Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 2

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

gata gagici, am ajuns si eu de la eco acum vreo ora si am fost sa-i dau lui bb sa pape ca nu papase pe ziua de azi...

deci... bebe este bine, are 5.36 cm si are 156 batai/minut ....translucenta nucala parca 1.21 era, deci este ok. (am ecografia in masina)....mi-a luat sange si pentru bitest, m-am programat si pentru eco morfo fetala de trimestrul II, o am pe 1 iulie. In concluzie, vestile pe care vi le aduc sunt foarte bune....



maryb 12+

marea mea iubire

sa fii sanatos puiul meu

pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Felicitariiiiiii meryb si sa auzim numai de bine
Florelacri multumesc, am sa va spun azi ce a aflat de la doctor. Am rugat-o sa imi zica ce i-a spus dr dupa ce se intoarce de la control.
Pepsi multumesc draga mea. Voi ce mai faceti? Nu imi vine sa cred ca David incepe sa mearga. Cum se simte Dominic? Tu ce mai faci? Va pup pe toti trei

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

cristina vreau sa iti spun ca pur si simplu mi-au dat lacrimile in ochi cand am vazut filmuletul ¨copiii nostri¨, foarte frumos...
ingrid e ca o printesa, sa-ti traiasca...

visul meu...un bebe
http://community.webshots.com/user/florelacri?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Ce trist....acelasi mesaj care l-a scris MARYB aici, l-a scris si la "durere". Nu stiu daca ea stia ca nu mai poate scrie acolo acets tip de mesaje. Acest mesaj i-a fost sters de ALE , din cate am inteles. Stiti....eu ma simt alungata de la "durere". Nu reusesc sa mai scriu acolo. Mai intru sa incurajez fetele, cele care abia au pierdut o sarcina. Nu contestez decizia luata de a nu se mai scrie mesaje ca bb meu e bine, ca e ok, etc etcc......numai ca...eu ma simt alungata de acolo. Si doar pentru faptul ca am ramas gravida. Ma gandeam........ca acest mic fotbalist care creste in burtik mea......nu mai era daca ar fi fost sa nu pierd prima sarcina. Adica, eu incerc sa nu ma mai gandesc mult la : de ce am pierdut sarcina? de ce eu? etc etc.....ca parca ma simt vinovata sper acest copil din burta mea......de parca nu l-as accepta. Ma gandesc des ca acu' ar fi trebuit sa am un copil de 5 luni.....si daunazi m-am intalnit cu acea colega care era inainte mea la gravidanta cu doar 2 saptamani. Si era cu copilul ei de 5 luni...Si atunci mi-a venit melancolia....dar imediat mi-am revenit ca am zis ca acum am un alt copil in burta. Si acum el nu mai era daca nu pierdeam sarcina. Intelegeti ce spun? Si atunci imi revin si incep sa vorbesc cu micul meu fotbalist si sa-l rog sa lupte pentru viata, pentru mami si tati. Incep sa ma rog Domnului sa ma ajute sa il nasc cu bine. De aceea am ales sa nu fac epidurala. Nu conteaza cata durere voi indura, important e ca el sa fie bine. Paote de asta noi care am pierdut o sarcina si ramane gravide, vedem lumea cu alti ochi. Dar nu suntem vinovate ca D-zeu ne-a ales sa ramane gravide din nou. O am pe cumnata mea, sotia fratelui meu care ramasese gravida la 2 spatamani dupa mine.....si care pierduse sarcina 2 saptamani dupa mine.....ce destin nu????? si care acusi are 1 an de la chiuretaj si nu reuseste sa ramana gravida. E depresa. Sau nu...era depresa. Ca am ceva timp de cand incerc sa ma furisez in gandurile ei, in sufletul ei, sa o ajut sa-si revina......ca stiu ce simte.....am stat mult deoparte de cand am ramas gravida, de frica sa nu o necajec, s anu o fac sa sufere mai mult.....dar cu rabdare si perseverenta am ajutat-o. Azi am vorbit cu ea. Era asa bine dispusa. Imi punea o gramasa de intrebari despre nastere, despre epidurala, despre gravidanta. Nici nu stiam cum sa-i raspund cat mai linistit posibil. Adica, am facut ceea ce as fi vrut sa faca o gravida cu mine. Am facut cum a facut colega romanca gravida. E bine. E asa bine ca am ajutat-o sa vada lumea cu alti ochi. Dar mi-am dat seama ca tot meritul e al ei. Pentru ca numai si numai ea a putut sa se ajute. Dorinta de a merge inainte, dorinta de a iesi din gaura neagra, dorinta de a vedea lumea cu alti ochi. Atata suferinta nu te face decat sa te adanceste si mai mult in suferinta. Plangi, plangi cat poti. Dar nu prea mult. Lasa sufletul copilasului pierdut sa se odihneasca....lasa-l sa zboare la D-zeu....nu-l tine prea mult langa tine. Asa vreau sa cred eu. Vreau sa cred ca sufletul copilasului pierdut e langa D-zeu si ca a pus o vorba buna pentru mine.

Scuzati-ma vremea asta ploioasa ma face sa ma simt asa.






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Dana, iti trimit o imbratisare mare-mare!

12+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Flavia, kitzy, irina, cristina, alinushca - multumesc din suflet pentru ajtor...poate reusim totusi ceva.
Mai postez inca o data link-ul

http://www.petitieonline.ro/petitie/memoriu_privind_adoptiile_in_romania_prin_modificarea_legii_273_2004-p04160042.html

si rog pe fetele care sunt active la alte subiecte sa posteze link-ul...ca nu as vrea sa dau eu buzna.

Maryb- iti ofer si aici o si ai grija de bb in continuare

dana
- ai si de la mine o imbratisare. Nici eu nu mai inteleg ce se intampla la "durerea...", dar oare acele mesaje agresive, chiar jignitoare... la ce fel de grup suntem....si pline de reprosuri, nu le vede nimeni????

musette - ce mai faci?
Slimatei, remaliss - si pentru voi o imbratisare.Cum va mai simtiti? mai scrieti-ne despre voi.
seara frumoasa,
Miha

http://tt.lilypie.com/ybP9p2.png
"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Din pacate mama lui Paul Miller a pierdut si sarcina aceasta.
Va multumesc pentru rugaciuni.


Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

miha am semnat si eu petitia si o sa validez semnatura cum primesc emailul.

mary stii cat ma bucur pt vestile minunate cu care ai venit de la echo! iar poza cu bebe.... ce mai, e grozava! as avea comentarii aspre la ceea ce s-a intamplat (e trist, foarte trist!), dar si asa am avut azi o zi foarte grea, plina de nervi si suparare, asa ca prefer sa ma abtin....

flavia sunt minunate linkurile de la tine, multumesc mult de tot!

12+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

danangie tu nu ai ce cauta la "durere" draga mea. Tu ai facut inca un pas de acolo. Eu sincer cred ca gravidutele au nevoie de liniste iar pentru cele care au pierdut curand si vor sa isi planga bebele pot sa o faca in voie. Eu cred ca le este prea greu sa aparem noi acolo, cele care suntem gravidute sau avem bebe. Eu iti recomand sa nici nu citesti pana nu nasti, iar dupa ce nasti poti sa citesti, dar nu si sa scrii. Ori si care dintre cele de la "durere" pot sa vina sa scrie aici, daca vor. Mie mi se pare corect acest aranjament

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput
Mergi la inceput