Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 2

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

La multi ani tuturor celor care is sarbatoresc numele azi.

L5845 multumim mult pentru urarile de sanatate adresate Ingridutei. Inca mai suntem bolanvioara un pic (avem deja 8 zile de cand am racit) dar sper sa treaca curnad.
monysorescu multumim mult. creste bebele, imediat intri in trimestrul 3.
c.myry multumim mult. Stai in pat si ai grija de tine si de micuta Sara. Mai ai o luna, parca ieri am aflat ca esti graviduta
jojo miha insanatosire grabnica. Pupici la printesa frumoasa
mav ma bucur mult ca ti-ai simtit scumpetele mic miscandu-se. Imi pare tare rau ca aveti atat de multe fete care au plecat de la odisee. Pupici la Sebi si la burtic. Din cate am citit eu statisticile spun ca la 4-5 sarcini se pierde una (sau asa ceva).
Liana30 sa te ajute Domnul ca de data asta sa fie intr-un ceas bun. Doamne ajuta!
remaliss alaptatul nu este ceva usor. Ai rabdare si fii perseverenta, ai sa reusesti.
jojo miha chiar le-ai zis ca nu vrei sa le vezi? Eu cred ca daca noi suntem suparate, nu este corect sa suparam si pe cei din jur. Vorbeste cu doctorul tau sa iti prescrie ceva medicamente de depresie. Eu am luat medicamente de depresie cand l-am avut pe Paul ( eram tare deprimata cand am aflat cat este de bolnav).
Pepsi am vazut si eu clipul, e tare fain. Aici in State asistentele te incurajeaza sa iti alaptezi copilul chiar dupa ce l-au spalat (prima ora). Aici se zice ca cu cat lasi mai mult timp sa treaca cu atat bebelusului ii va fi mai greu sa invete sa traga din san. Iar daca ii dai sticluta sau bibioron va fi si mai greu. Pupici la printisori.
Miha74 am semnat si eu petitia. Abea asteptam sa vina luna mai.
Michelle mai da si tu un semn de viata draga mea.

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Fetelor as vrea sa va rog sa va rugati pentru mama lui Paul Miller care s-ar putea sa piarda si sarcina asta, are probleme. Dupa ce si-a ingropat baielelul a ramas insarcinata dupa multe incercari dar din pacate a pierdut sarcina atunci, acum dupa inca un an de incercari, un an de la pierderi acelei sarcini a ramas din nou. Dar din pacate mi-a trimis mesaj ca sangereaza. Va rog mult sa va rugati pentru ea, are nevoie de rugaciunile noastre. Multumesc!

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

am spus o rugaciune ptr mama lui paul miller, si am semnat petitia

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florelacri spune:

buna!
m-am rugat si eu pentru mama lui paul,sa dea DD sa fie totul bine...

visul meu...un bebe
http://community.webshots.com/user/florelacri?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

va pup, mi-era dor de voi. am semnat petitia, m-am rugat si pentru mama ingerasului Paul. asa,uitam si LA MUUUUUUULTI ANI florilor!!!
Flavia, sper sa ma pot odihni acum de Paste mai mult, m-a obosit tare de tot evenimentul pt copiii orfani, a iesit frumos, putea veni mult mai multa lume, putea mai multa lume sa-i ajute, dar astia suntem noi, oamenii. in fine, e bine si asa putin, macar e ceva... am vazut blogul tau, de cand mi-ai trimis pe mail filmuletele, mereu caut si eu. voiam sa te intreb formula de lapte pep-up beau doar o data pe zi? drojdia o pui uscata sau cubulet de drojdie proaspata, cum e mai eficienta ca eu am pus uscata si parca am auzit la cineva ca ar fi mai buna cealalta.cat timp beau formula? te intreb pentru ca imi revenise laptele super si, intr-o zi, de fapt doua zile n-am baut ca imi venea pe gat de parca bausem bere, stiu ca asta e baza si la bere, si iar imi scazuse cantitatea de lapte (scrisesem bere). ma bucur ca v-ati insanatosit, sper sa tina vremea numai frumoasa si la voi, in curand treceti la psicina, nu? de mutat inca nu ne-am mutat, am putea, dar nu am avut timp. cred ca pana la urma o sa mutam azi niste lucruri, cand mai avem timp iar cateva.. pana la urmatoarea sarcina poate reusim sunt nerabdatoare, dar sotul in ultima vreme a fost foarte solicitat la serviciu, nu poate sa-si dea demisia,iar el abia asteapta. si eu. uitam sa-ti spun, am mai zis-o: ai niste scumpi de copilasi.
Slimatei, si eu ma simt ca tine, dar eu si muncesc, cu toate astea simt ca nu fac nimic. nu simt ca ma incurca bebe asa cum mai spun unele mamici, Doamne fereste, doar ca stiu ca eu pot mai mult. cred ca e normal sa simti asa dupa nastere, chiar daca a trecut ceva timp.
Mav, ma bucur ca ai simtit miscarile lui bebe, sigur va fi bine de data asta. si vei avea un copil reusit, asa ca Sebi.
Alinush, ce face aluna?
Kitzy, ai nascut?
Irina si Mcrissa, pregatiti-va ca vine iepurasul...
dragelor,mi-au aparut pe corp niste pete rosii maaaari si ma mananca de mor, mi se cojeste si pielea, tre' sa ma duc la dermatolog. exact ce-mi lispea... nu's ce-o fi, sunt doar de la talie in sus

Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Inca sunt la promotie
Miha, Mav multumesc de galerie, poate poate isi da drumul asta mica sa vina la lumina zilei sa-si cunoasca parintii.
Teo dupa cum se vede, sunt bine merci, tot cu buburuza la purtator, speram ca saptamana asta s-o tinem in brate, ca deja ne tine ca pe ghimpi.

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristy74 spune:

Buna fetelor,

Scuzati lipsa mea de pe forum, am predat si eu in sfarsit toate lucrarile la serviciu si acum stam cumintele acasa. O sa avem timp sa intram mai mult.

In primul rand vreau sa spun La Multi Ani! celor care poarta nume de flori. Sa fiti sanatoase si fericite.

Flavia mi-ar place sa ma treci pe listuta. DPN –ul meu este 18 mai, dar cred ca bambinuta mea va veni mai devreme un pic. Am fost saptamana trecuta la o ecografie si aveam placenta imbatranita si incepuse sa se necrozeze. Astazi ma duc la dr. sa vad ce-mi spune si daca e cazul sa o scoatem pe Bubu mai devreme.
Legat de intrebarea cu ingerasii, eu votez sa-i trecem pe listuta.

O sa intru sa mai scriu cand ma intorc de la doctor. Pana atunci am mari emotii, si mi-e teama, sper ca bambinuta e bine.

Va pup pe toate,



Cristina 36+ viitoare mamica de
AMR 4 saptamani
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Miha am semnat petitia. Va tin pumnii sa iasa cum vreti voi!Irene si tie iti tin pumnii sa il ai cat mai curand pe bebe fara alte obstacole legislative.
Flavia te pup pe tine si dintosiu. am pus la favorite blogul tau si acu astept sa am nevoie de el .
Kitzy ce faci mama vrei sa spargi ouale la spital cu dr? hai fuguta cu nasterea sa prinzi pastele acasa .
Cristina multa sanatate lui Ingrid sa se faca bine cat mai repede!
Liano tin pumnii stransi stransi sa iasa 4 deodata, ca la cate ai patimit meriti o echipa de fotbal intreaga!!
Remaliss sper sa iti revii repede din pacate eu nu prea stiu ce sfat sa iti dau.
Lau ce mai faci?
myry, monysorescu, jojo pe unde sunteti?
alinushca hai zi ce mai face bubulina mica?
Lau tu in ce stadiu mai esti, luna asta prestezi?
Mcrissa eu m-am incurcat rau la socoteli asa ca nu te lua dupa mine ca daca te iei o sa stai agatata de lustra zilnic.Hai ca mai ai vreo 2 zile si cred ca poti sa bagi un test.
Va pup fetelor pe toate si o zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Irina hai ca m-ai facut sa rad
Cu dr sigur nu le sparg ca-i unguroaica, sper sa nu le sparg cu restul din salon

39+ cu Diana

AMR max 1 saptamana !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Teo2rina tot astept sa creasca sa intru si eu "in randul lumii" cu un bebe, sa discutam ca de la mamica la mamica

irina si eu ma incurcam mereu la calcule... ca un facut! nu stiu ce face aluna ca nu am mai vazut-o de Lunea trecuta. Astep maine de dimineata sa merg la eco si sa o vad din nou. Asa eu mai am senzatia ca simt fluturasi din cand in cand. Mai ales cand stau multa vreme la computer si devin asa foarte atenta sa tot.

cristy inseamna ca tie iti facem prima galerie? cum e?

Miha si eu am semnat! Sper sa fie de folos.

Irina si mcrissa si Liana noi tinem aici pumnii stransi stransi in secret sa dea Dumnezeu sa fie 3 vesti bune! De caciula!


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

13+

Mergi la inceput