Regasiri (11)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Maaai, dar am si eu o intrebare. Unde e cafeaua lui Dodo? Nu ca nu mi-ar placea cafeaua Akai sau ceaiul Mephalei, dar simt eu ca lipseste ceva pe-aici. Dodoooooo, unde esti? Ce face Bogdanel?

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

ce faceti mai pe pagina 2 ca numa ce-a deschis desirre cap nou? mersi desire yoy...Londra...suna super mega extra interesant...
roana tinem pumnii
miki? dodo? alexandra? dianarus?

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

m-a sunat sotul ca vine acasa de la lucru - e bolnav - i-am pasat-o si lui.
si ieri s-a simtit rau - si a si vomitat. off saracul.

sper sa nu ia si Kara. sper sper sper.

azi in parc am vazut o faza exact ca cea povestita de Koko - o bunica suparata ca nepotica nu o asculta - i-a spus ca il ia pe respectivul bebe cu ea acasa ca pe ea nu i-o mai trebuie daca nu o asculta.
Sa vedeti milogeala pe fetita sa nu ia bunica pe bebe acasa - ci pe ea ... iar m-am gandit la voi.

pupici la toate regasitele.

Roana pupici inapoi. tinem pumnii stransi pentru verisoara ta.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

S-a facut lumina in capul meu, ...la ce ma refer? la subiectul vostru vis a vis de "fulguleti..", am intrat pe acolo si am vazut cum stau treburile....
acum, daca am cazut ca nuca-n perete pe subiectul vostru, sa-mi spuneti si nu mai postez, zau ca nu ma supar!
Voi va stiti de mult timp, v-ati impartasit experientele...io ce caut?

Roana, ma rog pentru verisoara ta, sa se trezeasca din visul asta urat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Iulia a fost agitata azi-noapte. I-au revenit mucii. Si de-aia a avut vreo 2 ore de pauza in care a marait, bazait si s-a cerut in brate. Plus ca a stranutat mult si nici nu ma lasa sa pun paturica pe ea.
Asa ce de dimineata incepuram iar cu panadol. Sper ca acum sa nu o intoarca iar si diareea de la medicamente .
Acum se duce si baga singura nasul in aspiratorul nazal. Simte si ea ca e mai bine asa.

"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"

Angi poze
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Iulia - 3 noiembrie 2006 - www.geocities.com/angighita" target="_blank">Jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


quote:
Originally posted by mephala30

S-a facut lumina in capul meu, ...la ce ma refer? la subiectul vostru vis a vis de "fulguleti..", am intrat pe acolo si am vazut cum stau treburile....
acum, daca am cazut ca nuca-n perete pe subiectul vostru, sa-mi spuneti si nu mai postez, zau ca nu ma supar!
Voi va stiti de mult timp, v-ati impartasit experientele...io ce caut?

Roana, ma rog pentru verisoara ta, sa se trezeasca din visul asta urat.



mephala, stai linistita, cam asa merge treaba unde-s multe femei
mai se-aprinde, mai se stinge... whatever... nu-ti fa probleme si posteaza in continuare. asemenea si pt tld...

eu personal postez deocamdata in ambele subiecte. asta-s eu. cine ma stie, ma place cum sunt...


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


roana, pt verisoara ta.

io azi sunt cu soacra. e in vizita
asa ca nu mai intru pana maine ca avem treaba...


Marc 1+ si Ianis 3+


Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by dianarus78


roana, pt verisoara ta.

io azi sunt cu soacra. e in vizita
asa ca nu mai intru pana maine ca avem treaba...



Enjoy!(a se citi, pune-o sa faca mancare, curatenie, sa duca copiii in parc si sa puna niste dulceturi si muraturi in camara)

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

angi_m pupici Iuliei - sper sa nu i se intoarca si diareea.tinem pumnii. sanatate.
mephala trebuia sa intrebi - iti faceam noi lumina - pe scurt - ne-am despartit de fulgi din varii motive si am cautat un loc mai linistit in care sa postam farasa fim haituite de cateva atotstiutoare. Era ok pe acest topic pana una dincele destepte - din cauza carora am plecat de colo - a facut ceva valuri.
Nu disperati! Tineti-vabine de margine barcii! Vasliti ctoatele in aceeasi directie!Hei ruuuuuup!
Ce cauti tu? Pe noi - si noi pe tine. Daca te simti bine cu noi - ramai ... noua ne-ai devenit deja draga. Bun ii ceaiul verde. Verde era oare????

fetelor - am si eu un fasssss:
- v-am spus ca in parc la noi ne cunoastem cu toatele - daca nu ne stim dupa nume - ne strigam cam asa "hei - mama lu Karina, ca nu stiu cum te cheama ...", sau "bunica luMelina - vedeti ca fetita a luat-o inspre ...." - deci e si in gluma luata faza - dar ne intelegem bine. Stim care cand iasa, care a cui copil e, ne ajutam reciproc, fugim cata una pe rand dupa cornuri si restul se uita si dupa copilul celei plecate ... etc.
Cu jucariile v-am explicat - nu exista sa se uite careva cas la tine - toti sunt copii si toti ar dori o jucarie faina-pe care a pus ochii - de ce sa-i interzici copilului s-o ia. Dam si noi la schimb ceva ... sau daca nu avem ce ... stam la rand pana se elibereaza jucaria dorita si apoi punem mana pe ea.
asa ....
si ne place tare tare mult sa ne jucam la nisip. Cu lopatele, cu greblute, cu galetusa ... hop apare si Ami si incepe -"Moni - abaa kaka".
Jucandu-ma zilnic cu ele cu galetusa - o umplemcu nisip, o batatorim si o intoarcem cu fundul in sus. Apoi ii aplicam doua lopeti pe fund si spunem ABRACADABRA -HOCUS POCUS PREPARATUS!!! si ridicam galetusa si iasa un castel. Ma rog - o facem cu toate formele pe care e gasim.
Cand incep acest joc cu Ami si Kara ... incep sa se adune copiii din toate directile si toti (aproape toti) vin si se uita si zambesc si intra si ei in hora si iasa o harmalaie - claie peste gramada si e atat de frumos sa-i vezi pe toti gramada ... de ma topesc toata.

Intr-o zi- la fel - ne jucam cu abracadabra - si Ami nu se mai satura - si iar si iar - si tot apareau copii si unuii deja se plictiseau si iar plecau si noi tot acolo stateam.
Apare si o mamica in fuga cu baietelul de mana (o stiam din vedere - am schimabt foarte rar cateva cuvinte cu ea) si baietelul vadit vrajit de cele petrecute in nisip.
Intotdeauna cand apare un copil nou in joc - il primim cu batele deschise si ii zambesc si il incurajez sa vina si mai aproape.
Asa am facut si de data asta ... la care ma-sa: am venit si noi repede - ca aici era spectacolul.


- va jucati si cu alti copii in afara de ai vostri?
- cum priviti un astfel de "spectacol" dat de o mamica?
- va rusinati cand va jucati "prosteste/copilareste" cu copilul propriu in vazul lumii?

eu sincer sunt mai retinuta cu abracadabra mea de la aceea faza.

si nu ma joc - "neinteresantelor" - va rog sa nu-mi bagatelizati "fas"-ul ... chiar vreau sa va stiu parerea.
tuturor


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki04 spune:

Mephala creditul este de nevoi personale si l-am facut la Banca Romaneasca, daca vrei detalii vorbim pe mess.

Ce citesc pe la cap.10 varza cu carnati , chiftele, vin si eu la masa, ma primiti?

Apropo de socializat, nici Cristi nu se da in vant dupa primul venit, dar daca stau cu el si eu vb cu pers respectiva in mod normal in cateva minute devine cel mai sociabil copil, dar niciodata nu l-am obligat sa se duca la cineva, in schimb ii spun ca nu-i face nimic dna sau dl, de care el se fereste.

Roana sanatate multa verisoarei tale.

Am citit un pic pe diagonala , asa ca va pup pe toate.




Mergi la inceput