LMA Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (81)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La muuuuuuuulti ani: Horia & Stefania


Dana multa sanatate Hai sa treaca odata toate cele...

Magda super tortul, super pozele.
Imi pare rau ca lucrurile nu's tocmai roz... Tinem pumnii sa fie bine, sa va reveniti si sa nu va mai ganditi la divort.
Cred ca toti trecem prin perioade mai putin bune... si noi am avut o perioada f. agitata... naiba stie de ce... ni se pusese pata... Dar am trecut peste...

Mady cum mai e puta? Noi n-am avut probleme de-astea, dar i-am decalotat f. devreme... doar atunci au fost rosii, dupa decalotare... Nu stiu ce sa zic...

Zadi habar n-am... Dar trebuie sa fie scotum special de botez? Niste hainute frumoase si gata... Stiu ca erau unii care vin mereu la Baby Expo cu hainute f. frumoase pt. botez, dar f. scumpe.
Incearca sa cauti seturi de botez la Miniblu, la Z.

Despre noi... identic si la fel... Io cu buba mea, Elena tuseste si atat... La fel si baietii... asa ca le dau sirop de tuse. Marti sau miercuri ne asteapta pediatrul la vaccin (ROR) .. asta daca sunt buni de vaccinat





S-a dat startul la votare (din nou): www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">ceitrei.jpg



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena76 spune:

Elyanne i-am votat si noi pe ce trei muschetari ai tai. Mai vreau si eu un bb! Am impresia ca a trecut timpul prea repede si nu mai am un bebe ci un baietel. Mi-e dor de bebe mic!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elena.2006 spune:

La multi ani Rianna, Horia George si Stefania!!! Sa fiti voiosi si sanatosi!!


Noi suntem un pic mai bine, nu mai facem febra.Mai tusim si avem muci.Cu mancatul f.f. prost dar cred ca e normal in starea asta.
In rest nazbatiile se tin lant.S-a lovit de coltul patului la coada ochiului, defapt i-a curs si sange si s-a invinetit.Atunci chiar ca am uitat sa mai respir...Ma bucur ca ochisoul nu a patit nimc.

Carucior sport, noi am avut de la DHS unul foarte usor, se strangea ca o umbrela si avea si o curea in lateral de puteai sa il pui la umar...zic am avut ca ni l-a furat...La pret nu era scump, in jur de 150.Spatarul se putea regla in 3 pozitii, dar nu se fixa chiar la orizontala dar nu era problema ca se putea si asa dormi in el.

Elena M.&Adrian Atit de mare
PozeI
Filmulete Poze II

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani sarbatoritilor de ieri si de astazi
Rianna
Horia
Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Magda super tortul si mai ales platourile!!!
Cat despre problema voastra, nu stiu ce sa-ti spun...cum zicea si Eliana, poate e o pasa mai proasta prin care treceti...insa, orice ar fi, cred ca soacra nu ar trebui sa bage intre voi !!!
E treaba vostra, v-o rezolvati singuri. Sper sa ne dai vesti bune cat de curand.

Pun si io o intrebare :Ati terminat curatenia de Paste?Sau in ce stadiu va aflati?


Elena ma bucur ca nu e nimic grav la ochisor.

Am fugit la treaba!!!Adica sa fac mancare: o salata de vinete fara maioneza, o mancarica cu legume congelate de la magazin si ciorba de perisoare de piept de pui, ca am o fetita , maaaaaare ciorbareasa!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddana spune:

La multi ani, Horia!
La multi ani, Stefania!

A venit Dragos acasa.

"People who say they sleep like a baby generally don't have one."
Dana mamica lui Dragoselu' - 20 martie 2007
Cum mi-am petrecut inceputul lumii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zadi spune:

Curatenie de Paste- eu fac pe bucatele. Adica ieri, desi a plouat , eu am spalat geamurile si perdelele.
Azi am curatat mobila, usile, tocurile, intrerupatoarele, prizele, tablourile si decorurile. Acum fac pauza pt. ca s-a trezit zanul si trebuie sa pregatesc masa de pranz.
Maine voi ridica paturile, canapelele, saltelele,voi aspira si spala parchetul, gresia si faianta si sa dezinfectez baia.

Vineri facem Priorix dimineata-vine dr. la noi acasa pe la 10.30. Si dupa aceea curat bucataria.
Balconul ramane la urma mereu pt. ca am vesnic rufe.

Botezul va fii in duminca pastelui. Am cumparaturi de facut !
Voi face pasca de Pasti si oua rosii, inca nu m-am hotarat daca fac drob. Voi ce pregatiti de Paste?

Dana-mami de zana si zan
Ingrid (25.12.2004)
Ian (16.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuna spune:

Buna!

MAGDALENA - imi pare rau ca aveti probleme dar sa dea Bunul Dumnezeu sa le rezolvati si sa nu se ajunga la divort. Acordati-va putin timp si incercati sa nu va certati de la prostii. Iar soacra ce sa spun.. Sa-si tina gura. Poate ar trebui sa ai o discutie cu ea dar sa faci in asa fel incat sa nu va certati doar sa-i spui ca se poate ajunge la divort, ca treceti printr-o perioada grea si ca v-ar ajuta mai mult daca v-ar lasa sa va rezolvati singuri problemele... Poate va fi si ea impresionata. Ca doar nu vrea sa-si vada baiatul divortat. Zic si eu.... Ca daca e dusa cu capul nu ai cu cine discuta. Dar poate nu este.

CURATENIA DE SARBATORI- pai eu una stau f rau. Geamurile sunt spalate de acum 2 luni deci nu le mai spal, perdelele la fel. Faianta nu am aproape nici o sansa sa o curat ca sotul abia ce a venit din delegatie si are f mult de munca la serviciu. saptamana viitoare e si o expozitie la Romexpo deci va ajunge f tarziu acasa. Prin urmare fac ce pot si asta este. Nici nu stim daca ramanem in Bucuresti sau plecam deci trebuie s ama gandesc si la mancare daca ramanem aici. pe de alta parte cica va ploua rau pe 26.27.28 deci nu prea are sens sa facem 350 km ca sa stam in casa.. mai vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihael@ spune:

Uf! Azi am fost cu stefania la analize, i-au luat o gramada de sange, ea a plans si s-a zbatut de mi se rupea inima, am plecat de-acolo clatinandu-ma...acuma sper sa fie bune rezultatele. Am decis sa-i fac analize pentru ca prezinta semne de rahitism si dr. o suspecteaza si de anemie, si daca tot am intepat-o ii mai facem si glicemia si alte cateva, nu-mi mai amintesc.


De Paste - fac oua rosii, salata boef, ardei umpluti, tort si cam atat ca nu prea stam pe-acasa.
Curatenia va fi cea pe care o fac saptamanal din colt in colt, plus geamuri sterse (si astea 1 data pe luna, deci nu e special de paste.

Biky, sunt si eu posesoare de piscinuta-ciupercuta


Mihaela siwww.desprecopii.com/info.asp?id=1199" target="_blank">Stefania (19 martie 2007)

Poze
Varsta Stefaniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani Riana !


Curatenia de Pasti e la jumate,dar mi-a ramas si bucataria care imi ia 2-3 zile cu totul asa ca am de treaba.
Meniu de sarbatori cozonac,pasca,oua rosii,friptura de miel si ciorba acra.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput