufleteasca, numai vesti foarte bune, si sa ai un copilash sanatos , sa vii tot cu asa vesti foarte bune.


diana

p.s. starea de voma nu se mai termina inca ..., trece greu , ..., mergem cu durerea si cu lupta pentru refacere psihica simultan ,..., am avut tensiunea miica, vin de la doctor ...

Doamne ajuta !
A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Maryb, ma bucur f mult pt tine, eu vazusem mesajul postat la subiectul celalalt si apoi am observat ca aici a fost sters...

Fetelor, mie filtrarea aceasta stricta a mesajelor imi creaza un sentiment neplacut...in fine, majoritatea hotaraste, dar e cam jignitor sa stergem ce scriu fetele care nu demult sufereau ca si noi. Atat zic. Maryb, nu fi suparata, vorbim la Prieteni dintotdeauna...

Dragele mele, eu sunt trista, nu cred ca o sa reusim sa adoptam:(; a fost bine cateva luni, aveam un motiv sa sper...Deja m-am obisnuit, pe orice cale incerc, finalul e acelasi, dezamagirea si demersuri fara nici un rezultat. Stiu ca pt multe dintre voi lucrurile au fost mult mai dificile, ma simt prost ca ma vait:(. Plec sa caut un butoi de-al Lianei (Liana, sa fie bine la FIV)

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

Irene, imi pare rau ... legat de adoptie ... sunt lucruri ingrozitoare care ni se intampla ... si eu, oricand ma mai ia cate o criza de disperare ... mi se pare asa lung drumul pana voi fii iar gravida ... si parca cateodata , dupa ce ma rog ... simt ca poate va fii maine ziua in caree voi tine in pantece un pui sanatos ... cand nu ai copil / copii , situatia e ingrozitoare ...

eu refuz sa accept ca nu voi avea in casa macar un copil ... nu imi vine sa cred de cat timp sunt asa de speriata si nefericita ... operatia ... tratamentul ... raman gravida ... ma bucur , ne bucuram de nu avem cuvinte si tot nu imi vine sa cred ca acuma sunt ca la sfaritul tratamentului, fara copilash ...

pana nu voi tine in brate un copil, adevarul este ca totul este un cosmar ... azi mai usor , maine mai greu ... si tot asa

chiar si cu adoptia ... legea asta ... adica asta mi lipsea sa aud ... ce se intampla ... ni se inchid toate portile ???



A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

DIANA eu sincer nu ma pricep la ceaiuri. Si eu as fi vrut sa ma ajut cu ceva pentru a mari sansele, dar nu am vrut sa risc. Adica nu vroiam sa risc sa ma dereglez hormonal.

MARYB nu fi suparata. Ti-am trimis PM. Acest tip de mesaje nu mai sunt acceptate aici.



TIANA este foarte dureros ce ti s-a intamplat. Mai ales daca spui ca bb era sanatos. Totusi o explicatie tre' sa existe......De ce-uri o sa ne vina in cap mai mereu. Dar nu vom gasi raspuns. Trebuie sa invatam sa acceptam ceea ce ni se intampla. Numai bine iti doresc si sper ca D-zeu sa-ti aline durerea cat de curand posibil.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Multumesc frumos celor care au semnat deja petitia...si rog pe cele care nu au apucat sa o faca.

Mai postez o data link-ul:
http://www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html

Si mai am o rugaminte, cele care sunteti active si la alte subiecte, va rog sa dati linkul mai departe...eu nu indraznesc sa dau buzana.

idaira- m-am gandit duminica la tine. Doamne ajuta.

maryb- - nici eu nu mai intelg ce se intampla

irenecam- hai capul sus, poate reusim sa facem ceva...speranta moare ultima.

Seara frumoasa

http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Irene,nu te da batuta, trebuie sa existe o cale, cum te pot ajuta? nu stiu, trebuie sa facem ceva, nu se poate sa se termine totul, sa nu existe nicio solutie. daca nu s-ar modifica legea te-ar ajuta?chiar acum trimit mailuri tuturor din agendea mea si a sotului si maine, sper, sa iau legatura cu cateva persoane mai.. influente sa-mi spuna ce trebuie facut. parca trebuie 250000 de semnaturi, nu? il pun si pe sotul la serviciu si pe parintii mei. nu mai imi vine nimic in cap,daca-ti vine vreo idee sa-mi zici. astazi nu prea sunt aici, dar maine da. si capul sus! trebuie sa ai un copilas. te pup si te imbratisez cu drag.

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Buna fetelor,

Am semnat si eu petitia.

Irene, miha- nu va dati batute. Trebuie sa existe o solutie. Voi trimite si eu link-ul cunostintelor pentru a fi semnata petitia.
Uneori legile sunt facute de oameni care nu inteleg suferinta celor din jur.

O imbratisare tuturor si tot binele din lume

myry 35+ Sara Denisa DPN 25.05.2008






Pozele mele

Mami si tati te asteapta

Mai e putin



Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

eu nu mai pot ...

nu mai pot nimic

sunt distrusa

atat

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Diana ce se intampla esti ok?
Irene si Miha o sa dau si eu linkul mai departe. va pup si va tin pumnii sa fie totul bine. mai multe vorbim pe celalalt subiect ca deja nu prea stiu ce mai pot scrie aici si ce nu.
Va pup fetelor si va doresc multa multa forta sa puteti merge mai departe si sa vedeti macar o raza de speranta.

Mergi la inceput